1 (edytowany przez Bioły 2011-10-19 21:25:48)

Temat: Struny

Witam.

Piszę nie tyle w sprawie problemu, co w sprawie uzyskania od Was informacji.

A sprawa (wg mnie) wydaje się dość niecodzienna smile (używałem opcji szukaj, lecz niczego nie znalazłem).
                 1. Mianowicie chodzi o to, jak sprawowały by się struny od gitary elektrycznej założone na gitarę akustyczną ? big_smile

Powodem mojego pytania jest to, że ból palców nie daje możliwości gry, pomimo wielkiej ochoty sad
Być może ciągle trafiam (z powodu mojej niewiedzy) na komplety strun akustycznych twardszych, ale w miarę możliwości chciałbym poznać Waszą opinię na postawione wyżej pytanie smile

                 2. Drugim moim pytaniem było by, czy znacie jakieś miękkie komplety strun do gitary akustycznej.

Z góry dziękuję za wszelkie otrzymane informacje ! Pozdrawiam ! smile



EDIT 1. : Jaki jeszcze może być dźwięk takiego miksu ? Różnił by się bardo od tradycyjnego kompletu strun akustycznych ? smile

Gitara akustyczna T.Burton Greengo WC/N big_smile
Motorbike: Yamaha Rider ! big_smile
Pozdrawiam ! smile

2 (edytowany przez Vicossess 2011-10-19 21:43:49)

Odp: Struny

O ile dobrze wiem to struny do elektryka różnią się stopem metali z jakiego zostały wytworzone, zamiast zmieniać na takowe, przy których ból Ci się może nasilić, kup normalne 12 do akustyka, bo paradoksalnie gitara ustawiona i zrobiona pod 12 jest wygodniejsza z kompletem 12 niż 11,10,9...

Najlepiej sprawdź na stronie jakiegoś sklepu, producenta jakie struny ma ta gitara założone fabrycznie i takiej grubości strun szukaj.

3

Odp: Struny

różne sklepy podają różne rozmiary strun przy kupnie mojej gitary (patrz -> sygnatura): od 10'tek po 12'tki ...
Aktualnie gram na 10'tkach lub 11'tkach, ale mam też nieużywany komplet 12'tek.

Co do strun do elektryka - jak brzdąkam na Elektryku użytkownika Lis1994 ( big_smile ) wydają mi się one dużo miększe i jakoś lepiej mi się na nich gra, ale może to tylko takie złudzenie.

Dziękuję i czekam na kolejne porady ( jakby co, to wyżej wymieniony komplet akustycznych 12'tek mam na półce, na wyciągnięcie ręki) smile

Gitara akustyczna T.Burton Greengo WC/N big_smile
Motorbike: Yamaha Rider ! big_smile
Pozdrawiam ! smile

4

Odp: Struny

Jesteś babą czy chłopem?

Pograsz kilka dni  i przejdzie. Jak nie przejdzie, to się przyzwyczaisz.

Lepiej też moim zdaniem nie kombinować. Struny do elektryka są strunami do elektryka. Po co sobie komplikować życie.

A jeżeli już chcesz sobie przykleić kartkę "jestem cipą" na czole to idź do sklepu muzycznego i tam poproś o jakieś miękkie struny, ale naprawdę tego nie polecam. A w ogóle jeżeli masz nowego T. Burtona, to zmiana strun jest złym pomysłem. D'addario exp - imho te struny są bardzo dobre (do nowych t.burtonów są zakładane) i zmieniłbym je na Twoim miejscu dopiero jak będą naprawdę zjechane, a wtedy pewnie CI się palce już przyzwyczają do twardych strun.

Oprócz tego granie na twardym komplecie uczy prawidłowych nawyków - dociskanie strun do samego końca. Trzeba wyćwiczyć palcę.

Miłego grania wink

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

5

Odp: Struny

w takim razie jestem felernym egzemplarzem, bo gram prawie rok praktycznie codziennie i nie widzę oczekiwanych rezultatów tongue

Gitara akustyczna T.Burton Greengo WC/N big_smile
Motorbike: Yamaha Rider ! big_smile
Pozdrawiam ! smile

6

Odp: Struny

Dużej różnicy nie będzie. Tak naprawdę to jedno i drugie to podobny stop, który na twoim T. Burtonie będzie brzmiał prawie identycznie. Pamiętaj tylko o odpowiedniej regulacji gryfu i możesz założyć struny do elektryka.