1 (edytowany przez MusicManiac 2010-09-13 16:13:04)

Temat: Spalona elektronika???

Witam.
Dziś chciałem sobie pograć na gitarce elektroakustycznej, podłączam do pieca a tu cisza... hmm Wczoraj jeszcze wszystko działało. Podłączyłem inny kabel - cisza. Wymieniłem bateryjkę - cisza. Wygląda na to, że spaliła się elektronika, ale od czego...?  Czy to można gdzieś kupić? A może spróbować naprawić?

2

Odp: Spalona elektronika???

nie znam się na elektryczno akustycznych gitarach ale może zapomniałeś jej wczoraj odpiąc od pieca rano wyjąłeś a teraz jest to co jest? nie wiem, może porprostu się spaliła ;p

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

3 (edytowany przez krethh 2010-09-13 16:55:39)

Odp: Spalona elektronika???

Niemożliwe żeby się spaliła.

4

Odp: Spalona elektronika???

@krethh: podaj jakieś dowody albo cokolwiek.

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

5

Odp: Spalona elektronika???

Bo bez prądu to niemożliwe -_-

No chyba że preamp był przez całą noc podłączony do 230V ruskim zasilaczem.

6

Odp: Spalona elektronika???

krethh napisał/a:

Bo bez prądu to niemożliwe -_-

No chyba że preamp był przez całą noc podłączony do 230V ruskim zasilaczem.

nie bój się, polak potrafi tongue

jeżeli (nawet) to nie spalenie no to co ? może kabel trochę nacięty przy przesuwaniu? bo skoro nie było pod prądem to nie wiem jakie może byc inne wytłumaczenie.

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

7

Odp: Spalona elektronika???

Preamp jest zasilany z baterii 9V.
Sam nie wiem, jak się mogła spalić. Wczoraj grałem, normalnie wyłączyłem piec, odpiąłem kabel. Rano podłączam i nie gra...

8

Odp: Spalona elektronika???

nie szarpales przypadkiem kablem? Moze poszlo cos w kablu.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

9

Odp: Spalona elektronika???

Kabel raczej nie bo na innym też nie działało, jak wspomniał MusicManiac. Najprawdopodobniej to gniazdo przy gitarze. Preamp raczej nie mogł się spalić, musiałby dostać niezłego kopa w postaci za duzej enegrii. Zobacz czy w gniezdzie coś się nie rusza, może jakoś gwałtownie wyciągłeś kabel, albo pociągłeś czy coś.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

10

Odp: Spalona elektronika???

a skok napięcia w gniazdku tutaj nie wpłynie na preamp? chociaż to bardzo możliwe że gniazdo przy gitarze poszło.

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

11

Odp: Spalona elektronika???

Taa, ale raczej rzadko to się zdarza. Chyba ze masz jakas 100 Wattowa lampe bez uziemienia, która kładzie Cię na ziemię jednym dotknięciem tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

12

Odp: Spalona elektronika???

taa to mało prawdopodobne, więc chyba zostaje jedynie gniazdo w gitarze. tongue polecam to sprawdzic zanim poleci się po nowy wzmak lub nową gitarę, bo wiem że ludzie też tak umią ;P

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

13 (edytowany przez krethh 2010-09-13 20:41:51)

Odp: Spalona elektronika???

Skok napięcia w gniazdku (od wzmacniacza) nie ma prawa wpłynąć na preamp roll

14

Odp: Spalona elektronika???

gdyż?

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

15

Odp: Spalona elektronika???

Bez oględzin elektroniki i jakichkolwiek pomiarów nie da się nic powiedzieć.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

16

Odp: Spalona elektronika???

Gdyż po pierwsze gitara była odpięta a po drugie napięcie nie płynie przez wzmacniacz wink Niektóre wzmacniacze nawet po wyciagnięciu wtyczki grają jeszcze przez 2-3 sek, skoro nic nie robi im skok 230V to skoków na tych kilkanaście/dziesiąt V pewnie nawet nie odczuwają.

17

Odp: Spalona elektronika???

grają jeszcze przez 2-3 sek

To jest związane z rozładowywaniem się kondensatorów i samoindukcją zasilacza.

Rozkręć ten preamp i zobacz czy jakiś kabelek nie dynda. Skok napięcia raczej nie spaliłby wzmacniacza o ile te ma odpowiednie bezpieczniki.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

18

Odp: Spalona elektronika???

krethh, ale zawsze jest. Nawet na elektryku można poczuć kopnięcie od strun. A małe nie jest skoro jest odczuwalne.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

19

Odp: Spalona elektronika???

mpx napisał/a:

grają jeszcze przez 2-3 sek

To jest związane z rozładowywaniem się kondensatorów i samoindukcją zasilacza.

Nie wątpie, jednak chodzi mi o to że nagłe zmiany napięcia nie zepsują wzmacniacza, a tym bardziej preampu w elektroakustyku (w dodatku odpiętym). Zresztą tak jak napisałeś są bepieczniki które o to dbają.

@grzesiek2805, jeszcze nigdy struny mnie nie kopnęły tak same z siebie.

20

Odp: Spalona elektronika???

Bo pewnie masz uziemiony wzmacniacz tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

21

Odp: Spalona elektronika???

A więc gniazdo jest dobre, ponieważ przy wkładaniu/wyciąganiu baterii z PREampu słychać w głośniku trzask charakterystyczny dla włączania zasilania układu audio. Już sam nie wiem co mogło paść. W środku wszystko wygląda normalnie, układ scalony i tyle...

22

Odp: Spalona elektronika???

Mógł paść preamp, pickup, gniazdo, kabel, wzmacniacz, gniazdo we wzmaku bądź głośnik. Stawiam na to drugie,.

23

Odp: Spalona elektronika???

Dzięki za pomoc. Będę musiał oddać gitarkę do naprawy, bo się na tym nie znam.