Temat: Przechowywanie gitary

Witam.

Mam gitarę akustyczną T.Burton "Greengo" chciałbym abyście polecili mi jakiś konkretny sprzęt aby dobrze ją przechowywać oraz chronić przed zniszczeniem. Wiem że to nie sprzęt z najwyższej półki ale chciałbym o nią jak najlepiej zadbać.

Pozdrawiam.

2

Odp: Przechowywanie gitary

Producent Twojej gitary przesłał nam na stronę porady dotyczące jej przechowywania.

Kup pokrowiec, zwracaj uwagę na wilgotność.

Gitara nie jest aż tak bardzo podatna na zniszczenia, chyba że masz w domu rodzeństwo które chciało by jej w tym pomóc lub cierpisz na ataki agresji scenicznej, wówczas:
http://4.bp.blogspot.com/_xWjoeLNcmQo/Rcpg1vXNP0I/AAAAAAAAACs/LPniZuaErMs/s320/guitar_vault.jpg

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3

Odp: Przechowywanie gitary

Dziękuję czytałem wcześniej te porady liczyłem bardziej na konkretne przedmioty jakie mi w tym pomogą najlepiej od razu jakieś konkretne modele wole sprawdzony sprzęt ( chodzi o futerał nawilżacz itp.)

4 (edytowany przez Ziemian 2011-09-21 10:00:36)

Odp: Przechowywanie gitary

Kupując dobry futerał i nawilżacz wydasz więcej niż na tę gitarę. Poza tym to na pewno nie jest lite drewno więc nie ma się czym martwić. Jeśli zastosujesz się przynajmniej do niektórych rad, które są w linku w poście wyżej to gitara posłuży ci na prawdę kilka lub kilkanaście dobrych lat smile

5

Odp: Przechowywanie gitary

Wiem że wydam więcej kasy ale myślę że w przyszłości kupię lepszego akustyka więc futerał mi się przyda chciałbym poznać jakie są dobre sprzęty w tym zakresie smile

6

Odp: Przechowywanie gitary

Może jednak ktoś rzuci pomysłem jaki futerał jest dobry dla gitary akustycznej smile lub inne przydatne sprzęty pomagające o nią dbać środki do czyszczenia itp smile

7

Odp: Przechowywanie gitary

Ewentualnie poczytaj jeszcze to : >>klik<<

8

Odp: Przechowywanie gitary

Dziękuję za kolejne rady ale nie żebym był nie wdzięczny chodzi mi głównie o konkretne przedmioty typu na przykład Ty ZiEMi4N piszesz post w stylu polecam Ci taki a taki futerał i podajesz np link do niego o coś takiego mi chodzi smile

9 (edytowany przez Ziemian 2011-09-23 09:53:17)

Odp: Przechowywanie gitary

Niestety nie polecę ci żadnego futerału bo sam korzystam z pokrowca smile
Poza tym w futerale trzyma się naprawdę porządne wiosła z litego drewna.
Nasz klimat jest całkiem przyjazny dla gitar więc właściwie jak już pewnie wiesz tylko w sezonie grzewczym powinieneś bardziej się zainteresować dbaniem o nią, ale w sumie nikt ci nie zabroni
kupić futerału jeśli zechcesz.
Na twoim miejscu zawracałbym sobie głowę futerałem dopiero wtedy gdy byłbym tuż przed dokonaniem zakupu porządnej gitary i to najlepiej aby futerał kupić w tym samym sklepie co gitarę ( jeśli oczywiście sklep dobrze wyposażony) bo wtedy można wynegocjować całkiem miły rabacik smile
Zastanów się,a jeśli nie daje ci to spokoju to idź do muzycznego i pytaj sprzedawcę, oczywiście zaznaczając, że w tym momencie niczego nie kupujesz żeby nie opowiadał ci bajek o dziadostwie, które leży na magazynie i nikt się za to zabrać nie chcę.

10

Odp: Przechowywanie gitary

No ok dzięki za radę smile myślałem że jednak będą konkretne modele ale dziękuję za cenne rady smile

11 (edytowany przez mar 2011-10-11 11:09:58)

Odp: Przechowywanie gitary

Witam. Nie chcę zakładać niepotrzebnie nowego tematu, więc piszę w tym. Chodzi o przechowywanie gitary akustycznej w okresie zimowym. Jeżeli będę trzymał gitarę w zwykłym pokrowcu, zdala od kaloryferów, w pomieszczeniu w którym będą przykręcone kaloryfery a pomieszczenie będzie regularnie wietrzone (uchylone okno), to dostatecznie zadbam o swoją gitarę? Dodam jeszcze, że gitara którą zamierzam kupić nie będzie z litego drewna. I jeszcze jedno pytanie, czy w takim pokrowcu ocieplanym działa ten trick z marchewką czy tam ziemniakiem w pudle? czy moze gitare trzeba trzymac w szczelnym twardym futerale żeby to działało? Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Ibanez S420 + Marshall MG15 CD

12

Odp: Przechowywanie gitary

Moja Yamaha przetrwała zimę na statywie, z zakręconym kaloryferem i uchylonym oknem, więc sądzę że nic się nie stanie jak będziesz trzymał ją w dobrym pokrowcu, marchewka raczej działa(mój kolega stosował)

13

Odp: Przechowywanie gitary

Wietrzenie pomieszczenia w którym znajduję się gitara w zimie jest bardzo niedobrym pomysłem.
Taki zabieg zamiast nawilżyc powietrze, dodatkowo je osuszy. Nie wietrz smile

14

Odp: Przechowywanie gitary

hmmm czyli poprostu zakrecić kaloryfer, nie wietrzyć (może czasem ale na chwile) i wsadzić marchew w pudło a pudło w pokrowiec? tongue

Ibanez S420 + Marshall MG15 CD

15

Odp: Przechowywanie gitary

Całkiem składna, instrukcja, tak zrób.

16

Odp: Przechowywanie gitary

Dzięki smile

Ibanez S420 + Marshall MG15 CD

17

Odp: Przechowywanie gitary

Widzę, że już jakiś czas nikogo tutaj nie było, ale piszę. Gitara nie lubi nagłych zmian temperatury, więc uchylone okno to nie jest dobry pomysł, nawet jeśli masz zakręcony kaloryfer, bo wtedy temperatura na dworze jest znacznie niższa niż wewnątrz. Trzymaj gitarę w pokrowcu, ale nie takim zwykłym, workowatym, jakie dodają nieraz za darmo do zakupionej gitary, tylko w tym ocieplanym z gąbką co najmniej 5 mm. Samo to jest już przyzwoitym zabezpieczeniem, ale jeśli masz mieć pewność, że Twojej gitarze nic się nie stanie, kup nawilżacz. Jego koszt nie jest duży, a to bardzo przydatne ustrojstwo - nie polecam marchewki, ani ziemniaka, do takich metod osobiście nie mam przekonania. Mój Fender przeleżał w pokrowcu z gąbką właśnie 5 mm z nawilżaczem między strunami. Czasem dopieściłam gryf kremem Nivea (i to jest jedyna "domowa" metoda, jaką stosuję). Nie ma żadnych oznak wysychania, gitara spisuje się świetnie, choć kaloryfer grzał. Nie ma się czego bać - to kilka bardzo prostych metod, by o gitarę zadbać, a samo to już sprawia przyjemność, że można się zatroszczyć o taka małą... smile

18

Odp: Przechowywanie gitary

A jeśli chodzi o pokrowce to jakie polecacie?