1

Temat: Problem przy wymianie strun

Zabrałem się za wymiane strun w akustyku, poluzowałem najgrubsza, wyciągnąłem kołek, po włożeniu końca nowej struny i dociśnięciu kołka zacząłem nawijać strune na klucz, ale w pewnym momencie(jak juz struna jest prawie nastrojona) wywala kołek(wystaje 1cm)
Czego to może byc wina? Za grube struny, czy co?

2

Odp: Problem przy wymianie strun

a dociągasz końcówkę struny (to takie "coś") pod kołek przed nastrojeniem? To ważne.

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

3

Odp: Problem przy wymianie strun

Po prostu nie wcisnąłeś go dobrze. Włóż strunę luzem do otworu. Następnie włóż lekko kołek i przytrzymując go, naciągnij ręką strunę, aż kółeczko zablokuje się o kołek. Teraz mocno dociśnij kołek i możesz zawijać strunę na klucz. Dla pewności przy zawijaniu możesz go jeszcze doscisnąć.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

4 (edytowany przez Darius 2010-09-30 18:59:58)

Odp: Problem przy wymianie strun

Boje się że jak bede próbował wcisnąć mocniej to coś złego się stać może.

edit

Po ponownej próbie, strune dociągnąłem, ale nadal to samo, nie chce uszkodzić gitary wiec z siła nie przesadzam.
Główka struny blokować się ma na końcu kołka czy bliżej główki kołka?

5

Odp: Problem przy wymianie strun

Podbijam wątek, żeby nie zakładać nowego. Moje pytanie pewnie jest strasznie głupie, ale naprawdę nie mam komu go zadać...
Od dosłownie tygodnia uczę się grać na gitarze. Mam (pożyczoną, ponoć dość kiepską) gitarę klasyczną. No i przyszło mi wymienić struny... Przed wymianą kilka razy stroiłam gitarę z programem AP Tuner i jakoś było ok. Teraz w ogóle nie idzie jej nastoić - chwilę po naciągnięciu struny się luzują. Źle je założyłam, czy to po prostu tak jest na początku? Przy zakładaniu nowych strun korzystałam z tutoriali w internecie, więc wszystko jest możliwe... Proszę o pomoc, bo generalnie nie wiem co robić - zdjąć struny i próbować założyć je jeszcze raz, czy uparcie próbować nastroić aż kiedyś się w końcu uda wink

6

Odp: Problem przy wymianie strun

Czesc
na początku struny się naciągają
więc stroisz często potem to przechodzi