1 (edytowany przez Reverso 2011-09-10 09:00:22)

Temat: Klasyk - brzęczenie pustych strun i kilka innych problemów

Witam,

Pożyczyłem sobie od kumpla starego klasyka i uczę się grać. Jednak jak na mój gust gitara nie brzmi tak jak powinna. Struna e strasznie brzęczy (raczej pusta) i jak na mój gust gdzieś na mostku oraz rozwiązuje się. I tak się zastanawiam, to przez struny? Podobno były wymieniane miesiac temu.

Kolejna sprawą jest ruszający się gryf. Gdy nacisnę na główkę gryf zwyczajnie idzie w dół. Nie wiem, czy ma być on przykręcony "na sztywno" czy zostawić tak jak jest.

Jeśli to pomoże mogę dodać zdjęcia.

Z góry dzięki. Pozdrawiam.

2

Odp: Klasyk - brzęczenie pustych strun i kilka innych problemów

Przyczyną brzęczenia rzeczywiście mogą być zużyte struny. Nie ważne, że były zmienione miesiąc temu, to zależy ile poprzedni właściciel na tych strunach grał, przez miesiąc mógł je mocno zjechać. Co do gryfu - nie ma prawa się ruszać.

Nie ma celów nie do osiągnięcia, nie ma dusz nie do uratowania, nie ma królów i królowych z pochodzenia. Wiesz, co mam na myśli?

3

Odp: Klasyk - brzęczenie pustych strun i kilka innych problemów

Gryf jest przykręcany? Najlepiej zrób zdjęcie łączenia gryfu z pudłem. Kumpel miał takiego starego klasyka, gdzie gryf był właśnie przykręcany. Tyle, że nie był od końca dokręcony i struny go odginały, tworząc wysokość nad 12 progirm jakieś 1,5 cm big_smile Sytuacja była podobna do Twojej: łapiąc za główkę, gryf można było odgiąć. W miarę możliwości dokręć go, oczywiścuie, że powinien być przykręcony na sztywno.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

4

Odp: Klasyk - brzęczenie pustych strun i kilka innych problemów

Wybaczcie, ale jakoś zapomniałem o temacie o.O

Już daje zdjęcia.

Nie za bardzo właśnie mam jak dokręcić go, wydaje mi sie, że czegoś tam brakuje. Struny dziś kupie nowe. Co więcej po wsadzeniu patyczka pod gryf struny mniej brzęczą, dopiero gdzieś na dalszych progach.

http://imageshack.us/g/64/dsc02221n.jpg/

Tutaj zdjęcia. Niestety na nic lepszego niż aparat z telefonu na chwilę obecną nie mogę zaoferować ;p

5

Odp: Klasyk - brzęczenie pustych strun i kilka innych problemów

Reverso napisał/a:

Witam,

Struna e strasznie brzęczy (raczej pusta) i jak na mój gust gdzieś na mostku oraz rozwiązuje się. I tak się zastanawiam, to przez struny?
Kolejna sprawą jest ruszający się gryf.
Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Odpowiedz w pytaniu smile

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

6

Odp: Klasyk - brzęczenie pustych strun i kilka innych problemów

na pewno ten gryf ma tak latać? Zdjąłem struny i rusza sie w każdą stronę...Mogę go przesunąc o pare cm co mnie bardziej niepokoi niż brzęczenie.

7

Odp: Klasyk - brzęczenie pustych strun i kilka innych problemów

Moim zdaniem gryf nie powinien latać, chyba że to Latający Gryf:
http://c2.wrzuta.pl/wm10881/b0dd7569002d48af4a9936ec/gryf

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

8 (edytowany przez Reverso 2011-09-19 17:13:11)

Odp: Klasyk - brzęczenie pustych strun i kilka innych problemów

No, może źle to ująłem. No ale jednak mnie to niepokoi. Poprostu mogę go wygiąć w każdą stronę praktycznie, jakkolwiek to brzmi ;p

Jednak dopiero zaczynam, dlatego mnie to niepokoi. Poniekąd forum jest po to, żeby zadawac pytania ;]

9

Odp: Klasyk - brzęczenie pustych strun i kilka innych problemów

Myślę, że dobrze to ująłeś. Również bym się niepokoił gdyby mi gryf tak chodził, choć oczywiście na 100% nie mogę być pewien czy to nie jest jakaś zamierzona konstrukcja.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

10

Odp: Klasyk - brzęczenie pustych strun i kilka innych problemów

Ta sruba to tylko na pasek jest? Czy moze wlasnie nia da sie gryf przykrecic??

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

11 (edytowany przez Reverso 2011-09-20 14:08:08)

Odp: Klasyk - brzęczenie pustych strun i kilka innych problemów

nie na pasek. Niby da się przykręcić, ale nie mam zabardzo czym go dokręcić, bo próbuje właśnie kombinerkami ale jakoś niespecjalnie chce się kręcić. Na moje oko to tak jakby własnie tam jakiegoś elementu brakowało.

Mam przyczynę. Po zajrzeniu do pudła zobaczyłem iż gryf przykręcony jest na śrubie która jest zaś wkręcona w takie coś: http://imageshack.us/photo/my-images/52/dsc02225sm.jpg/

Jak kręcę śrubą ta część w środku kręci się razem z nią i nie mam jak gryfu dokręcić. Ma ktoś jakiś pomysł?

12

Odp: Klasyk - brzęczenie pustych strun i kilka innych problemów

Przytrzymaj śrubę kluczem, tak aby się nie obracała, a tym 'motylkiem'-nakrętką kręć albo palcami, albo kombinerkami. Myślec, że dasz rade. Ja dałem smile

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

13

Odp: Klasyk - brzęczenie pustych strun i kilka innych problemów

No właśnie ze strunami ma tak samo smile
Może spróbuj przykręcić gryf nakrętką to powinno załatwić sprawę.

14

Odp: Klasyk - brzęczenie pustych strun i kilka innych problemów

coś tam porkęciłem i dochodzę do wniosku, ze ta śruba to chyba jest do regulacji wysokości gryfu. Przykręciłem za mocno to struny dotykały gryfu. Ile mniej więcej musi być odstępu między strunami a gryfem na najniższych progach?

I przy okazji, kupiłem nowe struny i mają na końcu takie "kółeczka" Nie zabardzo wiem co z tym zrobić...Odciąć i normalnie założyć? Czy służy to w jakimś innym celu?

Takie może głupie pytanie, ale wolę się upewnić...

15

Odp: Klasyk - brzęczenie pustych strun i kilka innych problemów

Kupiłeś struny do gitary akustycznej. Nie zakładaj ich bo dojedziesz gitarę zupełnie. Nie są nylonowe, tylko metalowe, prawda? Gitary akustyczne są specjalnie wzmacniane żeby mocny naciąg metalu nie skrzywił gryfu.

Jeżeli są nylonowe (mówię o strunach wiolinowych, 3 najcieńszych) to chyba nie o takie kółeczka Ci chodzi jak mi się wydaje.

A trakcja strun jest zależna od upodobania. Byle by nie brzęczały jak się gra. Chyba.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

16

Odp: Klasyk - brzęczenie pustych strun i kilka innych problemów

mylisz się, są nylonowe właśnie.

17 (edytowany przez mikel1994 2011-09-22 15:52:17)

Odp: Klasyk - brzęczenie pustych strun i kilka innych problemów

W życiu nie widziałem strun do gitary klasycznej z zaczepami których się używa w akustykach. W klasyku się chyba je po prostu zawiązuje, ale co ja tam wiem.

http://images25.fotosik.pl/27/62893762a6e98ce5med.jpg


Mam nadzieję że te zdjęcie rozwiąże wątpliwości ^.^

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

18

Odp: Klasyk - brzęczenie pustych strun i kilka innych problemów

tak właśnie miałem zamiar zrobić. Dzięki wielkie. Po prostu nie byłem pewien co zrobić.