Temat: Popsuta gitara

Witam, jakiś miesiąc temu popsuła mi się gitara, a mianowicie gdy podłącze ją do swojego pieca nie działa. Piecyk działa, bo podłączałem moją mp3 i kupiłem nowy kabel. Wysłałem ją do reklamacji ale ją odrzucili . Proszę o pomoc.

2

Odp: Popsuta gitara

A niby czemu ją odrzucili?

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Popsuta gitara

Nie wiem, telefonów nie odbierają.

4 (edytowany przez grzesiek2805 2012-05-01 10:36:48)

Odp: Popsuta gitara

No to lecą sobie w kulki. Jeśli nie przyczyniłeś się do jakiś poważnych uszkodzeń mechanicznych, a "samo się popsuło" to próbuj do nich zadzwonić jeszcze i postrasz ich rzecznikiem praw konsumenta. Gitarę MUSZĄ przyjąć.

Właściwie to popatrz jeszcze w bebechy gitary, zobacz czy nie odlutował się jakiś kabelek, czy wszystko jest na miejscu, zwróć uwagę na gniazdo gitary.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5

Odp: Popsuta gitara

No właśnie wszystko rozkręcałem i nie było żadnych uszkodzeń. Jak kiedyś wkładałem do gitary kabel (był już włożony w piecu) i wsadzałem do gniazdka gitarowego to szumiał, a teraz nie szumi.

A znasz jakiegoś lutnika w województwie zachodniopomorskim? (W okolicach Kołobrzegu np. Koszalin)

Czy da się kupić kable nowe do gitary?

6

Odp: Popsuta gitara

Oczywiście, że można kupić taki kabel. MP3 wkładałeś do line in we wzmacniaczu czy gitarowego?

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

7

Odp: Popsuta gitara

Mp3 do wzmacniacza wkładałem. Jakby chociaż podali mi co się zepsuło.

8 (edytowany przez grzesiek2805 2012-05-01 16:34:20)

Odp: Popsuta gitara

Ale wpinałeś tam gdzie gitarę czy do osobnego wejścia  liniowego we wzmacniaczu?

Dobra, żeby zaoszczędzić czasu.. chodzi mi o to, że jeśli wpiąłeś do liniowego, to sprawdź jeszcze czy działa tam gdzie wpinasz gitarę, bo może być też coś z wejściem we wzmacniaczu albo jeszcze co innego po tej stronie.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

9

Odp: Popsuta gitara

Przekręć w gitarze pokrętło volume w drugą strone.

10

Odp: Popsuta gitara

A więc tak, wczoraj stało się coś dziwnego. Wujek ciągle mnie prosił żebym mu Stairway to haven zagrał. I mówiłem mu, że mi wzmacniacz nie działa, ale on się uparł żebym podłączył i jakoś dziwnie wygiął kabel i zaczął działać. Wiecie czego to może być przyczyna? Ile tak około kosztuje nowe gniazdko do wejścia w gitarze?

11

Odp: Popsuta gitara

A może to wina kabla?

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X