1

Temat: Opierać prawą rękę o korpus?

Wielu dobrych gitarzystów opiera podczas grania mały palec o korpus pod strunami. Należy tak trzymac prawą rękę? Co to daje? Przykłady:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/54/Meshuggah_-_M%C3%A5rten_Hagstr%C3%B6m_3_-_2008_Melbourne.jpg
[video]http://www.youtube.com/watch?v=n7FgjfcKuuo[/video]

2

Odp: Opierać prawą rękę o korpus?

Tak jest po prostu wygodniej, dłoń jest oparta o korpus, nie trzymasz jej w powietrzu i jednocześnie nie męczy Ci się ręka wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Opierać prawą rękę o korpus?

Ja tam dłoń opieram o mostek albo o struny kiedy chce tłumic. Grzesiek tak przy okazji masz dobrego taba do Stream of Consciousness? Ja znalazłem same na pół tonu w dół, a na tej płycie chyba DT grało cały ton w dół.

4 (edytowany przez grzesiek2805 2010-12-04 18:50:23)

Odp: Opierać prawą rękę o korpus?

Ale opierając rękę na mostku trochę tłumisz smile A tabów nawet nie szukałem, bo nie pracowałem nad tym kawałkiem jeszcze.. wink
PS. Spróbuj obniżyć strój o cały ton i zagrać z tych tabów co znalazłeś.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5 (edytowany przez Rames 2010-12-04 18:49:35)

Odp: Opierać prawą rękę o korpus?

Hm mamy chyba takie same mostki i mi się nie zdaje żebym tłumił nawet trochę tongue Ale może się nie znam

6

Odp: Opierać prawą rękę o korpus?

Niby tak, ale jak opieram dłoń na mostku to muszę oprzeć ją jak najdalej od strun żeby ich nie tłumić i tym spoosobem jest mi trochę niewygodnie, bo do kostkowania dłoń wygina się trochę nienaturalnie smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

7

Odp: Opierać prawą rękę o korpus?

Dzięki, dałeś mi do myślenia, jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie jak należy trzymac to się nie krępujcie.

8

Odp: Opierać prawą rękę o korpus?

Rames napisał/a:

Wielu dobrych gitarzystów opiera podczas grania mały palec o korpus pod strunami.

Jeżeli ja też tak trzymam, to też jestem dobrym gitarzystą? big_smile Fuck yea big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

9

Odp: Opierać prawą rękę o korpus?

Jak widac jesteś big_smile

10

Odp: Opierać prawą rękę o korpus?

grzesiek2805 napisał/a:

Tak jest po prostu wygodniej, dłoń jest oparta o korpus, nie trzymasz jej w powietrzu i jednocześnie nie męczy Ci się ręka wink

Już pytałem dokładnie oto samo w innym topicu ale nie uzyskałem odpowiedzi smile więc jeszcze raz: Czy trzymając w ten sposób dłoń ciągle jest robiony palm mute? Jak nie to nie wiem dalej jak oni ją układają hmm

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

11

Odp: Opierać prawą rękę o korpus?

Niektórym tak wygodnie i tyle smile Znam wielu gości którzy nie umieją wogóle grać bez tak położonego palca, za to ja nie mogę grać z palcem. Cała filozofia smile

12

Odp: Opierać prawą rękę o korpus?

wychodzi na to że ja jestem jakąś hybrydą bo gram i z palcem an korpusie i bez big_smile a ja mam trochę inne pytanie odnośnie prawej ręki ;] macie jakieś dobre ćwiczenia na szybkość kostkowania ? big_smile bo mi prawa ręka nie wyrabia z szybkością przy solówce "Do Kołyski" ;]

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD