1 (edytowany przez qbek 2012-02-19 16:32:28)

Temat: Podstawek, strunnik da się to gdzieś kupić?

Hej,
Gram na gitarze akustycznej Takamine G320S. Pierwszym problemem jaki miałem były wysoko osadzone struny. Teraz już wiem, że nie był to problem strun tylko krzywo wygiętego gryfu. Nie wiem dlaczego wcześniej o tym nie pomyślałem (pewnie w wyniku niewiedzy) i postanowiłem oddać gitarę do lutnika. Ten zeszlifował trochę podstawek na mostku i zdawało się, że jest lepiej. W miarę upływu czasu zacząłem czytać więcej o doborze gitary i trafiłem właśnie na aspekt wygiętych gryfów (co jest częstą przyczyną wysokiej akcji strun). Naprostowałem gryf i teraz gra jest nie do zniesienia- przy dociskaniu strun i uderzeniu jakiegokolwiek akordu struny brzęczą o kolejne progi. Prawdopodobnie bo strunnik jest zeszlifowany.

Wiem, że może znaleźć się osoba, która napisze żeby z powrotem wygiąć gryf ale miło byłoby usłyszeć od Was czy to jest element, który mogę wymienić bez wymiany całego strunnika ?

Szukałem na stronach różnych sklepów muzycznych w okolicy Krakowa skąd pochodzę ale nie udało mi się znaleźć nawet na zakładkach związanych z "częściami zamiennymi" ? Macie pomysł skąd wytrzasnąć taki element ?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.


Udało mi się znaleźć sklep z mostkami smile W razie czego gdyby ktoś szukał w Krakowskich stronach to w galerii Krakowskiej jest sklep Mixmusic. Nie mają stronki ale dodzwoniłem się i mają tam mostki.