Temat: Pomocy! Dźwięk gitary.

Witam. Rok temu kupiłam gitarę: Tensona. Leżała tak i miesiąc temu zaczęłam na niej grać. No i niby wszystko było dobrze. Do czasu. Ostatnio jak stroję gitarę stroikiem, to wszystko jest ok, ale potem jak gram to dźwięk jest zupełnie inny niż ten, który grałam dzień temu. A na stroiku wszystko jest poprawne. Myślę, że nie mam omamów. Po prostu jestem pewna, że coś nie tak z dźwiękiem chociaż gitara była strojona tak jak zawsze. Bardzo proszę o pomoc, bo nie mogę grać jeśli słyszę coś zupełnie innego! Z góry dzięki...

And I'm going down, all the way down, I'm on the highway to hell...

2

Odp: Pomocy! Dźwięk gitary.

Najlepiej zmienic struny, to powinno pomoc skoro maja juz rok. A jak to nie pomoze to pojdz do najblizszego sklepu muzycznego po porade, albo od razu do lutnika. To moze byc tez wina stroikow

3

Odp: Pomocy! Dźwięk gitary.

a struny na pewno dostroiłaś do odpowiednich dźwięków?

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

4

Odp: Pomocy! Dźwięk gitary.

Tak, na pewno a przynajmniej na stroiku tak pisze i jest ustawiony na automatyczne strojenie

And I'm going down, all the way down, I'm on the highway to hell...

5

Odp: Pomocy! Dźwięk gitary.

A ja tym stroikom nie ufam.Nie wiem czy miałem jakiś wadliwy czy coś.Ale według mojego ex-stroika gitara była nastrojona(też właśnie miałem wtedy Tensona.Swoją drogą niezłe gitary jak na 400zł:D)a jak uderzyłem w struny to od tego dźwięku prawie zęby mi popękały.
Ja nauczyłem się wtedy stroić gitarę w taki oto sposób:
Dostrajałem strunę E6(najgrubsza)
Strunę G(trzecia licząc od dołu)
Strunę B(ta druga też licząc od dołu)
I najcieńszą E1
I to wszystko do utworu Nothing Else Matters tak aby ten wstęp brzmiał dobrze Tj.uderzanie tych 1'szych 3strun.
I resztę za pomocą uderzania kolejnych strun na odpowiednich progach;)
I w tym właśnie momencie odsyłam cię do rozdziału kursu o strojeniu gitary.
Trochę to zagmatwane ale przynajmniej dla mnie jest logiczne^^

6

Odp: Pomocy! Dźwięk gitary.

No, to strasznie wkurzające jak się w kółko gra "cztery takty" z NEM, ale idealnie się to nadaje do strojenia gitary big_smile

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

7

Odp: Pomocy! Dźwięk gitary.

Może faktycznie zainwestuj w struny. A co do budżetowych rozwiązań to nagraj sobie dźwięki pustych strun (są chyba w dziale strojenie gitary) i strój do nich. Nie dość, że darmo to jeszcze się 'kształcisz'. hmm

8

Odp: Pomocy! Dźwięk gitary.

howtotuneaguitar.org

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

9 (edytowany przez Epsilone 2010-11-20 11:29:21)

Odp: Pomocy! Dźwięk gitary.

No dobra, dzięki wszystkim big_smile Postaram się nastroić gitarę na słuch a jak nie podziała to kupię struny ;P

Aha, i WiedźMatt. Bardzo dziękuję za tą stronę big_smile

And I'm going down, all the way down, I'm on the highway to hell...