Temat: Gitara elektryczna Ibanez

Witam, jestem początkującym grajkiem na gitarze big_smile Kuzyn chcę sprzedać mi Ibanez Stratocaster, ale jak czytałem o tych ruchomych mostkach to normalnie dla mnie czarna magia:( I tu jest moje pytanie: Czy ten ruchomy mostek to będzie jakaś wielka przeszkoda czy coś? ( daje do niego kostki, pokrowiec, wajche, piecyk, klucze i kabel)

GG: 31889749
Koleżanka do mnie : Chłopak z gitarą byłby fajny
Po powrocie do domu krzyczę : Tatooo... kupisz mi elektryka.?

2

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Hmm... ja bym nie inwestował w Ibaneza który jest stylizowany na strata. Za ile go kupił i ile za niego chce?

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

3

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Podaj jaki to model. Typowe stray Ibaneza, to raczej dobre wiosła. Przede wszystkim starszej produkcji, nie to co obecnie. Tzn oczywiście chodzi o modele z niższej półki smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

4

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

On go kupił za 1700 zł chyba a chce mi oddać za 100 zł. To jest Ibanez Starsound Stratocaster.

GG: 31889749
Koleżanka do mnie : Chłopak z gitarą byłby fajny
Po powrocie do domu krzyczę : Tatooo... kupisz mi elektryka.?

5

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Jak za 100 to weź i sprzedaj. Zrobisz interes życia i kupisz sobie domek.

6

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Domek czyli?Bo ja taki niekumaty w te sprawy. Rodzice mi nie chcą kupić normalnej elektrycznej gitary bo grać nie umiem. Więc się pytam czy ten ruchomy mostek robi jakieś wielkie halo czy co?

GG: 31889749
Koleżanka do mnie : Chłopak z gitarą byłby fajny
Po powrocie do domu krzyczę : Tatooo... kupisz mi elektryka.?

7

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Mostek robi "wziummm".  Kup sobie akustyczna, bo do elektrycznej potrzebujesz wzmacniacza, żeby mieć tzw. przester.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

8

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Ale piec jest

GG: 31889749
Koleżanka do mnie : Chłopak z gitarą byłby fajny
Po powrocie do domu krzyczę : Tatooo... kupisz mi elektryka.?

9

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Za stowke ibaneza?^^ Nawet jak bym na niej nie chcial grac to, jak pisal Bluskaj, kupilbym i sprzedal.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

10

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Stan idealny tylko mnie ten mostek przeraża -.- Bo wtedy się coś zmienia przy wymienianiu strun chyba -.-

GG: 31889749
Koleżanka do mnie : Chłopak z gitarą byłby fajny
Po powrocie do domu krzyczę : Tatooo... kupisz mi elektryka.?

11

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Wrzuć fotki gitary i pieca. Zobaczymy.

12

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Musi być jakiś haczyk, nikt nie sprzedaje dobrej gitary za 100 zł.

Domek czyli?

Taki mały dom, a dom to takie coś w czym się mieszka.

13

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

google mi podpowiada, że gitara to właśnie Starsound a nie Ibanez hmm, ceny na archiwum.allegro nie przekraczają 300 pln

14

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Jeden wyraz zmienia cene. Nie bierz!

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

15

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Dobra to jednak Starsound -.- Na początek ona nie będzie chyba najgorsza co nie? Potem mam zamiar kupić Les Paula jakiegoś

GG: 31889749
Koleżanka do mnie : Chłopak z gitarą byłby fajny
Po powrocie do domu krzyczę : Tatooo... kupisz mi elektryka.?

16

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

branie takiej gitary to masochizm

17

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

A ja za 100 nawet teraz bym wziął cool.

18

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Na nic lepszego mi narazie rodzice nie pozwolą -.- Biorę big_smile

GG: 31889749
Koleżanka do mnie : Chłopak z gitarą byłby fajny
Po powrocie do domu krzyczę : Tatooo... kupisz mi elektryka.?

19

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

To już lepiej poczekaj, bo grać Ci się odechce =.+ Chociaż kto wie, ponoć istnieją jakieś dobre egzemplarze tongue

20

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Nauczysz się na badziewiu - zagrasz nawet na gumce od majtek.


Znaczy tak niektórzy uważają, a ja się przyłączam.

21

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Tu nie ma śmiacia. Ja kiedyś w szkole grałem na gumce od teczki big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

22

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Dobra gitara stoi u kuzyna, który mieszka ok. 50 km ode mnie -.- Jak się nauczę grać na tym to namawiam rodziców na wypad do muzycznego po Les Paula albo jakiegoś Ibaneza big_smile

GG: 31889749
Koleżanka do mnie : Chłopak z gitarą byłby fajny
Po powrocie do domu krzyczę : Tatooo... kupisz mi elektryka.?

23

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Co rozumiesz przez slowo ,,naucze,,? Znaczy http://www.youtube.com/watch?v=ULEBSxP725w ?

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

24

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Myślałem o czymś łatwym

GG: 31889749
Koleżanka do mnie : Chłopak z gitarą byłby fajny
Po powrocie do domu krzyczę : Tatooo... kupisz mi elektryka.?

25 (edytowany przez Bluskaj 2011-03-27 00:39:43)

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

To jest Van Halen?!
Myślałem, że jakoś bardziej wyrafinowanie wygląda hmm.

Przewidując wasze posty - wiem - Wstyd i Hańba!


Eee, to? http://www.youtube.com/watch?v=SzW8fi8z5C8

---------------------------------------------------------------------------------

Weź od kuzyna też jakiś kabel, ewentualnie kup i przejściówkę z dużego jacka na małego. Podpinasz tedy ustrojstwo do wejścia liniowego w komputerze i masz kanał czysty czyli nie przester, czyli nie szatana, czyli nie

urghhhhhhrrrrr

Potem ściągasz triala Guitar Riga bo gdzieżbym śmiał namawiać na piractwo i tam kombinujesz z efektami i masz więcej znajdźków niż mi teraz ptasiego mleczka zostało sad.

Tam jest jednostronne Tremolo czyli tak zwane Tremolo - czyli ruchomy mostek mogący się wajchować w jedną stronę, w dół. Jak zaczynasz to nic nie musisz regulować po zmianie strun bo menzura raz ustawiona nie powinna jakoś strasznych niestrojeń powodować. Z drugiej strony sam możesz się pobawić w regulacje skoro to tania gitara. A w tremolo masz tyle samo kręcenia co w zwykłym, stałym mostku (tune-o-maticu na przykład). Wajchę po prostu wyjmiesz (albo złamiesz tak jak ja złamałem koledze w ESP hmm). Są jeszcze mostki dwustronne tak zwane dwustronne tremolo i tu CIEKAWOSTKA - nie wszystkie dwustronne tremolo to Floyd Rose, ale każdy Floyd to dwustronne tremolo. Z nim to jest kupa zabawy jak masz te mikro-stroiki i inne sprężynki od których samego wspomnienia robi mi się wilgotno.

---------------------------------------------------------------------------------

Zagrałem na gumce od pokrowca na zagłówek w autobusie wlazłkotkanapłotka i nawet człowiek absolutnie zafascynowany teologią i religią stwierdził, że gram ową piosnkę.

---------------------------------------------------------------------------------

Les Paul to model firmy Gibson. Ibanez to również firma smile.

Dziwnie brzmi gdy się mówi "kupię sobie jabłko albo jakieś warzywo" yikes.


I wiem - lawina tekstu. Mam nadzieje, ze da się czytać big_smile.

26

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Bluskaj napisał/a:

Tam jest jednostronne Tremolo czyli tak zwane Tremolo - czyli ruchomy mostek mogący się wajchować w jedną stronę, w dół.

http://www.nooooooooooooooo.com/

VINTAGE TREMOLO NIE JEST JEDNOSTRONNE
VINTAGE
TREMOLO
NIE JEST
JEDNOSTRONNE

nie wszystkie dwustronne tremolo to Floyd Rose, ale każdy Floyd to dwustronne tremolo.

http://czakmusic.pl/sklep/images/product_images/popup_images/1557_2.jpg
http://profile.ultimate-guitar.com/profile_mojo_data/8/3/1/6/831625/pics/_c602415_image_0.jpg

Można je zamontować tak i będzie jednostronne smile

27

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Akurat w pierwszym przypadku działa w obie strony, bo jest zamontowany w powietrzu. Normialnie Floyd ma wyżłobiony otwór, żeby mógł się poruszać w obie strony.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

28

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Lawina odpowiedzi ale nikt mi nie odpowiedział na moje pytanie : Czy ten ruchomy mostek robi jakieś problemy z zakładaniem strun?

GG: 31889749
Koleżanka do mnie : Chłopak z gitarą byłby fajny
Po powrocie do domu krzyczę : Tatooo... kupisz mi elektryka.?

29

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Zależy jaki mostek. Taki jak wyżej, wymaga trochę umiejęteności przy zmianie, ale np. przy takim:
http://www.proguitar.de/ReadMe/Guitars/Hardware/TremoloFender.jpg
wystarczy przeciągnąć struny od spodu (jak przy stałym mostku przez kospus).

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

30

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Hah, wiedziałem, że będzie lawina cool.

@krethh:

Miałem na myśli zwykłe, jednostronne, fenderowostratocasterowe tremolo, czyli takie jak ma założyciel tematu (no dobra, nie takie bo to nie jest fender).

Czyli vintage tremolo nie jest jednostronne, czyli działa w 2 strony, czyli nie jest to zwykłe tremolo?

A zamontować można, ale zasadniczo to te mostki są dwustronne (chyba) hmm.

@autortematu

Masz taki jak grzesiek pokazał czyli bardzo prosto się zakłada struny.

31

Odp: Gitara elektryczna Ibanez

Wielkie dzięki panowie big_smile teraz już będe wiedział jak założyć struny big_smile

GG: 31889749
Koleżanka do mnie : Chłopak z gitarą byłby fajny
Po powrocie do domu krzyczę : Tatooo... kupisz mi elektryka.?