1

Temat: Który to jest pierwszy próg?

Jestem bardzo początkujący, mógłby mi ktoś powiedzieć który to jest próg 1 który 3 itd?

2

Odp: Który to jest pierwszy próg?

Oboszzz...


1 to ten najbliżej tego wystającego czegoś z takim czymś do kręcenia, główki tak zwanej. Przy czym jako próg rozumie się nie konkretnie próg tylko miejsce za nim. Bo strun nie dociska się dokładnie na progach a troszkę przed nimi.

Potem masz 2 i 3 i 4 i chyba się domyślasz dalej? wink

3

Odp: Który to jest pierwszy próg?

Hm... próg pierwszy to metalowa blaszka którą masz przy samym siodełku, czyli jak złapiesz gitarę "normalnie" to jest najdalej od pudła.

A trzeci próg... nie wiem, nie mam jeszcze zdanej matury rozszerzonej z matematyki więc nie umiem Ci powiedzieć, wprawdzie liczyłem na lekcjach pochodne i granice ciągów, ale liczby większe niż 2 wykraczają poza moje zdolności matematyczne.
Zapytaj kogoś innego, z tego co wiem mpx i Rogue na forum studiują, a Darek jest dorosły, może oni Ci poradzą. Ja nie znam nawet takiej liczby jak 3.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

4

Odp: Który to jest pierwszy próg?

http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/b … itary.html
dwa kliknięcia, tak trudno?! liczyć chyba umiesz więc od góry obrazka te metalowe sztabki liczysz, podpowiem że powinno ich być 20

5

Odp: Który to jest pierwszy próg?

@up, możesz mieć nawet 30 i 40 jak sobie taką zrobisz.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

6

Odp: Który to jest pierwszy próg?

Ktoś tu pisał kiedyś o trójoktawowych gitarach Kameckiego, co daje nam 36 progów, mam rację?

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

7 (edytowany przez Vicossess 2011-05-10 14:11:31)

Odp: Który to jest pierwszy próg?

Rozumiem was, ale w przeciętnej(najczęściej spotykanej) gitarze akustycznej jest 20 progów, czasem 22, czasem 19, ale 20 zazwyczaj

8

Odp: Który to jest pierwszy próg?

Tak, wielkie dzięki BLUSKAJ. WiedźMatt chciałeś być zabawny ale jakoś chyba Ci nie wyszło wink

9

Odp: Który to jest pierwszy próg?

rykos6, to nie miało być zabawne.
Vicossess, w akustykach to może standard, ale w elektrykach to 21, 22, 24.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

10

Odp: Który to jest pierwszy próg?

grzesiek2805 napisał/a:

Vicossess, w akustykach to może standard, ale w elektrykach to 21, 22, 24.

przeciętnej(najczęściej spotykanej) gitarze akustycznej

więc? to tak informacyjnie, tak?

11

Odp: Który to jest pierwszy próg?

@up, ale o co Ci tak właściwie chodzi?

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

12

Odp: Który to jest pierwszy próg?

zrozumiałem to jako, że zwróciłeś mi uwagę że źle napisałem typu: gitara ma 20progów - może akustyk(w rozumieniu, że ktoś nie jest pewny tego), bo elektryki mają więcej...
tak btw. elektryki to dla mnie czarna magia, coś całkiem innego, dlatego nie wiem ile progów ma elektryk i myśląc że pan który założył temat jest początkującym(który prawdopodobnie ma akustyka) podałem że akustyk ma 20 progów...ale jak mnie nie rozumiecie, nie przejmujcie się. nikt mnie nie rozumie

13

Odp: Który to jest pierwszy próg?

ekhm wnoszę postulat:
Bijcie się!:D(na gitary ofc i nie gitarami!)

14

Odp: Który to jest pierwszy próg?

To że gitara ma więcej progów to nie znaczy że pierwszy jest w innym miejscu...

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

15

Odp: Który to jest pierwszy próg?

Też jestem początkująca i chciałam się zapytać (NIE ŚMIEJCIE SIĘ) czy progi to jest to na gryfie między jedną kreską a drugą czy progi to te kreski?? hmm

16

Odp: Który to jest pierwszy próg?

Tak, próg to ta "kreska".

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

17

Odp: Który to jest pierwszy próg?

Próg to ta kreska, ale trzymasz trochę an lewo od kreski ;p

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

18

Odp: Który to jest pierwszy próg?

To zalezy na jakiej gitarze grasz. Jak na praworęcznej, to trochę w prawo od kreski. Inny przypadek to Hendrix (jak już w innym temacie pisałem), który grał na prawej gitarze, która tak na prawdę była lewa. Z tego wynika, że struny przyciskał palcem trochę na prawo od kreski, ale tak na prawdę to na lewo.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993