1 (edytowany przez Gitara 2012-01-25 14:55:54)

Temat: Kupiłam stroik i nie wiem czy dobrze działa...

Otóż kupiłam w necie stroik Ibanez GU40, w instrukcji same ogólniki, to jest mój pierwszy stroik, ale mam wrażenie że nie działa tak jak powinien. Wskazówka jest cały czas wychylona skrajnie na lewo (na zdjęciach jest pokazana na środku) i na wydawane dźwięki czasami raczy się poruszyć, ale nie jestem w stanie nastroić gitary na manualu bo za pierwszym razem coś tam pokaże a po chwili juz nie reaguje na żadne dźwięki. Po zmianie dźwięku na kolejny np. 2B i szarpnięciu struny też coś pokaże (albo i nie) i drugi raz też nie chce zadziałać na tym samym dźwięku. Wiem że to dziwnie napisałam, ale ten stroik tak właśnie działa i się zastanawiam czy jak nie potrafię tego obsłużyć czy to jest jakiś wadliwy egzemplarz roll
Pomóżcie!!!:(

Na dodatek na ten sam dźwięk najpierw pokazuje że jest OK, zapala się zielone światło a za drugim lub trzecim razem (o ile w ogóle załapie) pokazuje zupełnie inaczej i zapala się czerwone. Odeśle to badziewie z powrotem. Możecie polecić jakieś sensowne stroiki???

2

Odp: Kupiłam stroik i nie wiem czy dobrze działa...

A sprawdziłaś baterie? Często to one mogą być przyczyną.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

3

Odp: Kupiłam stroik i nie wiem czy dobrze działa...

Baterie nowe z paczki ważne do 2013 więc mało prawdopodobne...

4

Odp: Kupiłam stroik i nie wiem czy dobrze działa...

Sytuacja opanowana, stroik podczas szarpania struny musi stać na pudle rezonansowym a nie stać obok lub być przyłożony mikrofonem w stronę dźwięku, taki drobny szczególik teraz już wszystko działa...uff

5

Odp: Kupiłam stroik i nie wiem czy dobrze działa...

"ważne do 2013" od kiedy data na bateriach ma jakiekolwiek znaczenie?

6

Odp: Kupiłam stroik i nie wiem czy dobrze działa...

Skoro są wyjęte nowe z paczki i wg producenta mają jakiś termin przydatności to chyba jakieś znaczenie ma, ale jakie tego Ci już nie powiem tongue