Temat: keyboard jako wzmacniacz gitarowy?

Nie wiedziałem w jakim dziale założyć temat, jak w złym to proszę o przeniesienie.

Otóż mam takie pytanko: czy keyboard może być używany jako wzmacniacz gitarowy?
Pytam, bo mam już nieużytkowany keyboard w domu i nie wiem co z nim zrobić, a tak sobie pomyślałem aby użyć go jako wzmacniacza. Pomyślałem o tym dlatego, żeby nie wydawać pieniędzy na wzmacniacz, tylko użyć keyboard, a pieniądze, które bym włożył w wzmacniacz, przeznaczę na zakup lepszej gitary.
Co sądzicie o tym pomyśle? Da radę to zrobić?

2

Odp: keyboard jako wzmacniacz gitarowy?

Z keyboardem to nie mam pojęcia bo się nie znam, ale chyba jak masz wejście takie jak na kablu od gitarki to powinno wejśc... a co do pomysłu to nie taki zły sam bym tak zrobił gdybym miał pewnośc że keyboard się nadaje i go posiadał tongue

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

3 (edytowany przez Shinigami 2010-07-20 15:31:37)

Odp: keyboard jako wzmacniacz gitarowy?

Jeśli masz jakieś wejście na jacka to spróbuj (będziesz prawdopodobnie potrzebował przejściówki) ale moim zdaniem nie warto, dźwięk będzie szajski (tak myślę) już prędzej grać do podłączonego kompa lub wieży ( poczytaj o tym w sieci )
Tak czy inaczej najlepszy piec.

4 (edytowany przez Klaudija 2010-07-20 16:35:22)

Odp: keyboard jako wzmacniacz gitarowy?

Shinigami napisał/a:

już prędzej grać do podłączonego kompa lub wieży

Nieprawda. Są wielkie lagi i nie da się grać. Wiem, bo sama tak chciałam kombinować. Miałam nawet ASIO, i była lipa. Jak chce się grać, a nie pajacować, to trzeba kupić już nawet najbadziewniejszy piec, ale przynajmniej będzie do gitary. Jak podłączać do wieży, to warto zakupić pocket PODa, ale dźwięk z głośników szerokopasmowych nie robi szału:P

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

5

Odp: keyboard jako wzmacniacz gitarowy?

Fakt, ostatnio gdy bezpośrednio podpiąłem gitarę do kompa miałem opóźnienie koło 1/2sekundy w Audacity gdy nagrywałem. Nie wiem czy o takim opóźnieniu mówisz czy większym, jest to jednak jakby nie patrzeć denerwujące.
Na linux'a jakieś użyteczne efekty znacie może? smile

6

Odp: keyboard jako wzmacniacz gitarowy?

Hmmm... wydaje mi się, że opóźnienia zależą od karty dźwiękowej. Ja w laptopie mam zintegrowaną i mam takowe. Szczególnie objawiają się przy szybkiej grze.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

7 (edytowany przez Raphael 2010-07-21 17:52:57)

Odp: keyboard jako wzmacniacz gitarowy?

Na komputerze da się grać, jak już napisano jest to kwestia karty. Z odpowiednim programem mozna mieć dobry dźwięk z latencja rzędu 0,6 sekundy.

Shinigami, masz Linuksa? Jakie distro? Moze być kiepsko, kiedyś próbowałem się z tym bawić, ale po pierwsze nie było żadnej paczki deb ani apt, trzeba było instalować ze źródeł, a wtedy oczywiście mnóstwo błędów wyskakiwało z cyklu zaginiony pakiet. Tyle że miałem wszystkie pakiety tongue

Podsumowując, zainwestuj w piec albo znajdź jakąś starą wieżę po przecenie. Ja tak zrobiłem smile

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

8

Odp: keyboard jako wzmacniacz gitarowy?

Ubuntu 9.04.

9

Odp: keyboard jako wzmacniacz gitarowy?

Ja mam 9.10. Czekam z przesiadką na 10.04, może trochę połatają. My, pingwinowcy, musimy trzymać się razem ;>
Koniec offtopu pani Moderator :]

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

10

Odp: keyboard jako wzmacniacz gitarowy?

@hubert984, na keyboardzie nie pograsz bo ma TYLKO wyjście liniowe, a nie ma line-in, które powinno byc jak w kompie.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993