1 (edytowany przez fallen 2010-09-02 05:36:48)

Temat: hamer on i pisk

Oco chodzi:
kiedy gram coś takiego (na sucho bez pieca):

--4h5--
--------
--------
--------
--------
--------

Jest wszystko ok ale kiedy zagram:

--0h5--
--------
--------
--------
--------
--------

to normalny dźwięk po uderzeniu w 5 ty próg jest wytłumiony zagłuszony przez charakterystyczny pisk.. to samo jak po prostu uderzę palcem w próg (bez kostkowania)
Problem na pewno nie występuje na 2 pierwszych progach i po nich stopniowo na strunach od e1 do E6 z kolejnymi progami się pojawia..

Ostatnio prostowałem gryf bo mi brzęczały niektóre progi oraz niemalże maxymalnie opuściłem most. Takiego pisku chyba nie powinno być i wydaje mi się że to od wysokości strun ale ich się już nie da bardziej opuścić... Co robić?

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

2

Odp: hamer on i pisk

no ale na wzmaku jest ok, nie?

to normalne, bo druga część struny (ta krótsza) też wibruje.

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

3

Odp: hamer on i pisk

fallen napisał/a:

Oco chodzi:
kiedy gram coś takiego (na sucho bez pieca):

--4h5--
--------
--------
--------
--------
--------

Jest wszystko ok ale kiedy zagram:

--0h5--
--------
--------
--------
--------
--------

to normalny dźwięk po uderzeniu w 5 ty próg jest wytłumiony zagłuszony przez charakterystyczny pisk.. to samo jak po prostu uderzę palcem w próg (bez kostkowania)
Problem na pewno nie występuje na 2 pierwszych progach i po nich stopniowo na strunach od e1 do E6 z kolejnymi progami się pojawia..

Ostatnio prostowałem gryf bo mi brzęczały niektóre progi oraz niemalże maxymalnie opuściłem most. Takiego pisku chyba nie powinno być i wydaje mi się że to od wysokości strun ale ich się już nie da bardziej opuścić... Co robić?

Pewnie wydobywasz niechcąco flażolet... na najcieńszej strunie to bardzo łatwe.

4

Odp: hamer on i pisk

ten dzwiek to struna ktora wibruje tylko ze ta z drugiej strony, zauwaz ze pisk ten jest taki sam jak szarpniesz kostką tę strunę z drugiej strony (od siodełka do progu)

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

5

Odp: hamer on i pisk

zauwaz ze pisk ten jest taki sam jak szarpniesz kostką tę strunę z drugiej strony (od siodełka do progu)

Faktycznie smile

no ale na wzmaku jest ok, nie?

Na wzmaku ok - pewnie dlatego że niema pickupa pod siodełkiem big_smile - tylko pisk jest irytujący bo z gitary daje ten pisk tak głośno jak dźwięk z pieca - widocznie ustawiony za cicho :d

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R