Temat: Trzymanie małego palca na pudle rezonansowym

Z góry przepraszam jeżeli podobny watek już był...
A wiec, jak się pewnie domyśliliście, mam taki nawyk, ze trzymam małego palca na pudle rezonansowym. Może mi się wydaje, ale chyba dłoń jest wtedy bardziej stabilna. Czy to w czymś przeszkadza? Gram na gitarze od niedawna, wiec mogę łatwo się tego oduczyć, tylko nie wiem czy jest to konieczne. Jesteście bardziej doświadczeni, wiec liczę na pomoc.

2

Odp: Trzymanie małego palca na pudle rezonansowym

nie wiem jak Tobie, ale mnie to pomaga wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Trzymanie małego palca na pudle rezonansowym

Próbowałem bez tego... wielkiej różnicy nie ma, ale jednak lepiej z tym palcem. Dlatego się pytam czy tak można, czy nie będzie to miało wpływu na moje przyszłe "brzdękolenie", bo zamierzam jeszcze trochę pograć.:)

4

Odp: Trzymanie małego palca na pudle rezonansowym

Jak sobie tak podpieram dłoń, to lepiej mi jest grać partie solowe. Po prosu czuję, że mam "pewniejszą" rękę smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5

Odp: Trzymanie małego palca na pudle rezonansowym

Gdzieś kiedyś słyszałem, że to zły nawyk. Sam zresztą nigdy nie opieralem małego palca na pudle. Polecam położyć nadgarstek na mostku: daje to dużą swobodę a tłumieniu strun, a ręka jest naprawdę stabilna.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15