Temat: Problem ze struną "e"

Witam, jestem tu nowy. Mam gitarę od niedawna i jest to akustyk. Niedawno zauważyłem, że pusta struna "e" dziwnie brzęczy, jestem prawie pewien, że zaczepia o pierwszy próg. Ogólnie struny siedzą bardzo nisko, ale przez jakiś miesiąc nie było żadnego problemu a teraz nagle pojawiło się to brzęczenie. Co mogę z tym zrobić? Niestety nie mam w pobliżu ani lutnika ani  sklepu muzycznego. Czekam na jakieś rady. Pozdrawiam

2

Odp: Problem ze struną "e"

co to za gitara, powiedz konkretnie

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

3

Odp: Problem ze struną "e"

squier sa 105, wiem, że nie najlepsza ale to moja pierwsza, więc myślę, że nie jest najgorsza.

4

Odp: Problem ze struną "e"

Może wyrobiło ci się siodełko i struna brzęczy, ja tak miałem w moim akustyku, a tańszych gitarach tak się może robić, taki plastik się wyrabia. Ja dałem do lutnika w sklepie muzycznym (ten lutnik jest właścielem sklepu) w moim mieście. Zrobił mi to za jakieś 10zł i gitarka gra normalnie.

5

Odp: Problem ze struną "e"

Uu, Twixer, dziwne, ale gdy zaczynałam moją grę, grałam na dokładnie takiej samej gitarze. Nawet teraz, gdy do niej przez sentyment wracam, w ogóle nie mam takiego problemu.
Może to siodełko, a może problem jest z kluczem?

6

Odp: Problem ze struną "e"

to raczej nie klucz, co prawda jedna śrubka była lekko obluzowana, ale dokręcenie jej nic nie dało, a tak w ogóle to zauważyłem że dzisiaj jakby mniej brzęczy, choć możliwe że mi się tylko tak wydaje. Co do siodełka to nie wydaje się aż tak zużyte ale rzeczywiście ta struna ma trochę głębszy rowek, da się je wymienić samemu? jak już wspominałem w pobliżu nie mam lutnika.

7

Odp: Problem ze struną "e"

Miałem podobny problem myślałem że zahacza o pierwszy próg. Po prostu ściągałem kolejno struny i dokręcałem klucze nasadówą i przestało ; ) Odwiedź mój temat może coś w nim jest co będzie pasowało do twojego problemu.
http://gitaradlapoczatkujacych.pl/forum … estia.html

8

Odp: Problem ze struną "e"

W gruncie rzeczy nie powinno się, ale z gitarą tej klasy można zaryzykowac.