Temat: Siodełko

Witam!

Mam taki problem: niedawno grałem sobie na  gitarze i nagle najcieńsza struna wiolinowa tak jakby "wypadła". Patrzę a tam w ogóle nie ma tego rowka i siodełko jest strzępione, przez co wypadła mi ta struna. I tu nasuwa się moje pytanie: co zrobić? Wymienić to siodełko? A jak tak to na jakiej firmy? Czy może sięgnąć po środek ostateczny i kupić nową gitarę, bo ostatnio zmierzyłem wysokość strun o podstrunnicy to na pierwszym progu odległość wyniosła 2 mm a na 12 - 6 mm.

Pozdrawiam, Dreammaker

Lag Tramontane T200DCE

2

Odp: Siodełko

Kup siodełko... IMO wymiana gitary byłaby niemądra...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

3 (edytowany przez Dreammaker 2011-08-28 15:15:04)

Odp: Siodełko

Tak wiem, ale to tylko była część pytania, nigdy nie wiadomo, co kto może polecić wink. A polecasz jakieś siodełka? Jakąś konkretną firmę?
Jakby to było potrzebne, to mam gitarę Primewave.
Czy to siodełko byłoby dobre: http://guitarproject.pl/p/96/1774/siode … itary.html ?

Pozdrawiam, Dreammaker

Lag Tramontane T200DCE

4

Odp: Siodełko

Jak już masz kupować to kup kościane siodełko a nie z TUSQ'a wink

5 (edytowany przez Dreammaker 2011-08-28 17:13:33)

Odp: Siodełko

Dobra, dobra. A kościane siodełko jakiej firmy? Niestety nie jestem w tym wszystkim obeznany wink

Pozdrawiam, Dreammaker

Lag Tramontane T200DCE

6

Odp: Siodełko

Proszę, niech jakiś łaskawca coś poleci mi jakąś firmę wykonującą kościane siodełka, bo chciałbym jeszcze dzisiaj sobie jakieś zamówić. Chyba, że takie coś wykonywane jest u lutnika?

Pozdrawiam, Dreammaker

Lag Tramontane T200DCE

7

Odp: Siodełko

a na firmach się nie znam yikes, ale chyba najlepsze wyjście to pójść do lutnika(kupi siodełko, założy i gitarke wyreguluje) ale z kosztami to nie wiadomo ...

8

Odp: Siodełko

I tu właśnie jest problem, najbliższy lutnik mieszka prawdopodobnie w okolicach Warszawy, czyli jakieś 100 km drogi przede mną tongue.

Pozdrawiam, Dreammaker

Lag Tramontane T200DCE