121

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Aaa no i zuk224 gra na paczce 112 więc jakby wziął paczkę 412 to nawet na cleanie by się przbił bez problemu bo skuteczność zwiększy się o 6 dB (czyli paczka będzie głośniejsza jakieś 4x)

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

122

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Brałem pod uwage combo,bo taka paka 412 to juz koszt 1000zl+,a jakbym mial juz tyle kasy wydawac  zastanowilbym sie nad czyms od MG.

Vintage V100+Marshall VS100

123

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Przecież paczka 112 i head to to samo co kombo na jednym głośniku, cenowo zresztą też podobnie wychodzi.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

124

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Wydaje mi sie ze MG lepiej brzmi niz taki head za 700zl+paczka 412 za 1000zl,poza tym ma wieksze mozliwosci.
No ale z drugiej lampka 5w jest fajna tez w domu,cos za cos tongue

Vintage V100+Marshall VS100

125

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Przecież MG też robi paki i heady i wcale nie takie tanie. Nie wiem o co Ci chodzi, jak kogoś stać to może kupić head JCM za 5k i paczke za 2k

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

126

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

No właśnie chodzi mi oto ze ja wolalbym wydac te 2k nie na head+pake tylko na samo combo.

Vintage V100+Marshall VS100

127 (edytowany przez Krester 2010-02-28 20:51:51)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

paczka mg za 100zl? za 300euro na ebayu mozna kupic 1960 jcm900/800 uzywana

Edit: 1000zl nie sto

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

128

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Nie rozumiem o co ci chodzi Krester o.o

Vintage V100+Marshall VS100

129

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Nemoris napisał/a:

Brałem pod uwage combo,bo taka paka 412 to juz koszt 1000zl+,a jakbym mial juz tyle kasy wydawac  zastanowilbym sie nad czyms od MG.

za 200zl wieciej masz marshalla 1960

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

130 (edytowany przez karol1998 2010-03-03 12:28:59)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Czy w lampach tez obowiazuje zasada mniej niz 10"=pierdziawka?

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

131

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

głośnik to głośnik, niezależnie od tego czy wzmacniacz to lampa czy trazsystor

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

132

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

jaki mam kupic wzmacniacz do Washburn WI24 MGY

133

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Moze jakas lampe
Na przyklad Crate,Marshallalbo Laney

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

134

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Zuziak może wysilisz się trochę i poszukasz sobie ?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

135

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

chyba wezme marshalla

136 (edytowany przez Sylwester 2010-03-03 20:18:08)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Popatrz też coś firmy Orange. Ponoć też mają dobre piece
http://guitarcenter.pl/catalog/navisear … =23_178_34

Tutaj koleś gra na piecu tej firmy http://www.youtube.com/watch?v=gHwFIUbJ … re=related

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

137

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Z tych orangów co podał sylwester nada się Rocker, AD30TC i CR30R, reszta to pierdziawy.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

138

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Mam pytanko: Czy taką lampę Laneya też można uznać za pierdziawkę, z racji tego, że ma mały głośnik??

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

139

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

On ma głośnik 10" więc to nie pierdziawa, no chyba, że grasz ciężary to wtedy może zapierdzieć na dużym przesterze, chociaż ten piecyk raczej nie ma w sobie dużo gainu.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

140 (edytowany przez grzesiek2805 2010-03-13 19:21:15)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

nie, bardziej do rocka, z tym, że właśnie nie wiedziałem jaki ma głośnik smile

Cekawie brzmi:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=Lmvq63A08nk[/video]

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

141

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Ale jaki rock? Bo raczej hard rocka na tym nie ugrasz (bez dopałki):D Poza tym mnie by denerwował kompletny brak equalizera.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

142

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

jeśli podepnie pod niego np taką kosteczkę to powinien poszerzyć znacznie swoje pole manewru ;]

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

143

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

oczywiscie jakiej lzejsze kawałki wink ostatecznie mogłbym zastosować rozwiązanie jakie podał lis1994, tylko, że wtedy pokusił bym się o jakiegos PODa smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

144

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Tyle, żeby wpiąć poda musiał by mieć pętle efektów w piecu(no chyba, że w wyższych modelach POD'a da się wyłączyć symulację wzmacniaczy)

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

145

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

A można by wyjaśnić tak na chłopski rozum o co chodzi z tą pętlą efektów etc. ? xD

A tak w ogóle jak myślicie która kostka byłaby lepsza? BOSS DS2 czy Marshall JH1 The Jackhammer, którego podałem wcześniej? A może jakaś inna ?
Po głębszym zastanowieniu się sądzę że na razie nie będzie mi potrzebny multiefekt (co do gitary to zdecydowałem się na taki sam set jaki posiada mpx - Schecter + Crate; powinienem mieć koło kwietnia ;]) a skieruję się raczej ku kostce ^^

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

146

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Słyszałam, że ostatnio ciężko znaleźć Schectery w Polsce. Nawet w Guitar Center nie mają ich.

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

147

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

na allegro są
http://allegro.pl/item958953545_schecte … kazja.html

148

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Lis już Ci tłumaczę.
Mamy taki schemat wzmacniacza gitarowego:
Input->Preamp->Końckówka mocy->Output. To jest schemat zwykłego wzmacniacza
Input->Preamp->Send->Return->Końcówka mocy->Output. To jest scheamt wzmacniacza z pętlą efektów przy czym Send jest gniazdem wysyłającym sygnał od preampu, a Return gniazdem który wysyła sygnał do końcówki mocy. I jeśli masz efekt typu POD który ma symulacje wzmacniaczy więc on działa jednocześniej jak preamp dlatego jak podłączysz pod wzmak bez pętli to bedziesz miał coś takiego:
Gitara->Input(POD)->Preamp(z PODa)->Input->Preamp->Końckówka->Output->Głośnik. Przez sygnał zostanie wzmocniony i ukształtowany przez poda, a następnie przez preamp pieca i ogólnie wyjdzie dość nieciekawa mieszanka(chodź nie jest to regułą).
Natomiast jeśli masz pętle to PODa wpinasz w Return. i masz wtedy coś takiego:
Gitara->Input(POD)->Preamp(POD)->Return->Końcówka->Output->Głośnik. I dzięki temu można całkowicie ominąć preamp ze wzmacniacza.

Co do tych efektów, raczej każdy z nich ma inną charakterystykę, ale efekty typu Overdrive/Distortion nie lubią się przeważnie z tranzystorowymi wzmacniaczami (chociaż są jakieś wyjątki).

Chodzi o nowe Schectery.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

149

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

hmm a jak się to ma z kostkami ? np jakbym podłączył tego marlshall jh1 i do tego dołożył jeszcze bodajże kaczkę VOX'a pod piec bez pętli efektów to grało by to normalnie ? xd interesuję się tymi kostkami bo Crate niema wejścia na footswitch'a a przydało by się żeby szybko z clean przejść na overdrive czy Distortion xd

@Klaudija ja zamówiłem właśnie na Guitar Center i z powodu że ich nie mają to muszę czekać dłużej niż normalnie tongue

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

150

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Pętla jest konieczna jeśli chcesz pominąć preamp, albo sygnał najpierw przepuścić przez preamp a potem przez efekt.  Jak chcesz możesz normalnie wpiąć efekty między gitarę a piec, ale radzę Ci najpierw przetestuj jakoś czy ten JH dogada się z tym Crate. Raz słyszałem Boss DS1 na tranzystorowym Samicku i z pieca było słychać tylko ohydny piach.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

151

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

no właśnie raczej nie będę miał okazji nigdzie tego sprawdzić, bo jak kiedyś byłem w Rzeszowie to natknąłem się tylko w jednym sklepie na Crate tyle że nie był to FW15R no i w żadnym sklepie nie było Schectera ...

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

152

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

To kup używkę z allegro. Jak się nie sprawdzi to sprzedasz za tyle samo, za ile kupiłeś.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

153

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

dobra pewnie tak zrobię ;] dzięki za pomoc xd

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

154

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Z tego co wiem na Bossie ds-1 gra Vai.

Vintage V100+Marshall VS100

155

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

mam pytanko, głównie do mpx'a: czy taki Vox jest wart swojej ceny?? Wydaje mi się, że za jego możliwości tak. Ale jak ma się sprawa z lampami, bo to jest chyba hybryda tak??

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

156

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Gadałem keidys z jednym z modow na gitara.pl i powiedzial ze wg niego to nie oplaca sie czegos takiego brac,za ta cene to te efekty są kiepskie,a poza tym można miec lepszy sprzęt.

Vintage V100+Marshall VS100

157 (edytowany przez grzesiek2805 2010-03-17 21:39:27)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

a to, że jest tam coś z lampy, nie przemawia za nim??
@down: Uprzedziłem Cię tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

158

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Ponoć te VT (czyli odświeżona wersja ADVT), nie jest tak dobra jak poprzedniczka. Na twoim miejscu, celował bym właśnie w tą starszą wersje, albo w Peavey'a Bandita.
Co do lamp. To nie jest to hybryda, gdyż, hybryda ma w pełni lampowy preamp i tranzystorową końcówkę, albo odwrotnie. Te Voxy mają jedną bańkę gdzieś w obwodzie, co jest bardziej chwytem marketingowym (Zresztą tak jak w Valvestatach) niż jakimś realnym zabiegiem poprawiającym brzmienie. Oczywiście nie zmienia to faktu, że jest są to wzmacniacze.
Podsumowując, celuj w ADVT albo Bandita.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

159

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Tylko, że ADVT jest dwa razy droższy, a Bandit, z tego co przed chwilą przeczytałem, jest tranzystorem. Po prostu chciałbym coś dobrego (lampa) i w miarę taniego, myślałem, że ten Vox jest spoko. No chyba, że nie muszę go od razu przekreślać??

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

160

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Nie, ale mówię Ci, że ten to żadna lampa, jeśli chodzi o konstrukcje to nie różni się od bandita(oba są tranzystorowcami). Jednak jeśli chcesz lampe, to celuj w lampę, a nie ""hybrydy"".
Ja osobiście zamierzam mieć lampowego Soldano Atomica 5W, a później sam zamierzam sklecić Red Barona który ma kanał czysty Fendera i przester Marshalla też 5W. Tylko lampki;)

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95