Temat: Ustalanie krzywizny gryfu

Hej.

Zostawilem na pare dni gitare bez strun,bylo to spowodowane paroma niespodziewanymi sytuacjami i teraz mam maly problem,mianowicie nie da sie w zasadzie grac bo mi struny sie tlumia o progi,jedynie te nizsze dzwieki.Myslalem ze jak zaloze struny to samo sie ustawi ale nic z tego,wiec zaczalem krecic.Pokrecilem o 3/4 obrotu w lewo,zauwazylem ze to juz cos dalo bo dzwieki sie mniej tlumily,zostawielm wiec gitare na gdzies 6 godzin majac nadzieje ze sie jeszcze ustawi.Po przyjsciu do domu niestety duzo sie zmienilo,wiec musze chyba krecic dalej tak?
Po jakim czasie oczekiwac efektu jezeli luzuje ta nakretke?

Vintage V100+Marshall VS100

2

Odp: Ustalanie krzywizny gryfu

hm.. a to jest gitara akustyczna?
czyli masz gryf wygięty w stronę strun?

3

Odp: Ustalanie krzywizny gryfu

Elektryk,no struny prawie ze mi lezaly na progach tongue

Vintage V100+Marshall VS100

4

Odp: Ustalanie krzywizny gryfu

Maksymalnie można przekręcić tak, żeby struny nie brzęczały, ale były możliwie nisko, no, chyba że masz jakieś niesamowicie grube struny, to wtedy lepiej nie przeginać z tym kręceniem, bo coś może pęknąć. I tak w ogóle to chyba trzeba kręcić w prawo. wink

5

Odp: Ustalanie krzywizny gryfu

Tłumiły? Nie brzęczały? tongue
Jak kręcenie nie pomaga to chyba mostek trzeba podnieść (nie biorę odpowiedzialności za kręcenie gdziekolwiek) Najlepiej niech potwierdzi to doświadczony wymiatacz lub idź do lutnika, za taką regulację dużo nie weźmie.
Struny zakładałeś cieńsze, grubsze czy takie jak były?

6

Odp: Ustalanie krzywizny gryfu

Z Mpx'iem gadalem,okazalo sie ze trzeba mostek podniesc,wszystko jest juz ok.


Temat do zamkniecia smile

Vintage V100+Marshall VS100