Temat: Bezprzewodowy piecyk!

Witam!

Oglądałem chyba w 2/3 filmach bezprzewodowy piecyk gitarowy. Chodzi mi o brak polaczenia NIE gitara-piec, tylko piec-kontakt.

Gdzie taki piec mozna dostac, ile kosztuje, wady/zalety?

I oczywiscie czy polecacie?


Dzieki!

2

Odp: Bezprzewodowy piecyk!

Zalety? Poręczny. I chyba tyle. To zazwyczaj małe piecyki, więc rewelacji w brzmieniu nie ma. Mocą też nie powalają, bo baterie dużo nie uciągną. Kupić mozna tam gdzie wszystkie inne wzmacniacze, tylko zależy czy akurat są.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Bezprzewodowy piecyk!

Znaczy na baterie? Mala moc, nikt sie w to nie bawi, raczej jako gadzet niz prawdziwy wzmacniacz

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

4

Odp: Bezprzewodowy piecyk!

Ostatnio widziałem jakiegoś Line 6 Spidera na baterie. Fajne cacko, bo można zabrać wszędzie ze sobą, np do Wrocławia na bicie rekordu Guinnessa ^^

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5

Odp: Bezprzewodowy piecyk!

Line 6 Pocket pod na baterie + słuchawki. Tylko takie baterie starczają na 2-3 godziny grania.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

6

Odp: Bezprzewodowy piecyk!

a zżera on 4xAAA

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

7

Odp: Bezprzewodowy piecyk!

Zaprzęgnij karły do pracy na kieracie i podłącz dynamo do zwykłego pieca smile To przynajmniej będzie efektowne jak cholera smile Karły chyba nie są takie drogie... a można je przebrać za małe diabełki wink

A ile taka pierdziawka kosztuje? I ile kosztują baterie? Jeżeli chcielibyśmy przeliczyć zużycie na jedną, porządną próbę (czyli z 5-6 godzin ostrego grania...) to to się nie będzie opłacało na 100%. Bajer - tak, na dłuższą metę - nie... Ale na Rekord by się coś takiego przydało smile

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

8

Odp: Bezprzewodowy piecyk!

Na probe nie zabierzesz bo Cie slychac nie bedzie. Mozna kupic geneerator na benzyne (0.5 litra na godzine) i moze sie caly zespol podlaczyc.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

9

Odp: Bezprzewodowy piecyk!

To jak brać bezprzewodową końcówkę od prysznica.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

10

Odp: Bezprzewodowy piecyk!

ZdolnyM napisał/a:

Witam!

Oglądałem chyba w 2/3 filmach bezprzewodowy piecyk gitarowy. Chodzi mi o brak polaczenia NIE gitara-piec, tylko piec-kontakt.

Jesteś pewny że na tych filmach piec musiał być wpięty do kontaktu? (czytaj: coś było grane na żywo i dźwięk szedł z pieca?)

11

Odp: Bezprzewodowy piecyk!

szkola rocka?

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

12

Odp: Bezprzewodowy piecyk!

Nie pamietam w jakich to jeszcze filmach widziałem, ale wiem ze napewno byl taki w starym z 80-lat filmie Crossroads .

13

Odp: Bezprzewodowy piecyk!

Czyli plejbek. Ale takie zabawki istnieją, tylko, że to małe piecyki.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993