Temat: Nagłośnienie gitary

Witam serdecznie, mam gitarę typu Ovation, wygląda tak " http://image.made-in-china.com/2f0j00tCSaQhZWORqV/Ovation-Type-Acoustic-Guitar-BOW-120NT-.jpg ale bez jakiegokolwiek przetwornika. I teraz zasadnicze pytanie. Jak nagłośnić taką gitarę ? Oglądałem różne przetworniki do akustyków ale żaden z nich nie pasuje, bo zakłada się je na otwór rezonansowy pod strunami, którego moja gitara niestety nie ma.

[img]http://img718.imageshack.us/img718/8088/metallicagn.jpg[/img]

2 (edytowany przez Ziemian 2011-11-27 17:26:18)

Odp: Nagłośnienie gitary

Albo ja jeszcze bardzo mało wiem, albo to jest dziwne. Jak gitara bez pudła może nie miec przetwornika? To jak ona brzmi?

3

Odp: Nagłośnienie gitary

Ta gitara ma dość specyficzne pudło o specyficznym kształcie... z tworzywa węglowego, wypukłe.

@ZiEMi4N normalnie smile Nawet bardzo dobrze daje sobie rade.

Co do przetworników: może jakieś dedykowane pod takie gitary? Konkretnie marki Ovation. Pewny jestem tylko tego że przetworniki są tutaj montowane w inny sposób niż najczęściej, a istnieją identyczne w budowie modele e-akustyczne. Więc tam muszą być zamontowane takie jak trzeba przetworniki.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

4

Odp: Nagłośnienie gitary

ZiEMi4N napisał/a:

Albo ja jeszcze bardzo mało wiem, albo to jest dziwne. Jak gitara bez pudła może nie miec przetwornika? To jak ona brzmi?

Gość mówi, że gitara nie ma typowiego otowru reznonansowego i nie pasuje żaden przetewronik. Czytanie ze zrozumieniem.

@suchy945, do takiej gotary zostaje Ci jedynie przetwornik piezo, który montuje się w mostku. Na wstępie powiem, że jeśli gitara kosztowała tylo kilkaset złotych, to nawet nie opłaca się tego montować. Za dużo prac i za duże koszta.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993