1 (edytowany przez Gitarzystek 2009-02-08 16:44:39)

Temat: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Witam. Najpierw chciałem przeprosić. Nie było mnie na tym forum ze 2 miesiące. Tak wyszło niestety. Mam takie pytanie, bo zamierzam kupić coś NORMALNEGO do gry. Nie wrzucałem żadnych filmików, bo wstydzę się swojego sprzętu... Jest to gitara akustyczna za 139 zł... ;/ I  nie wiem co wybrać:

klasyczna - lubię grać takie kawałki jak El mariachi z desperado i takie rózne a na klasycznej najlepiej taka myzyka
elektryczna - nie grałem ale zawsze marzyłem żeby mieć to w rękach, a poza tym słucham głównie rocka
akustyczna - lubie dzwięk metalowych strun

więc błagam doradzcie bo ja już z głowy włosy sobie wyrywam.

2

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Cóż, dużo zależy od tego ile kasy masz do zainwestowania w sprzęt. Musisz się liczyć z tym że ekektryk wraz z piecykiem czy innym osprzętem to poważniejsza inwestycja. Klasyk jest najtańszy, ale kawałki typu desprado równie dobrze możesz zagrać na akustyku, a jeśli jeszcze lubisz brzmienie metalowych strun... Ale, jak mawiała Edyta z 'Randki w ciemno' decyzja i tak należy do Ciebie. ;D

"Va'esse deireádh eap eigean..."

3

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Mowisz akustyk? Hmm... no nie wiem ciekawe co inni powiedzą

4

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Ja też bym polecał akustyka (chyba, że Cię stać na elektryka) - sam mam gitarę akustyczną i klasyczną i naprawdę, na akustyku się gra dużo lepiej (z drugiej strony na klasycznej dużo łatwiej się struny dociska). Jak na razie, nie udało mi się znaleźć niczego co na klasyku by brzmiało lepiej niż na akustyku.

5

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Gitarzystek napisał/a:

Mowisz akustyk? Hmm... no nie wiem ciekawe co inni powiedz

6

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Dzieki wielkie. Jester masz racje nie wiem czego chce więc chyba jednak kupie akustyka

7

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Akustyk fajniejszy

Angus Young The Best

8

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Dawisiek21 napisał/a:

Akustyk fajniejszy

To kwestia subiektywna wink A poza tym trzeba spojrzeć na to z obydwu stron. Bo elektryk jest świetny, można bawić się brzmieniem, mniej trzeba się namęczyć przy chwytach itd., ale już na ognisko go nie zabierzesz, więc w tej kwestii wygrywa akustyk. A poza tym niektóre piosenki nie brzmią tak dobrze na elektryku jak na akustycznej i vice versa. Tyle na ten temat.

A Tobie Gitarzystek radzę się dobrze zastanowić. Weź pod uwagę, jaką muzykę chcesz grać, czy będziesz chciał grać tylko dla siebie czy też będziesz chciał zabierać gitarę na ogniska ze znajomymi. I pamiętaj, że to będzie przede wszystkim TWÓJ instrument. Możemy Ci doradzać, ale to Ty podejmujesz decyzję na temat kupna. Owszem, możesz się sugerować naszym zdaniem (nawet po to jest to forum), ale Ty będziesz na tym sprzęcie grać, nie my.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

9

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

taa... myslalem pół nocy i zdecydowalem: kupuje akustyka. przypominam sobie lato 2008 na ogniskach zawsze byla cisza teraz tak nie bedzie ;] dzieki wielkie mozna usunac temat

10

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Rouge, a dlaczego nie wziąć elektryka na ognisko? Myślę że paliłby się równie dobrze jak klasyk czy akustyk... ;D

"Va'esse deireádh eap eigean..."

11

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Par napisał/a:

Rouge, a dlaczego nie wziąć elektryka na ognisko? Myślę że paliłby się równie dobrze jak klasyk czy akustyk... ;D

Może. Ale jeśli chciałby pograć na palącym się instrumencie to gitara elektryczna byłaby trochę za cicha tongue Dobra, koniec offtopów kochani wink

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

12

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Mnie wszyscy starali się zniechęcić do akustyka kiedy zaczynałam grać i w końcu kupiłam klasyka... Teraz żałuje, bo pierwsze bóle minęły już dawno, a na akustyku koleżanki gra mi się lepiej. Dlatego polecam nawet na początek. smile

13

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Może nie powinienem się wypowiadać, bo jestem bardzo początkującym, ale zainteresował mnie temat. Sam jestem szczęśliwym posiadaczem starej gitary klasycznej, chyba nawet hiszpańskiej, ale kilka dni temu kumpel dał mi do ręki swojego akustyka i muszę przyznać, że węższy gryf to spora zaleta, o wiele łatwiej było mi złapać np. G-dur

"Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo..."

14

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Do każdej gitary można się przyzwyczaić i wybór, to kwestia tylko brzmienia i finansów, bo utrzymanie akustyka jest droższe.

15

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

JA sie zdecydowałam na akustyka^^
tylko rodzicow przekonac teraz:d

16

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Powołaj się na świętego mikołaja.

17

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

ktoś tam wyżej napisał, że w akustyku trudniej się struny dociska - czy to prawda? ; >
mam klasyka i wydaje mi się, że na nim mam problem z dociskaniem strun, nie wiem może to kwestia gitary, a nie tego czy klasyk czy akustyk?

prosze o odpowiedz wink

18

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

To kwestia wprawy. Zawsze na początku ciężko się przyciska struny, potem jest tylko łatwiej. No dobra, w elektryku o wiele łatwiej się je dociska, ale to zupełnie inne struny są tongue

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

19

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Ehh... Jak zauważyliście dłuuuugo mnie nie było znowu ;/ i chyba jednak się pobawię w elektryka ;] A jaki piecyk? W cenie mniej więcej realnej (dla mnie realna cena to nie przekraczająca 300 zł)

20

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Heh szukaj w allegro.

21

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Peavey Solo wydaje się w tej cenie najsensowniejszy:

http://czakmusic.pl/sklep/product_info. … d778190795

Podobno niezły przester ma, idealny piec na granie w domu. I w tym sklepie mieści się w twoim przedziale cenowym (oczywiście bez kosztów przesyłki).

Próbka dźwięku:
http://www.youtube.com/watch?v=-bNEFwNkNAU
http://www.youtube.com/watch?v=L6TE3wkDc5A

Może nie najlepszej jakości próbki, ale cokolwiek można usłyszeć.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

22

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Mam taki piecyk - polecam (chociaż jeśli o przester chodzi, to pozostawia wiele do życzenia).

23

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

wwr napisał/a:

Mam taki piecyk - polecam (chociaż jeśli o przester chodzi, to pozostawia wiele do życzenia).

Nie można wymagać od pieca za 300 zł, że zabrzmi jak lampa za 2 tysiące złotych tongue

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

24

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Heh dokładnie, a poza tym dobra rada jest taka, że lepiej zaoszczędzić pieniądze i pobawić się wtyczkami VST. Mając dobre głośniki komputerowe jesteś w stanie dorównać takiej "kupie" za 300zł i przynajmniej brzmienia i efekty możesz mieniać do woli.

25

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Trzeba też mieć jakąś rozsądną kartę dźwiękową - na tym co mam w moim komputerze niczemu się nie dorówna.

26

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Eeee tam. Ja spokojnie grałem sobie na wtyczkach (Guitar Rig, Amplitube) mając zintegrowaną kartę dźwiękową. Po co wydawać 300zł na piecyk, który i tak nada się tylko do grania w zaciszu domowym, jak można podłączyć gitarę do komputera i bawić się brzmieniami za darmo.

27

Odp: Klasyk, akustyk czy elektryk? - trudny wybór

Zamykam wątek, i tak już nikt nic tu nie pisze.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

Posty: 27

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź