Temat: Czy mogę grać a gitarze za małej dla mnie?

Zamówiłam przez internet gitarę akustyczną 36", lecz nie doczytałam dokładnie i po złożeniu zamówienia zorientowałam się, że gitara ta jest przeznaczona dla osób od 130-155cm wzrostu. A ja mam 160cm. Jestem początkująca, więc nie znam się na rzeczy. Czy mogę grać na takiej gitarze? Czy będzie sprawiał mi to kłopot? Bardzo proszę o pomoc! Mama mnie chyba zabije gdy dowie się co narobiłam! HELP!:(

2

Odp: Czy mogę grać a gitarze za małej dla mnie?

W większości sklepów internetowych da się anulować zamówienie jeżeli jeszcze nie wysłali.

3

Odp: Czy mogę grać a gitarze za małej dla mnie?

No, tak ale moja gitara juz jest w drodze.

4

Odp: Czy mogę grać a gitarze za małej dla mnie?

Ucieknij z domu, zamieszkaj w lesie i staraj się przetrwać wysysając wilgoć z kamieni.


Jakie to ma znaczenie. Ja bym na przykład chciał mieć mniejszą gitarę akustyczną.

Dzisiaj pograłem sobie akordami na skrzypcach. To to jest małe dopiero cool.

5

Odp: Czy mogę grać a gitarze za małej dla mnie?

Postaraj się zwrócić gitarę, sklep może, ale nie musi robić problemów. Według nowego prawa chyba masz tydzień, aby ją zwrócić.
Granie na małej gitarze może stanowić problem i jest zupełnie niepotrzebne, jeśli nie jesteś dzieckiem poniżej 12 roku życia lub karłem.

6

Odp: Czy mogę grać a gitarze za małej dla mnie?

Kolega jak nie chcial odbierać sprzętu, to:
1. Gdy zadzwonił kurier, to powiedzial, że nic nie wie...
2. Zamkną drzwi...
Ale uprzednio wziął opcje "opłata przy odbiorze".

Poważnie. Z tego co mi wiadomo każą umowę (w twoim przypadku kupno gitary), jeżeli jest 'podpisywana' na odległość, możesz w terminie 10 dni od pokwitowania odbioru (tudzież samego odbioru) rozwiązać i odesłać przedmiot umowy (tj. gitare).
Dura lex sed lex...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

7

Odp: Czy mogę grać a gitarze za małej dla mnie?

...Koszt przesyłki pokryje państwo yikes.



No ale można zwrócić, mimo iż sklep może tego nie chcieć przyjąć do wiadomości.

8

Odp: Czy mogę grać a gitarze za małej dla mnie?

Z tego co wiem, to sklep wg prawa polskiego musi uznać ten zwrot (jednocześnie przyjmując go do wiadomości).

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

9

Odp: Czy mogę grać a gitarze za małej dla mnie?

Wielkość gitary ma znaczenie przy głośności smile Jak gitara będzie za mała to może graj w takiej pozycji jak ci co grają na klasykach w szkołach muzycznych wink

10

Odp: Czy mogę grać a gitarze za małej dla mnie?

Ej w ogóle o czym ta dyskusja, oczywiście, że można grać na zbyt małej gitarze, tylko po cholerę? Niewygoda i bezsens.

11

Odp: Czy mogę grać a gitarze za małej dla mnie?

O to to to to to... Jak nie trzeba to po co? Ale jak nie ma się wyjścia, to już inna sprawa.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

12 (edytowany przez oliveraki 2011-03-04 15:35:39)

Odp: Czy mogę grać a gitarze za małej dla mnie?

no ale jest to az taki problem? Kolezanka pisze ze ma 160cm wzrostu, a nie 190.. wiec ja nie widze problemu.. skoro gitata jest przeznaczona dla dzieci do 155cm.

Czy te 5cm robi az tak wielka roznice? wink

Czy oprocz pudla rowniez i gryf bedzie mniejszy? krotszy?

takamine G series 220 NEX ns

13

Odp: Czy mogę grać a gitarze za małej dla mnie?

Tak, ilekroć widziałem gitarę nie-4/4 gryf był trochę krótszy i chyba węższy.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

14 (edytowany przez Bluskaj 2011-03-04 19:54:53)

Odp: Czy mogę grać a gitarze za małej dla mnie?

Ja jestem dziwny i niewygodny, skoro chcę kupić dla siebie mniejszą gitarę? hmm

15

Odp: Czy mogę grać a gitarze za małej dla mnie?

Przecież można się uczyć na mniejszej a potem się "przesiąść" na większą, co za problem ;p

Odp: Czy mogę grać a gitarze za małej dla mnie?

Mam w domu gitarę klasyczną w rozmiarze 3/4 na której kiedyś uczyła się grać moja siostra, ale niezbyt wytrwale, no i gitara sobie teraz leży... Ja od jakiegoś czasu mam ogromną chęć grać , i zaczęłam się powoli na niej uczyć.
W czym właściwie jest ona gorsza od gitary w normalnym rozmiarze? Czy mogę na niej grać? Czy jednak jeżeli na poważnie zaczęłabym grać to muszę kupić nową?

17

Odp: Czy mogę grać a gitarze za małej dla mnie?

Ja gralem przez rok na malej klasycznej gitarze i bylo git. To tez byla 36 a ja mam 180cm wzrostu

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

18

Odp: Czy mogę grać a gitarze za małej dla mnie?

śpiąca_królewna napisał/a:

W czym właściwie jest ona gorsza od gitary w normalnym rozmiarze? Czy mogę na niej grać? Czy jednak jeżeli na poważnie zaczęłabym grać to muszę kupić nową?

Nie jest gorsza tylko dostosowana do wzrostu big_smile Jak zaczniesz na niej grać to przecież nic się nie stanie, palce Ci się nie skrzywią ;p