Temat: Na jakiej gitarze gra Eric Clapton?

Szybciutkie, krociutkie pytanko, wlasciwie pytanka:
- Na jakiej gitarze gra Eric Clapton?
- Teraz niby ma kariere solowa <chyba>, bo zawsze wykonawcą jest "Eric Clapton", a widze ze zawsze wystepuje z tym samym basista, wiec ich zespol nazywa sie jego nazwiskiem ???

Dzieki!

2

Odp: Na jakiej gitarze gra Eric Clapton?

Eric Clapton wywarł wielki wpływ na popularyzację niektórych modeli gitary elektrycznej. Na początku swojej kariery korzystał zarówno z Gibsonów jak i Fenderów – aż do połowy roku 1965, kiedy to zakupił używaną gitarę modelu Gibson Les Paul Standard.

W czasie pobytu w zespole Cream grał na Gibsonach, w tym na modelach Gibson Les Paul, Gibson Firebird oraz Gibson ES-335, lecz najsłynniejszą gitarą z tamtego okresu był Gibson SG 1964, którą wyróżniał m.in. psychodeliczny wygląd. Na początku roku 1967 instrument ten wraz z Fenderem VI Bruce'a i bębnami Bakera zostały pomalowane w krzykliwe wzory przez grupę artystyczną znaną jako The Fool.

W okresie, w którym w jego życiu ważne miejsce odgrywała heroina (1969-1974) Clapton sprzedał część ze swojej kolekcji gitar, aby uzbierać pieniądze na narkotyki. Z pomocą przyszedł mu wtedy Pete Townshend z zespołu The Who. Widząc jak Clapton sprzedaje jedne ze swoich najukochańszych gitar, zaczął skutecznie pomagać mu w walce z nałogiem.

W późniejszym okresie, pod wpływem Steve'a Winwooda oraz Buddy'ego Guya, Clapton zaczął używać gitar modelu Fender Stratocaster – pierwszą była Brownie, której użył do nagrania albumu Layla and Other Assorted Love Songs i na której grał tak długo, aż nie rozpadła się na kawałki w roku 1985.

W roku 1999 Clapton sprzedał na aukcji niektóre gitary ze swojej kolekcji – uzbierał dzięki temu 5 milionów dolarów na dalszą działalność ośrodka Crossroads Centre w Antigua, założonego w 1997 roku. Jest to centrum, gdzie leczeni są ludzie uzależnieni od narkotyków i alkoholu. Inna z aukcji gitar Claptona, przeprowadzona w 2004 roku przez dom aukcyjny Christie's, przyniosła prawie 7,5 miliona dolarów zysku.

Na Fenderze Stratocasterze.

3

Odp: Na jakiej gitarze gra Eric Clapton?

ZdolnyM napisał/a:

Szybciutkie, krociutkie pytanko, wlasciwie pytanka:
- Na jakiej gitarze gra Eric Clapton?
- Teraz niby ma kariere solowa <chyba>, bo zawsze wykonawcą jest "Eric Clapton", a widze ze zawsze wystepuje z tym samym basista, wiec ich zespol nazywa sie jego nazwiskiem ???

Dzieki!

- Fender Stratocaster, ostatnio pomyka chyba na Daphne Blue
- Hehe, fakt, występuje od jakiegoś czasu z Williem Weeksem na basie i Chrisem Staintonem na klawiszach (ostatnio Steve Gadd na perkusji), ale, można powiedzieć, to oni grają dla niego a nie on z nimi wink

4

Odp: Na jakiej gitarze gra Eric Clapton?

Koledzy z klasy chodzą dla mnie a nie ze mną do szkoły. hmm

Ale, że ten post nic nie wnosi to piszę coś, że grał na les paulu kiedyś.

Odp: Na jakiej gitarze gra Eric Clapton?

Mam tak samo, Bluskaj; gdzie ja nie pójdę, tam cała klasa za mną itp.itd. (np.) WKUR*IA mnie to !!!!

Ze szczęściem bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich, a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

6

Odp: Na jakiej gitarze gra Eric Clapton?

http://krainacieni.files.wordpress.com/2010/01/facepalm-startrek.jpg

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

7

Odp: Na jakiej gitarze gra Eric Clapton?

Bluskaj napisał/a:

Koledzy z klasy chodzą dla mnie a nie ze mną do szkoły. hmm

Widocznie fajny z ciebie koleś...

8

Odp: Na jakiej gitarze gra Eric Clapton?

@ up
a może jest nauczycielem... ;p

9 (edytowany przez sivvy9722 2011-05-06 14:14:43)

Odp: Na jakiej gitarze gra Eric Clapton?

na królewskiej gitarze marki parówka

10

Odp: Na jakiej gitarze gra Eric Clapton?

Takie docinki nie są tu mile widziane, wiec albo mow konkrety, albo sie stad wynoś. Bedzie lepiej!