1 (edytowany przez pablo793 2011-02-09 21:59:16)

Temat: Czy można tak założyć struny ?

Ostatnio pękła mi struna e1 wiec poszedłem i kopiłem nowy komplet .Pierwszy raz zakładałem struny na gitarze i chyba coś zwaliłem ponieważ nie zwróciłem uwagi na to z której strony nawilgnąłem strunę i ta strunę e1 nawinąłem jakby po zewnętrznej . Pokazałem to na obrazku: ta czarna linia to ta struna co ja inaczej nawinąłem. Czy inne struny mogę tak samo zrobić czy muszę je po wewnętrznej nawijać ? Czy to będzie miało wpływ na dźwięk ?
http://www.przeklej.pl/plik/zle-zalozon … 27112kd2mv

2

Odp: Czy można tak założyć struny ?

Nie ma to wpływu na brzmienie. Będziesz musial po prostu kręcić kluczem w inną stronę niż pozostałe.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Czy można tak założyć struny ?

ja tak miałem nawinięte to mi siodełko się wytarło pod struną G i muszę mieć teraz podłożony papierek hmm

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

4

Odp: Czy można tak założyć struny ?

Dobrze że chociaż nie muszę kupować nowej struny tylko dlatego ze inaczej ja niepoprawnie nawinąłem. Ale pozostałe postaram się zrobić poprawnie smile . A siodełku może się nic nie stanie i wytrzyma do następnej zmiany strun .

5

Odp: Czy można tak założyć struny ?

Nie przekładaj pozostałych, bo to tą źle założyłeś.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

6

Odp: Czy można tak założyć struny ?

Koledze chyba chodziło o to, że jakby zmieniał to postara się zrobić poprawnie wink

7

Odp: Czy można tak założyć struny ?

pablo793 napisał/a:

Ale pozostałe postaram się zrobić poprawnie

Ja wywnioskowałem co innego wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

8

Odp: Czy można tak założyć struny ?

Bo on chyba ma zamiar zmienić resztę tylko najpierw się zapytał czy tak może być, a przynajmniej ja tak wywnioskowałem po pierwszym poście wink Ale nie wiem, może inaczej rozumuję jak mnie brzuch boli tongue

9

Odp: Czy można tak założyć struny ?

Ja chciałem się dowiedzieć czy ta struna może tak pozostać. A pozostałe struny to już nakręcę normalnie.