Temat: Jaki macie sposób na naukę piosenek?

Witam!
W jaki sposób wy się uczycie grać piosenki na gitarze? smile
Z metronomem? Jeśli tak to od jakiego tępa zaczynacie itp.
Jeśli macie jakieś inne tajemnicze sposoby aby grać piosenkę fajnie i czysto (nie na odpierdziel tylko tak żeby można poznać że to melodia danej piosenki:)) to piszcie.

Za odpowiedź będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.

2

Odp: Jaki macie sposób na naukę piosenek?

poważnie?
słuchaj uważnie muzyki, tępo przyjdzie z opanowaniem motoryki rąk, nuć sobie rzeczy które grasz

3

Odp: Jaki macie sposób na naukę piosenek?

To zależy czy dopiero zaczynasz grać czy grasz tam jakiś rok czy coś.

Na początku to starałem się nauczyć piosenki tak w miarę, żeby było podobnie tj. siedziałem przy komputerze z tabulaturą no a potem szedłem na łóżko i dopracowywałem żeby było równo itp.

Teraz to biorę empetrójkę, sprawdzam tonację i uczę się ze słuchu. Jak już kompletnie nie mam pomysłu jak zagrać to włączam koncertówkę, żeby podpatrzeć. hmm

4

Odp: Jaki macie sposób na naukę piosenek?

Guitar Pro

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

5

Odp: Jaki macie sposób na naukę piosenek?

ja korzystam z guitarpro, przy łatwiejszych utworach ze słuchu


Ale musze zaczać robic jak Bluskaj, bo takie granie z tabulatury nie wyjdzie mi na dobre jeżeli chce się bardziej rozwinac ;D

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

6

Odp: Jaki macie sposób na naukę piosenek?

Guitar Pro. Naprawdę wiele się można z niego nauczyć.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

7

Odp: Jaki macie sposób na naukę piosenek?

Ja patrze do TuxGuitar (taka okrojona wersja GP), gram z TuxGuitar. Potem słucham, gram z wersją oryginalną (puszczam sobie ten kawałek i go gram razem z wykonawcą), a potem jak juz umiem, to puszczam sobie same bębny albo bębny i bas, i lece z tym koksem smile

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

8

Odp: Jaki macie sposób na naukę piosenek?

To ja polecam jeszcze rozkminienie w jakiej tonacji jest piosenka i granie z metronomem zamiast podkładu.

9

Odp: Jaki macie sposób na naukę piosenek?

GuitarPro:
-Najpierw opanowuje cały utwór (wolno byle by czysto i bez pomyłek).
-Potem pętla na fragment który sprawia trudności i w zależności od tempa utworu od ~30-100% prędkości aż do skutku i potem następny smile
-odczytuje tempa i metrum, konfiguruje metronom z tej stronki i tak sobie ćwiczę (mam defekt i ciężko mi wychwycić metronom a tymbardziej perkusję)

a potym wszystkim itak gram jak mi się podoba big_smile

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

10

Odp: Jaki macie sposób na naukę piosenek?

Uważajcie na demona prędkości. Jak was opęta to utwór może być daleki od ideału w waszym wykonaniu roll .

"...to nie sztuka zabić kruka tylko gołym tyłkiem jeża."
Schecter Omen Extreme Floyd Rose
Line 6 Spider IV 75