41

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

A czy jest możliwość od razu dostania się na drugi stopień? Bo niestety 1 odpada, jestem za stara.

42

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Ja najpierw uczylem się sam, później trafiłem na lekcje do nauczyciela za ktore jednak płacić nie musialem, nie wpowiem, nauczyciel jest to slaby ale i tak mi pomógł, robiłem mnóstwo błędów na które praktycznie nie zwracałem uwagi a później okaząło się, ze gra jest dużo wygodniejsza i ładniejsza bez nich, nauczyłem się tez dużo z iternetu a obecnie mam lekcje gry przez skype

Jestem teraz  pewien, ze bez lekcji byłbym kolejnym pseudogitarzuystą grającym kilka piosenek z tabów, z błędami i brzydko, po lekcjach widzę jakieś perspektywy

43

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Tego jestem świadoma, dlatego chodzę na lekcje prywatne, ale interesuje mnie szkoła muzyczna, tyle, że nie orientuje się jak to jest z tymi ograniczeniami wiekowymi, bo do prywatnej za bardzo mnie nie stać, kosztuje z tego co slyszałam 45 zł za godzine;/

44

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Z tym drugim stopniem muszę się dowiedzieć, jak to jest. Sama chcę iść do szkoły muzycznej, a na pierwszego stopnia też jestem za stara tongue Mój kumpel w sumie mówił mi, że jak chodził do szkoły muzycznej (gra na saksofonie) do Giżycka to był tam 60-letni mężczyzna, który uczył się grać na klarnecie tongue Więc możliwe, że jakaś szansa jest wink

Jak się czegoś dowiem, to dam Ci znać.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

45

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Super.. będę Ci bardzo wdzięczna:) Pocieszyłaś mnie:) Co prawda mam bardzo dobrego nauczyciela do którego chodze prywatnie ale celuje troche wyżej:) Uczy mnie grać z nut ale w SM jest więcej zajęć oprócz gry i teoria która być moze mi się przyda bo myślę o maturze z histori muzyki:) .. ale to jeszcze odległe plany:) a za publiczna sz.muz. się coś płaci?

46

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

nie  nie płacie sie ale są co semestr jakieś egzaminy. Mój kolega np gra na pianinie to co semestr jakieś utwory ma do zaliczenia. W przypadku nie zaliczania chyba wywalenie ze szkoły

"Live To Play Live"

47

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Tak z tym się licze, tylko interesowało mnie to czy się płaci. O tym wiem bo chodziłam do ogniska muzycznego płaciło się w porównaniu do innych cen nie wiele ale własnie były konkursy kolęd i pastorałek i egzamin do zaliczenia na koniec semestru. Chodziłam wtedy na pianino:)

48

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Ja też jestem samoukiem i muszę powiedzieć, że bardzo wiele zawdzięczam tej stronie wink