Temat: Pękła struna :/

Pękła mi struna G podczas eksperymntów z przestrajaniem gitary smile I tu pojawia się pytanie, czy wystarczy wymienić tę strunę G czy cały komplet. Pytanie troche naiwne, ale to moja pierwsza zmiana strun, wiec prosze o wyrozumiałość i pozdrawiam smile

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

2

Odp: Pękła struna :/

Ja zmieniałem kompletem, chyba lepiej jest zmienic kompletem.

Angus Young The Best

3

Odp: Pękła struna :/

ok dzieki

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

4

Odp: Pękła struna :/

To zależy od stanu zużycia strun. Jeśli są nowe, to wystarczy wymienić jedną, a jeśli starsze, to już wtedy lepiej wymienić cały komplet.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

5

Odp: Pękła struna :/

Jeśli kupisz komplet strun to wymień cały komplet, jak będziesz wymieniał pojedyncze to po jakimś czasie każda struna będzie w innym stanie.

BTW, to ważne - przy wymianie strun nie zdejmuj wszystkich naraz (tak, żeby zawsze było założonych i naciągniętych 5 strun), bo ci się gryf wygnie.

6 (edytowany przez lucky06 2009-02-12 12:37:29)

Odp: Pękła struna :/

struny były dość nowe, więc wymieniłem jedną i nie widze szczególnej różnicy w brzmieniu. kiedyś wymienię cały komplet, ale narazie nie widzę sensu

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

7

Odp: Pękła struna :/

I była to najbardziej właściwa decyzja. Na etapie początkującego zmiana pojedynczej struny nigdy nie robi różnicy w brzmieniu (wbrew temu, co krzyczą wszyscy "profesjonaliści). Z czasem, gdy wyrobi ci się słuch i będziesz wymiatać jak Santana, to wymieniaj cały komplet xD

Może i jestem zerem, ale będę walczył!

8

Odp: Pękła struna :/

OOO takkkkkkkkk z Van'em się w 99.9 % zgodzę a te 0.01 % to też sie zgadzam smile

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

9

Odp: Pękła struna :/

heh dzieki big_smile A do Santany to jeszcze "trochę" mi brakuje  big_smile:D

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

10

Odp: Pękła struna :/

Mam pytanie... Jaka firma najlepiej sprawdza się do strun w gitarze klasycznej? Osobiście uważam że "la bella" ,ale proszę o zdanie was bo sam nie jestem przekonany.

System
of a             <3
down

11

Odp: Pękła struna :/

Ja mam LUTHIERY ... i jestem bardzo zadowolona:)

12

Odp: Pękła struna :/

Mam D'Addario, polecił mi je Kumpel z drugiego roku muzycznej. Mają ładne, miękkie i ciepłe brzmienie.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

13

Odp: Pękła struna :/

Nom tak daadario moge tez polecic z czystym sumieniem ^^

14

Odp: Pękła struna :/

A do gitarki akutycznej?

15

Odp: Pękła struna :/

Też D'Addario, dobre struny wg. większości, bo sam ich nie mam ^^

16

Odp: Pękła struna :/

Do akutyka juz poelcalem w innym dziale z czego dobrze jest miec czesto troche grubsze struny do tego typu gitar ;p D'addario, Earnie Ball, Dean Marckley - najlepsze wedlug mnie komplety strun do skutyka ^^

17

Odp: Pękła struna :/

Mi lutnik d'addario nie polecał akurat, bardziej markleye.

18

Odp: Pękła struna :/

Masz szczęście że ci się nic nie stało.Bo jak mój kolega wczoraj był po gitare (namówiłem go do kupna gitary) to właścicielka ze sklepu powiedziała mu żeby uważał jak przestraja,bo córka jej koleżanki przestrajała sobie gitare i trochę przegieła w skutek czego pęknieta struna, tak wyskoczyła, że jej ręke w okolicach łokcia rozcięlo aż do mięsa hmm

Vintage V100+Marshall VS100

19

Odp: Pękła struna :/

No mi jak oddalem do niby lutnika to kolesiowi pekla struna jak sciagal z mojej gitary mam nadzieje ze go pociela bo sam moglbym sobie naprawic gitare rownie dobrze, chodzilo tylko o mostek ale mi odzielnie nie chcial sprzedac ehh.. najlepsze jest to ze mowil ze juz mam szczescie i nie musze placic za nowa strune ktora mi nalozyl za stara (wow ale fart) ehh no coz a jak spradzacie dzialanie maszynek, slimakow czy jak to zwal tak zwalto robicie to przestrajajac w dol a nie w gore ^^

20

Odp: Pękła struna :/

Przestrając w dół a nie w góre, czyli?Kręcić motylkiem w dół ;p?

Vintage V100+Marshall VS100

21

Odp: Pękła struna :/

niee przestrajac dzwieki w dol big_smile a motylkiem odwortnie niz nakrecili czyli domyslnie w lewo tongue

22

Odp: Pękła struna :/

Myślę, ze Pearl'owi chodzi o to, zeby przy sprawdzaniu kluczy (czy tam ślimaków), kręcic tak, aby strunę luzować, a nie naciagac ją jeszcze bardziej, bo to moze spowodować jej pęknięcie... smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

23

Odp: Pękła struna :/

myślę, że on już to wie, po 4 miesiacach.

24

Odp: Pękła struna :/

Najlepiej cały komplet ,to drogie,ale ja wymieniłam kiedyś jedną i często mi się rozstrajała:(

Epiphone AJ 100

25

Odp: Pękła struna :/

po co odkopywać temat sprzed ponad roku ? neutral

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD