1

Temat: Wysokość przetworników

Jaki wpływ na brzmienie gitary ma wysokość przetworników (przyznam się że grzebałem) i teraz nie wiem czy spóścić je jak najniżej czy tak wysoko byle by nie tłumić strun i kostką nie chaczyć?:)

Na początku ten przy moście był idealnie poziomo ustawiony a ten przy gryfie pod znaczącym kontem (lutnik ustawiał po szlifie gryfu - może mu się nie chciało).

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

2

Odp: Wysokość przetworników

imo jak najwyżej[mięso xD], tylko żeby struny nie dotykały przetworników.

3

Odp: Wysokość przetworników

Ustaw sobie tak żeby Ci brzmienie odpowiadało.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

4 (edytowany przez fallen 2011-01-25 19:13:08)

Odp: Wysokość przetworników

mpx napisał/a:

Ustaw sobie tak żeby Ci brzmienie odpowiadało.

No ok tylko pytam jak to działa - co się zmienia bo mnie albo słoń na ucho nadepnął albo zapominam dźwięków pomiędzy regulacjami wink

Cholera głuchy jestem... podniosłem dosyć mocno potem spuściłem na płasko i dlamnie brzmi tak samo - tak miałem ustawiony odpowiedni przetwornik na przełączniku.

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

5

Odp: Wysokość przetworników

Jak przetwornik jest bliżej strun to ma większy sygnał -> większy przester/głośność, ale mniejsza dynamika.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

6 (edytowany przez fallen 2011-01-25 20:25:53)

Odp: Wysokość przetworników

Co znaczy mniejsza dynamika?
Może na przykładzie jakimś wytłumacz (jaki gatunek muzki etc).

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

7

Odp: Wysokość przetworników

Ja jak pierwszy raz podniosłem to były trochę za wysoko i podczas tłumienia obijałem strunami. Na początku myślałem, że coś kabel nie tego, ale to było pukanie o przetwornik. Została mi na puszeczce wilkinsona skamielina struny e sad.

Ja obstawiam, że mniejsza dynamika oznacza lanie i zlewanie się dźwięków. Dobrze mówię panie moderatorze? cool

8

Odp: Wysokość przetworników

Dynamika to czułość na udeżalnościowość kostką

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

9

Odp: Wysokość przetworników

Do diaska!

Nie powinieneś dawać dobrego przykładu? yikes

10

Odp: Wysokość przetworników

Może być?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

11

Odp: Wysokość przetworników

jak już to uderzalnościowość big_smile

12

Odp: Wysokość przetworników

Nie wiem czy to nagły przyrost skilla ale jak obniżyłem przetworniki to moje pinchvibrato nabrało "agresywności".

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

13

Odp: Wysokość przetworników

Czułość na uderzenia kostką- nie łatwiej? A wy tu takie słowotwórstwo... big_smile

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

14

Odp: Wysokość przetworników

Napisałem bardziej zrozumiale ale Buskajowi się nie podobało big_smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95