1 (edytowany przez Miki95 2011-02-27 21:29:55)

Temat: Ibanez Rg 370 dx i mostek Edge III

Około 3 tygodnie temu nabyłem wymienioną wyżej gitare przez allegro, z tego co wiem była ona używana przez 3 lata, z tyłu ma 2 sprężyny i coś (chyba amortyzator czy coś takiego).

Wymieniłem w niej struny z 9 42 na 9 42, podregulowałem mostek (zmieniając naciąg sprężny) i wszystko było ok, gitara się nie rozstrajała, można było powajchować.

Wczoraj wracam do domu, biore do ręki gitare i widze że mostek wpadł troche do środka. Nie wiem o co chodzi, ale biore wkrętak i reguluje mostek. Wyregulowałem, nastroiłem, założyłem blokady strun, ale teraz gitara rozstraja się przy najmniejszym dotknięciu wajchy. Nie mam pojęcia czemu, podejrzewam że to coś z amortyzatorem bo mostek zaczął tak jakby lżej chodzić.

Ma ktoś pojęcie co się mogło stać i jakby ktoś mógł przystępnie wytłumaczyć zasade działania tego amortyzatora?

2

Odp: Ibanez Rg 370 dx i mostek Edge III

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b1/Floyd_rose_principle.png

Pierwszy rysunek przedstawia wyregulowany floyd. Ciągnięty zostaje przez struny a sprężynki to równoważą. Naciąg sprężyn reguluje się dwoma śrubkami. (wg wikipedii ofc) i... tyle chyba.


Może ma to coś wspólnego z temperaturą i rozszerzaniem się metali yikes. Ale co ja tam wiem....

3

Odp: Ibanez Rg 370 dx i mostek Edge III

Hint: Edge III nie jest standardowym floydem. Powinien być ustawiony troszeczkę inaczej niż standardowy. Znajdź sobie w sieci manuala do mostka/gitary (?, nie wiem).

4

Odp: Ibanez Rg 370 dx i mostek Edge III

Dobra, dzięki, ale i tak nie wiem co z tym nie tak, bo rozstraja tylko najgrupszą strune E.
Oddam chyba do lutnika i będzie po sprawie.

5

Odp: Ibanez Rg 370 dx i mostek Edge III

Może kup nowe?

6

Odp: Ibanez Rg 370 dx i mostek Edge III

Struny, czy mostek?

7 (edytowany przez Bluskaj 2011-03-02 21:57:41)

Odp: Ibanez Rg 370 dx i mostek Edge III

E tam, mostek czy struny, oczywiście, że nowe gitary. Dlaczego gitary a nie gitarę? No bo większe prawdopodobieństwo, że trafisz na dobrze wykonaną...


Struny oczywiście. Chociaż we floydzie jest blokada to chyba nie ma to aż takiego wpływu. Może te kręćki na mostku masz popsute i luzują...

Jak to mpx mówił:

gitarę trzeba nakręcać, raz na jakiś czas

czy jakoś tak.