1 (edytowany przez Masło 2020-02-24 21:02:58)

Temat: .

.

What?

2 (edytowany przez Alias 2009-12-29 17:50:50)

Odp: .

E, ja to bym Ci coś takiego odradzał, trenuj bez, nie zwracaj uwagi na ból, bo jak się nauczysz grać w rękawiczkach, to już bez później będzie bieda.

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

3

Odp: .

Alias ma rację. Ja gram od miesiąca, a mnie już palce nie bolą smile Bolały mnie tylko na starym akustyku. (struny 2 cm od gryfu)

"...to nie sztuka zabić kruka tylko gołym tyłkiem jeża."
Schecter Omen Extreme Floyd Rose
Line 6 Spider IV 75

4

Odp: .

W rękawiczkach? Nie słyszałem ;p
Kumpel owijał palce taśmą klejącą, ale to też nienajlepszy pomysł.
Lepiej zainwestować w cieńsze struny/obniżyć podstawek w mostku.
A jak szkoda Ci palców... no cóż, na to też mam teorię.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

5

Odp: .

Ja zaczynalem na 12 i nadal gram na 12,na poczatku bolalo bardzo ale mialem to za przeproszeniem w dupie i po prostu gralem tongue.

Vintage V100+Marshall VS100

6

Odp: .

a ja nawet nie wiem na jakich zaczynałem ;p wiem że potem grałem na nylonowych a obecnie gram na 12 i szczerze mówiąc nie miałem problemów z przerzuceniem się z klasycznej na akustyczna ;] ale ciężko się binduje (tak sie to pisze ?? xd) dźwięki o cały ton na 12 tongue

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

7

Odp: .

Też jestem początkujący (gram od pięciu dni), ale palce mnie nie bolą (może troszkę), ale moja gitara jest bardzo miękka, może dlatego.

8

Odp: .

Wszystko zależy od twardości,grubości i akcji strun.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

9

Odp: .

A gdzie pisze jaka jest grubość strun? Bo na opakowaniu nie moge nigdzie znaleźć. Mam struny HANNABACH do klasyka.

10

Odp: .

A Ja również nie mam pojęcia gdzie to pisze...wiem tylko , że czas moje wymienić big_smile

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

11

Odp: .

Jest to napisane na opakowaniu ze strunami, np. .009"  .010" itd. Im mniejsza liczba, tym cieńsze i jednocześnie bardziej miękkie są struny. Ja mam założone dziesiątki na moja gitarę.

12

Odp: .

słyszałem o zaklejaniu palców "kropelka" czy "superglutem"... utwardza sie paluszki epoksydem i się gra... nie wiem czy to skuteczne, osobiście w to wątpię, ale dla desperatów...
jak ja zaczynałem to zdzierałem paluszki do mięsa <sic!> i pobrudziłem gryf ^^ płakałem ale sie uparłem to i grałem:] teraz miło to wspominam :] ale przez to bardzo szybko stwardniały mi końcówki palców co pozwoliło mi później grać całymi godzinami bez najmniejszego dyskomfortu wynikającego z bólu palców :]
no pain no gain!

13

Odp: .

przejdzie wszystko ;] mnie najpierw bolały, potem już nie bolały i miałem twarde "skorupki" a teraz też nie bolą i "skorupki" też zniknęły big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

14

Odp: .

to ja jestem chyba na etapie skorupek smile

15 (edytowany przez polusia93 2009-12-31 11:18:14)

Odp: .

Na opakowaniu ze struny E6 pisze mi 8006 STH wiec nie wiem.. nic innego nie znalazłam;/ Mozę przy strunach do klasyka nie ma takiej numeracji...??? W sklepie chciałam twarde i gosciu powiedzial ze to bedą najlepsze. Ale z własnej ciekawosci chciałabym wiedziec;)

16

Odp: .

co do bólu palców... Masło jesteś facet czy nie ?! jak tak to graj i jęcz o paluszkach, bo każdy gitarzysta ( phi, każdy członek tego forum ) to przechodził. A jak jesteś dziewczyna ( nie ubliżając płci pięknej, takie porównanie...) to ubieraj rękawiczki !

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

17

Odp: .

Ej no.. wypraszam sobie:D Ja nie grałam w rękawiczkach:D Przecierpiałam bóle palców:P

18

Odp: .

polusia93, mojej siostrze kupowałem D'addario do klasycznej i była numeracja na papierku w którym jest struna.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

19

Odp: .

na każdym opakowaniu jest numeracja, chyba trzeba wiedzieć jaki rozmiar sie kupuje tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993