281 (edytowany przez WiedźMatt 2010-07-02 18:32:39)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

A czy to właśnie mpx nie robił takiego? xD
Myślę że jakby była próbka dźwięku i wypadła pozytywnie to można brać.

Płyta wiórowa trochę posysa jako materiał, ale poza tym to chyba ok.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

282

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

mpx robil head'a, ale chyba na tym samym schemacie. Jak wyrwiesz za śmieszne pieniądze to czemu nie brać? wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

283

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Jak chcesz to bierz ale sam wzmacniacz, bo głośnik który do niego włożył woła o pomstę do nieba (Alphard P1203 czyli taki Skyway wśród głośników).

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

284 (edytowany przez grzesiek2805 2010-07-03 16:48:00)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Pytano do znawców lampiaków tongue
Warto postawic na nowego Crate Black Heart BH5H czy na Takiego składaka (być może lepszego, w końcu to JCM800 po modyfikacjach) ?Przymierzam się do kupna, tylko własnie nie wiem czy szukać jakiejs okazji na allegro (chodzi o samoróbki, bądź jakaś używka), czy od razu kupić tego Crate.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

285

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Dzisiaj kupiłem gitarę i piecyk,
Mimo wszystko kupiłem inny piec niż sobie planowałem, bo mi sie po prostu brzmieniowo spodobał.
Ten piec to Fender Frontman 25 R, co o nim sądzicie? big_smile

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

286

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

nie jest zły, aczkolwiek za ta kase mógłbyś mieć znacznie lepszy wzmacniacz wink
PS. to jak z tymi lampiakami? big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

287

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Ponawiem pytanie, bo nie wiem czy zostało zauważone wink
Czy warto postawic na nowego Crate Black Heart BH5H czy na Takiego składaka (być może lepszego, w końcu to JCM800 po modyfikacjach) ?Przymierzam się do kupna, tylko własnie nie wiem czy szukać jakiejs okazji na allegro (chodzi o samoróbki, bądź jakaś używka), czy od razu kupić tego Crate.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

288

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

wreszcie jest Crate FW 15 R http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w … te-fw-15-r

"Śmiejcie się ze mnie, że jestem inny, ja śmieję się z was że wszyscy jesteście tacy sami,
Epiphone Les Paul Custom + Laney CUB 12R+Dunlop GCB95
takamine eg260c WR

289

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Teraz, gdy mają w ofercie również tego fajnego Kustoma tongue

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

290 (edytowany przez kaczor95 2010-07-11 17:20:43)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Mam pytanie odnośnie tego kustoma(http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/kustom-kg112fx). Czy jest możliwość podłączenia do niego footswicha?

291

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

lucky06 napisałeś że Kustom KG112FX to fajny piec, z parametrów wygląda na dobry ale nigdzie nie mogę znajść jego testu, lub próbki dźwięku jeśli coś masz to podeślij na forum linki.

292 (edytowany przez Klaudija 2010-07-16 11:33:57)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Sweet, ja zamówiłam go właśnie dzisiaj. Nigdzie nie ma żadnych próbek dźwięku. Pisałam do tych dziugów z GC, ale wiesz, oni raczej nie odpiszą:P W sumie to jest wzorowany na Crate FW15R, z tego co było napisane na stronie jakiegoś innego sklepu. Obaczymy, co to za cudo:P

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

293 (edytowany przez Sweet 2010-07-15 10:49:17)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Podziel się wrażeniami jeśli możesz, dobrze że ktoś zaryzykował i kupił ten piec. Mam nadzieję że będziesz zadowolona.

294

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Jeszcze go nie mam:P
Odpisali mi z GC: że nie mogą mi dać próbek dźwięku, i żebym se poszukała na yt! Pff:P

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

295

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

co powiecie o tym?
https://ssl.allegro.pl/item1119114207_n … y_wwa.html
wytrawnym graczem to ja nie jestem, ale na jakichś efektach chciałbym popracować.
Ewentualnie coś przyzwoitego do 300zł? Szału nie musi być smile
Z góry dzięki za pomoc.

296

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

dozbieraj 60 złotych i kup to:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/e … pocket-pod
, albo znajdź używkę

297

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

porównywając jest faktycznie ciekawszy, znalazłem używkę za 240zł
pytanko, czy te podstawowe efekty mają te same?
wzmacniacz mam jakiś 15W więc bez rewelacji big_smile ale chce sie pobawić tymi efektami, zobaczyć z czym to sie je. POD będzie dobry dla początkującego?

298

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Osobiście sądzę iż początkujący powinien się wpierw nauczyć grać na cleanie, umieć już coś później brać się za efekty...

299

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

nikt nie powiedział, że nie umiem grać smile skoro chwytam się za efekty gitarowe to znaczy że albo jestem matoł, albo umiem już na tyle podstaw żeby się nauczyć czegoś z innym brzmieniem... pomożecie?

300

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Po pewnych Twoich postach łatwo idzie wywnioskować coś innego... W każdym razie żeby nie było offtopu, skoro tak chcesz to chyba dostałeś info już że lepszy byłby Pocket Pod? Czego chcieć więcej. Wklep w google, poszukaj opisu, poczytaj, poszukaj recenzji użytkowników i później się zdecyduj...

301

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Już niedługo kupuję gitarę, a wraz z nią wzmacniacz. Na początek nie potrzebuję nic drogiego i zastanawiałem się między dwoma wymienionymi już w tym temacie. Proszę mi powiedzieć, który z nich będzie lepszy.

1. Kustom KG112FX -> http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w … om-kg112fx
2. Crate FW 15 R -> http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w … te-fw-15-r

Z góry zaznaczam, że wzmacniacz ma służyć tylko do gry w domu.

302

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

skoro obydwa maja 12' glosniki a kustom 20W to wydaje mi sie, ze bedzie lepszy, chociaz nie slyszalem zadnego z nich i moge sie mylic ;P

303

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

nie chciałem pierwszy pisać o kustomie bo nie wiedziałem jaka będzie reakcja forumowiczów, których mpx przekonał do Crate ;P

Osobiście też bym wybrał Kustoma, z wyglądu oraz Dealey'a

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

304

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Kustom jest bardziej renomowaną firmą, ja bym właśnie na niego stawiał.

Pozwole sobie zacytować jeszcze mpx'a:

mpx napisał/a:

Jak ktos czeka na Crate to niech sobie zmieni na tego bo wydaje sie bajerny

Chodzi tu o tego Kustoma wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

305

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

W takim razie wezmę Kustoma (mam nadzieję, że chociaż jeden z tych dziesięciu dostępnych obecnie egzemplarzy przetrwa do dnia, w którym będę wszystko zamawiał). Dziękuję za odpowiedzi.

306 (edytowany przez Klaudija 2010-07-27 14:24:39)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Ja mam tego Kustoma i mogę go spokojnie polecić, 20W jest w sam raz do domu, chociaż, jak brat wyszedł z piecem, rozkręconym na maksa głośności, na balkon, to sąsiedzi powyłazili z domu i czaili, co to się dzieje, więc wink Clean z delayem (coś, jak cola z lodem;))- fajnie brzmi, w sumie ten clean jest naprawdę czysty, co do przesteru, jest nawet fajny, rozkręcony na więcej niż 70% wali już siarą, ale ogólnie może być. Z tego co wiem, w Crate jest dużo basu, za dużo. W Kustomie, jest naprawdę fajna korekcja EQ i dość efektywna, więc nie mam tego problemu. Ogólnie 12" to miód, a jeszcze za taką cenę, to trzeba się cieszyć:D

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

307

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Witam, przymierzam się właśnie do kupna wspomnianego tu wzmacniacza Kustom Kg112fx, ale nigdzie nie można znaleźć próbek dźwiękowych. Mógłby ktoś wrzucić coś takiego na neta? Byłoby to bardzo pomocne smile

308

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

chipsu http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w … om-kg212fx to chyba ten sam piec tylko ma o jeden głośnik więcej próbki z neta proszę bardzo http://www.youtube.com/results?search_q … X&aq=f Mam nadzieję że pomogłem.

309 (edytowany przez gacugac 2010-08-14 20:07:45)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Witam, chciałbym kupić sobie wzmacniacz, ale nie wiem, który wybrać.
Słyszałem, że Crate FW 15 R jest dobry, lecz moją uwagę przykuł Line 6 Spider IV 15.
Który z nich jest lepszy? Dodaję, że chciałbym grać na nim Green Day, Nirvanę i dobrze by było gdyby dało się ukręcić troszkę cięższe brzmienie.
Z góry dziękuję za odpowiez i porady smile

310

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Crate. Spider to tylko napakowana cyfrowymi efektami pierdziawa.

311

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Dzięki big_smile

312

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

krethh napisał/a:

Crate. Spider to tylko napakowana cyfrowymi efektami pierdziawa.

Spidera masz czy tylko słyszałeś opinie? Bo uważam, że ocenianie wzmacniaczy (ogólnie sprzętu) o których się nie ma pojęcia jest chamskie.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

313

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Krester napisał/a:
krethh napisał/a:

Crate. Spider to tylko napakowana cyfrowymi efektami pierdziawa.

Spidera masz czy tylko słyszałeś opinie? Bo uważam, że ocenianie wzmacniaczy (ogólnie sprzętu) o których się nie ma pojęcia jest chamskie.

Słyszałem, swoje podtrzymuje.

314

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Ja gram na próbach i mogę się zgodzić z krethh. Może i do domu nie jest jeszcze najgorszy, ale na próby się nie nadaje, trudno się z nim przebić.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

315

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Chodzi mi o tego 15 watowego w szczególności.

316

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Rouge napisał/a:

Ja gram na próbach i mogę się zgodzić z krethh. Może i do domu nie jest jeszcze najgorszy, ale na próby się nie nadaje, trudno się z nim przebić.

krethh napisał/a:

Chodzi mi o tego 15 watowego w szczególności.

Ja gralem na 30 IV i jak na taka cene to gral naprawde przyzwoicie. 15 ma troche maly glosnik

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

317

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Krester napisał/a:

Ja gralem na 30 IV i jak na taka cene to gral naprawde przyzwoicie. 15 ma troche maly glosnik

Zależy za ile go kupiłeś wink

318

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

gralem nie mialem, jak chce sie miec fajny dzwiek to niestety trzeba troszke kaski dac

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

319

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Który z trzech wzmacniaczy do 400 zł wybrać? VOX Pathfinder 15R, Roland Cube 15X czy Fender Frontman 15G. Wzmacniacz do grania metalu i hard rocka.

320

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w … om-kg112fx

"Śmiejcie się ze mnie, że jestem inny, ja śmieję się z was że wszyscy jesteście tacy sami,
Epiphone Les Paul Custom + Laney CUB 12R+Dunlop GCB95
takamine eg260c WR