2,841

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

W 3000 nie zmieścisz się z lutniczą gitarą, audio i interfejsem do nagrywania... Zrób tak:
1. Kup przyzwoitą gitarę używaną - 1600zł
2. Kup przyzwoity piec używany (np. Peavey ValveKing 112) - 1000zł
3. Kup interfejs Line 6 - GX - max. 400zł
------------------------------------------------------------------------------------
3000zł

Za to masz profesjonalny sprzęt na który możesz się uczyć grać i od razu nagrywać. Głośniki nigdy nie będą lepsze niż piec lampowy. Period.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,842

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Jakość dźwięku nie musi być idealna. Piec zajmuje dodatkową powierzchnię w pokoju. Może skupmy się na samej gitarze. Za jaką cenę idzie zdobyć przyzwoitą polską gitarę - nową lub używaną?

Większość gitar ma przetwornik pasywny z uziemieniem podłączonym do mostka, czyli do strun, co stanowi zagrożenie dla użytkownika w przypadku braku lub źle podpiętego przewodu PE w sieci elektrycznej.

2,843

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ale musi być koniecznie polska? Bo nie wiem czy to taki dobry wybór...

Nowe: Mayones - kręci się koło 5000, ale jak zadzwonisz, to może nawet do 2700 zejść.
RAN - tutaj więcej, 5000-6000.
Tych gitar używanych nie kupisz za bardzo, ale są polskie. Możesz próbować zrobić wiosło u lutnika - cena może nawet zamknąć się w 2000zł, ale nie wiem, czy masz odpowiednie przygotowanie techniczne, żeby dobrać odpowiedni hardware i nie zostać wkręconym (Wszyscy są zadowoleni z usług lutnika z Kraśnika, ale nie mogę sobie przypomnieć ani nazwiska ani numeru telefonu... Szukaj lutników na guglach). Z polskich to jeszcze jest Defil, tutaj nawet za 50 zł dostaniesz, ale nie wiem czy chcesz.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na inną produkcję, to możesz zastanowić się nad używanym Gibsonem Studio (Oooo! to jest wiosło! wink), jakimś używanym Fenderem (obie koło 2000), może czymś ze stajni ESP/LTD, albo po prostu pójść w używanego Jacksona jeszcze z Japonii, lub coś w stylu Kramera/Charvela - to też słyszałem nie jest złe?

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,844

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Witam, chce kupic gitare elektryczna w okolicach 500-600zl. Od ok. roku gram na akustyku ale pare razy pozyczalem elektryka i wole na niego przejsc. Chcialbym wiec dowiedziec sie jaka gitara bylaby dla mnie jako sredniozaawansowanego gracza odpowiednia i zeby byla dobra inwestycja na przyszlosc. Slyszalem o washburn'ach win14 i rx10, a takze o cort x2, ale niewiele, tyle ze sa ok jak na swoj przedzial cenowy. Z gory dziekuje za odpowiedz.

2,845 (edytowany przez 1938 2013-10-10 09:10:21)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Wchodzę do sklepu Mayones i jest wyprzedaż gitar Flame Bell, Flame BR, Flame Signum od 1600 do 2700. Czyżby im nie schodziły? Co myślicie o tych modelach? Skąd taka rozbieżność cen? Parametry podobne. Firma zakończyła produkcję serii Flame. W lokalnych sklepach muzycznych nie ma gitar Mayones ani innych polskich. Wyjątek to MARATHON WW01 za 1100 zł. Może nie wszystkie mają strony internetowe i trzeba pochodzić.

Kolejna firma Mensinger. Wersja budżetowa Marathone za 1600 zł. Najbliższy sklep na Podhalu.

Czy warto zainteresować się tymi gitarami?

Jako że nie ma ich w sklepach, nie można ich zobaczyć przed zakupem, przetestować, sprawdzić, czy w ogóle leżą. Trzeba kupić w ciemno przez Internet lub pojechać daleko do oficjalnego sklepu.

Dlaczego polska gitara? Ludzie podniecają się zagranicznymi markami, natomiast polskie gitary są również wysokiej jakości. Wolę wspierać rodzimy przemysł. Ostatecznie kupię zagraniczną, jeśli nie ma przyzwoitego sprzętu Made In Poland do 2500 (obniżmy cenę maksymalną).

Zastosowanie: Generalnie ciężkie brzmienia (rock, metal, punk, Oi, hardcore), ale spokojniejsze utwory i ballady też. Znajomy ma układ H-S (H przy mostku, SC przy gryfie). Nadaje się zarówno do thrash metalu i ballad. Wielkie różnice w brzmieniu między H-H a H-S a podobnymi układami przetworników? Czy H-H jak we Flame nie przeszkodzi grać lekkiej muzyki oprócz ciężkich brzmień? Przede wszystkim musi być odpowiednia do nauki.

PS. Jest dużo polskich producentów, ale raczej tylko na zamówienie.

2,846 (edytowany przez ferris03 2013-10-13 01:01:23)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Witam,
Noszę się z zamiarem zakupu gitary elektrycznej, którą będę głównie grał piosenki metalowe, nu metalowe, hard rockowe i inne podobne (KoRn, Deftones, Rage against the machine, limp bizkit, system of a down, czy nawet Nirvana, The Toadies i inne misz masze). Uczę się grać na gitarze z pół roku z czego 3 miechy na akustyku, a w czasie wakacji miałem możliwość grania przez 3 miesiące na pożyczonym stagg c-300, więc delikatnie już coś tam umiem rzępolić i mniej więcej wiem co się z czym je. Mam zamiar przeznaczyć w okolicy 600-700 zł na wiosło, ale przydałby się też piecyk i kostka do efektów, czy coś w tym stylu, żeby mieć ten zadowalający przester. Czytałem, że wiele osób poleca Corta kx5 i Schechter Demona, ale czy są jeszcze jakieś alternatywy? Prosiłbym o pomoc w przygotowaniu takiego całego zestawiku smile
Pozdrawiam

2,847 (edytowany przez Ellon 2013-10-13 13:38:24)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Od razu odrzuć możliwość zakupu gitary, pieca i kostki za 600-100 zł... Bo to nie będzie zadowalające, ale "do wyrzucenia". Na samo wiosło dasz najpewniej 500-600, jeżeli kupisz używane. Proponuję Ci Corta kx5, Deana Vendettę, Shectera jakiegoś - to nie głupie. Albo coś używanego, co normalnie stoi koło 1000-1100 (bo i takie wiosełko możesz znaleźć). Co do wzmacniacza - kup sobie Kustoma KG112FX - będziesz zadowolony z przesterowania. Na początek to wszystko. Później zawsze możesz rozbudować rig - bo zaznaczam - przyzwoity przester to wydatek rzędu 300 zł, wtedy powinieneś być zadowolony z brzmienia. Poza tym, wbrew pozorom, nie zabrzmisz jak SOaD z powodu jednej kostki, do tego potrzebujesz tysięcy dolarów - niestety, taka jest prawda... (nad którą sam ubolewam) Powszechnie panujące przekonanie, że przester jest mało wymagający sprzętowo jest błędne - aby stworzyć swoją wymarzoną, zadowalającą Cie w pełni barwę musisz na prawdę dużo wiedzieć i pamiętać, że to nie jest proste, ale jeżeli kochasz grę na gitarze i kochasz dobre brzmienie każdy stopień wtajemniczenia jest dla Ciebie satysfakcją. Zacznij od podstawowego setu - takiego jak Ci napisałem - gitara + wzmacniacz, później będziesz kombinował.

Jakbyś miał jakieś pytania, to wal śmiało wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,848

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Informacje z kilku lokalnych sklepów
1. Nie ma polskich gitar. Kiedyś były Flame.
2. Są Marathone KJ, Sharp, Flying V, WR BLK (1230 zł), Mensinger Moverick (1923), Asch Natural (2500).
3. Brak polskich. Można zamówić Flame. Omijać Mensinger/Marathone. Polecane Schecter, Cort, Epiphone.
4. Brak odpowiedzi.
5. Brak odpowiedzi.

Co o tym myślicie? Napiszę do Mayo. Jakie szczegóły uzyskać?

2,849

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Witam. Chciałbym zacząć grać na gitarze elektrycznej, ale nie wiem jaką zakupić. Zamierzam grać utwory z pogranicza rock'a i metal'u. Co myślicie np. o Wilson WLP-400 typu Les Paul z aukcji http://allegro.pl/gitara-elektryczna-le … 99082.html . Dodam że jestem całkowicie zielony jeśli chodzi o gitary, a do wydania mam do ok. 800 zł, ale to moja pierwsza gitara i nie chcę przepłacić za gitarę do nauki. Doradzicie coś?
Pozdrawiam.

2,850

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ja myślę, że ta gitara będzie się dobrze paliła. Ile masz pieniędzy do dyspozycji? - to pierwsze pytanie.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,851

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Czesc, chcialbym sie przesiasc z klasyka na gitare elektryczna i potrzebuje pomocy w wyborze gitary i pieca. Na klasyku gram okolo 4 miesiecy, palce mam w miare twarde. Na elektrycznej mam zamiar uczyc sie glownie piosenek zespolu Metallica. Na calosc chcialbym wydac do okolo 2.5 tys zl.
Myslalem o jednej z tych nizej, ale nie wiem czy sie nadaja.. ew czekam na sugestie ; ) Lub moze lepiej przyoszczedzic troche na pierwszej gitarze( zalatwic urzywana) a kupic lepszy piec?
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … -lp-100-vs
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … -2tb-ver-2
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … t-220-d-te
Jeszcze pytanie dotyczace glosnikow i sluchawek. Rowniez planuje kupic, tylko nie wiem czy to musza byc jakies specialne, zeby nie znieksztalcic dzwieku? Czy kazde beda dzialac rownie dobrze po podpieciu do piecyka.

2,852

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Hej wszystkim,

Ja też proszę o pomoc. Gitara nie dla mnie, tylko dla mojego faceta. Gra już na akustyku i klasyku i chciał spróbować elektrycznej, a jako że ma urodziny to pomysł sam się nasunął...

Na pewno kupię sprzęt tak, by móc w razie czego go oddać/wymienić, jeśli się nie sprawdzi. Chciałabym jednak chociaż spróbować wybrać coś super.

Jeśli chodzi o gatunki: na pewno nie żadne mega ciężkie granie, ale potrzebna byłaby tu pewna różnorodność: od muzy nieco spokojniejszej po dźwięki typu Steve Vai, bo gust facet ma różnorodny wink

Mój budżet: do ~2 000 razem z piecem.


Będę mega wdzięczna za wszelkie rady. Dzięki!

2,853

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Witam!
Gram od roku na gitarze klasycznej (pożyczona), ale uznałam, że wolałabym kupić gitarę elektryczną. Nie znam się na sprzęcie i dlatego proszę o pomoc.

Jak na razie moim faworytem wśród gitar jest Fender Stratocaster
http://muzyczny.pl/141297_Fender-Classi … czna-.html

Nie wiem czy to dobry wybór i jaki jeśli Fender jest dobrym wyborem to jaki najlepszy wzmacniacz?

P.S.
Chciałabym grać muzykę typu Ramones, Green Day, Paramore, All Time Low...

2,854

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Stać Cie na Strata? Powiedz jaki dokładnie masz budżet - wtedy coś poradzę wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,855

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

A ja jak zwyklę poradzę gitarki używane smile o wiele większa jakość za tą samą cenę - na prawdę warto, nawet jak chce się ponad dwa tysiące włożyć (tak jak Ty z tym stratem). A Fender Fenderowi nie równy - i o to się tu właśnie rozchodzi. smile czekamy na nieco dokładniejszą odpowiedź dotyczącą budżetu, podanie województwa też by pomogło, można zawęzić krąg poszukiwań. Choć ja po swoją gitarkę ponad 100km jechałem smile

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

2,856

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Budżet maxymalnie to 3 tys. (więcej nie da rady a i tak myślę że to dużo).
Województwo Dolnośląskie.

2,857

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Mój pierwszy post na tym forum, tak więc cześć wszystkim. Zastanawiam się nad kupnem gitary elektrycznej. Będzie to mój pierwszy kontakt z instrumentem muzycznym, nie licząc fletu w podstawówce :> Wiem, że początek z akustykiem byłby lepszy, jednak na elektryku również można się nauczyć grać. Poza tym brzmienie gitary akustycznej mi nie odpowiada i nie nadaje się do rodzaju muzyki, na którą jestem nastawiony. A ową muzyką jest metal, którego jestem zagorzałym słuchaczem, i to właśnie ostrych riffów oraz solówek chciałbym się uczyć (zarówno tych "kindermetalowych" zespołów jak Metallica, Slipknot czy Sabaton, jak i mniej znanych typu Running Wild, Orden Ogan, Tyr). Uprzejmie proszę znawców tematu o zaproponowanie zestawu (gitara+piec+ewentualne inne potrzebne części, o których istnieniu mogę nie mieć pojęcia) w granicach +/- 1500 zł. Co do sklepu, Kraków jest w mym zasięgu, więc to raczej nie problem (za polecenie jakiegoś sklepu w tym mieście również byłbym wdzięczny).

2,858

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Arghast napisał/a:

Wiem, że początek z akustykiem byłby lepszy,

Bzdura. Utarty slogan powtarzany od wielu lat "trzeba się uczyć na akustycznej". Owszem można, ale nie trzeba.

Za tę cenę ja wybrałbym:

np: http://www.rnr.pl/p13950.893_epiphone_l … yczna.html

ew: http://www.rnr.pl/p5570.893_epiphone_g_ … yczna.html

Idź, weź do ręki. Gitara musi "leżeć" smile


Ze wzmacniaczy: http://www.rnr.pl/p4670.894_vox_pathfin … arowe.html

do 500 zl w mojej ocenie nie znajdziejsz lepszego comba.

Gibson Les Paul Standard + Ibanez RG970QMZ + VOX AC30 C2 + VOX Satchurator + Line6 POD HD500 + Takamine G220

2,859

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

@Washburn: Oj nie taki utarty slogan... Akurat nauka na akustyku ma bardzo wiele zalet - wykształcasz precyzję gry i dokładność wykonywania każdego ruchu, ćwiczysz techniki gry, a przy tym jesteś ciągle narażony na to, że coś zabrzęczy wink To jest na prawdę najlepsza szkoła gitary - zaczynać od akustyka. Poza tym ogarniasz akordy - i najlepiej jak nie tylko te podstawowe - bo znam gitarzystów, którzy szhredują z łatwością, ale jak im się powie zagraj H, ale oktawę niżej, to leżą i kwiczą... Poza tym, akustyk się nie nudzi - wszyscy moi znajomi, nawet jak zaczynali na elektryku i już dobre kilka/kilkanaście lat grają, to w pewnym momencie kupili pudło - dlaczego? Bo jest to dobra szkoła techniki wink Jestem jednym z tych gitarzystów ;D jeżeli argumenty wydają się niewiarygodne.

@Arghast Wydaje mi się, że propozycja Washburna co do wzmacniacza jest ok, ale ja celowałbym w 12" głośnik - 8" potrafią pierdzieć. Nie jest to zasada, ale jest to niebezpieczeństwo. Dlatego ode mnie Kustom KG112FX, albo CRATE FW15R (koniecznie R wink).
Jeżeli chodzi o gitary - z tych wioseł możesz wyciągnąć rzeczywiście wiele, ale z doświadczenia wiem, że lepsze od Epiphone'ów są konstrukcje ze stajni Vintage:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … ge-v100-bb - to jest to, ale nie licz na wyścigówkę - tym pograsz bardziej bluesa...

Podrzucam kilka propozycji do szatanienia wink
1. http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … emon-stblk - bardzo dobre wiosełko, ogrywałem - tylko brać wink
2. http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … -2-st-fblk
3. http://guitarcenter.pl/catalog/jackson/ … q-dinky-tb - oj, to już wyścigówka jakich mało wink To jest też dobra baza do ewentualnegu tuningu - jakieś p'upy, mosty i inne bajery wink
4. http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … -ex-50-blk - też bardzo fajna rzecz wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,860 (edytowany przez Arghast 2013-12-12 16:11:08)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Domyślam się, że aktualna cena na guitarcenter.pl niekoniecznie musi się pokrywać z ceną w sklepie, tak? Bo jeśli patrzeć na cenę katalogową, to wychodzi koło 400 stówek drożej smile Jeśli dobrze się domyślam, to mogę oczywiście zamówić przez internet, bez problemu, tylko pytam.

2,861 (edytowany przez Washburn 2013-12-13 15:48:06)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ja nie widzę przeciwskazań w nauce zarówno akordów jak i precyzji gry na gitarze elektrycznej. Przecież gitara elektryczna nie służy tylko do shreddingu czy tappingu. Instrument ten jest trochę inny, ale mitem jest jakoby byc dobrym gitarzystą należy zaczynać na gitarze akustycznej. A wiesz zapewne doskonale że "hi-gain" gdzie słychać nawet "dmuchnięcie" w strunę potrafi wybaczyć znacznie mniej niż akustyk.  Jeśli chce grać głownie na elektrycznej - niech kupuje elektryka. Akustyka zawsze może sobie dokupić. To, że wielu początkujacych elektrycznych nie uczy się budowy akordów to już tylko ich problem, nie wina instrumentu. Pierwszy rok i tak będzie cieżki, niezależnie od tego na jakim rodzaju wiosła zacznie:) Sa argumenty przemawiające za akustykiem, ale na pewno nie jest to znajomość akordów...


http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … ge-v100-bb - to jest to, ale nie licz na wyścigówkę - tym pograsz bardziej bluesa...

Hmm, bo ?:) Nie wiem jaki ten V100 ma profil gryfu, ale jeśli zbliżony do gibsonowskiego tapered 60`s to poszaleje jak najbardziej. Ogólnie Les Paul nie każdemu pasuje (gitary, szczególnie w wersji "solid" są dość ciężkie, a "kołkowate" gryfy z serii "50`s" też nie każdy lubi, ale dla mnie np to bardzo wygodne instrumenty, choć preferuję w tych wiosełkach gryfy tapered 60`s a profil asymetryczny w nowych standardach to już dla mnie wogóle bomba smile

Gibson Les Paul Standard + Ibanez RG970QMZ + VOX AC30 C2 + VOX Satchurator + Line6 POD HD500 + Takamine G220

2,862

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

@Washburn. Nic takiego nie powiedziałem - żeby być dobrym gitarzystą należy o ogóle ćwiczyć. Ale zdecydowanie mylisz się co do jednego - na sprzęcie za 2000 zł, jak wykręcisz gain na 10 to bardziej zatuszuje on błędy, niż je uwypukli. Co innego jeżeli wpinasz się do jakiejś lampy dopalonej na przykład TS'em - tutaj charakterystyka brzmienia jest taka, że każdy błąd będzie słychać. I od razu dementuję - jeżeli w ogóle można było odnieść wrażenie, że to miałem na myśli - oczywiście nie uważam, że gitara elektryczna służy tylko do wysterowywania jej - oczywiście to jest bardzo uniwersalny instrument, jednak dla Kolegi Arghast'a, który chce szatanić - lepszy. Temu nie zaprzeczam wink Argument z akordami był bardziej po to, żeby ostrzec przed zatraceniem w riffach (może to ich problem, ale dlaczego nie służyć innym swoim doświadczeniem i nie przestrzec ich?) wink Sam po sobie jednak widzę, że ćwiczenia na gitarze akustycznej powodują znaczną poprawę techniki i precyzji gry. To prawda - jak zacznie grać to prędzej, czy później kupi...

@Arghast Niekoniecznie, to zależy gdzie będziesz chciał kupować wink Ja polecałbym Ci rozejrzenie się po sklepach - wzięcie gitary do ręki i wydobycie z niej kilku dźwięków, żeby następnie wypatrzyć, czy nie znajdziesz jej gdzieś indziej taniej. (Zaraz ktoś przywoła artykuł z któregoś numeru Gitarzysty z apelem, żeby - nawet jeżeli drożej - kupować w sklepach... Mniejsza z tym jednak.)

Bardziej chodziło mi o charakterystykę instrumentu, ale z tego co grałem na tym Vintage'u, to nie było to wiosło do szatana. Poza tym podchodzę z dystansem do Wilkinsonów - nie wiem, ale trochę nie mam do tych przetworników zaufania. Ale gdyby wykonać pewien upgrade, to z tą dechą powinno wyjść zawodowe wiosło, bo decha jest zacna. Wydaje mi się, że ta propozycja z Shecterem byłaby lepsza. Ktoś tu kiedyś miał takiego i bardzo chwalił wink

A gryf jest jak dla mnie cepowaty trochę, ale to odczucie subiektywne, więc nie dyskutuję.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,863

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Serdeczne dzięki za odpowiedzi smile

2,864 (edytowany przez Washburn 2013-12-16 11:53:59)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ellon napisał/a:

@Washburn. Nic takiego nie powiedziałem - żeby być dobrym gitarzystą należy o ogóle ćwiczyć. Ale zdecydowanie mylisz się co do jednego - na sprzęcie za 2000 zł, jak wykręcisz gain na 10 to bardziej zatuszuje on błędy, niż je uwypukli. .

Nie wiem na czym grałeś - ale nawet na badziewnym combo Marshall MG15CFX którego nie da się słuchać, słyszę błędy jak jasna cholera. Do dziś myślalem że nie ma nic gorszego brzmieniowo od tego combo, widać myliłem się smile
Co do akustyka - tak jak napisałeś, z pewnością z czasem i tak go kupi. Czy szlifuje technikę? Raczej rozszerza nieco horyzonty, co jest naturalne i produktywne (na akustyku gra się nieco inaczej) i oczywiście zgoda co do tego że akustyka warto mieć i warto na nim grać. Ja też nie gram np metalu czy country, co nie przeszkadza mi od czasu do czasu zgłębiać technik gry tychże gatunków. Gitara akustyczna nie jest jest to jednak warunek konieczny i niezbędny do tego by grać na gitarze elektrycznej. Kończąc temat - podobnie jak przedpiszca, sugerowałbym gitarę używaną. W tej cenie często możesz kupić porządny instrument, często od osób którzy zainwestowali trochę i po miesiącu znudziło im się granie, lub też inne - dobrze rozegrane wiosełko.

Gibson Les Paul Standard + Ibanez RG970QMZ + VOX AC30 C2 + VOX Satchurator + Line6 POD HD500 + Takamine G220

2,865 (edytowany przez brs777 2014-01-06 12:54:25)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Cześć wszystkim,

od jakiegoś czasu interesuję się grą na gitarze. Można powiedzieć, że mam..hm, akustyka, ale stara jak diabli, do tego stroiki są luźne strasznie, można powiedzieć, że jest trochę popsuta i brzmi różnie. Jedynie pomaga mi uczyć się podstaw, chwyty proste dźwięki, czasem próbuję zagrać jakąś znaną prostą nutę, tzn, prostą melodię z jakiegoś utworu, ale nie ważne...

Mam pytanie, szczerze mam dosyć tego pudła które posiadam, myślałem o kupnie akustyka wiem, że musiałbym wydać z 7, 8 baniek. Ale rozważam inną opcję, kupno gitary elektrycznej. Czy to dobry pomysł dla początkującego? Osobiście uważam, że to coś bardzo szalonego ale także interesującego.
Poszperałem po necie i polecana jest dość tania gitara i podobno bardzo dobra dla początkujących oto link http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … xm-natural  co myślicie? Macie jakieś inne propozycję? Omijam używki, gdybym kupował od znajomego to jeszcze, ale jeśli tego nie robię to wole nową.

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć ile będzie mnie kosztował cały sprzęt do podpięcia i co dokładnie będzie mi brakować prócz gitary, tzn co powinienem dokupić by było git.

No i czy do każdej gitary można podpiąć słuchawki by można było grać w domu po nocach? Bo oczywiście jest taka możliwość? A w moich warunkach granie po cichaczu będzie ważne.

Pozdrawiam

PS. Przeczytałem też, że: "Początkujący gitarzysta, nie posiadający jeszcze preferowanego stylu i nie czujący wielkich różnic między różnymi typami gitar elektrycznych, powinien wybrać model gitary brzmiący optymalnie, czego przykładem jest gitara Yamaha Pacifica z dwoma przystawkami typu Hambucker oraz Single pośrodku."

2,866 (edytowany przez Almechik 2014-01-09 18:41:53)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Witam. Ogólnie jestem początkujący ( nawet nie, dopiero szukam jakiejś gitary) w tej kwesti, i szukam jakiegoś dobrego i wmiare taniego elektryka (moje fundusze ograniczają się do mniej więcej 700-800zł za gitarke i wzmacniacz). Niema mowy bym kupował najpierw akustyka, po prostu nie leży mi.

@edit: zapomniałem powiedzieć, że chcę w zasadzie grać w 90% rock i metal pokroju Three Days Grace, Systemu, One Ok Rock itp.

2,867

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Almechik skąd jesteś?


epiphone sg special
cort kx5 katana
Yamaha Pacifica 112
Fender Squier Affinity
Fender Squier Bullet

wzmacniacz jakikolwiek z 15' głośnikiem

2,868

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Z Krosna, gitarki wyglądają na przyzwoite, kumpel mi mówił że to dobre firmy to może przemyślę kupienie używki jakiejś, kwestia tego że będzie trzeba znaleść wzmacniacz za 200zł ;-;

2,869

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

15"? Może nie przesadzajmy - kolega nie gra na basie - 12" wystarczy chyba wink Polecam Czorta Katanę od siebie - wiosło sprawuje się bardzo dobrze.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,870

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

A co myślicie o gitarze Fender Jagstang osobisty projekt K. Cobaina? Warto kupić?

2,871

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

K. Cobain podobno nie był z niej w ogóle zadowolony. Lepiej celuj w coś pod strata - może meksykańskiego Squiera?

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,872

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Witam. Otóż gram na klasyku jakieś 7 lat, szkoła muzyczna itd. Na elektryku jakieś 0,5 roku tyle, że elektryka i piec pożyczyłem od kolegi. Teraz chciałbym kupić coś swojego, myślałem nad Epiphone Les Paul Standard, Sheckter Omen Extreme i Ibanez RG370. Mam zamiar grać od rocka(Led Zeppelin, Guns N' Roses) do metalu(Metallica, Black Label Society, Black Sabbath) Fundusze to max 1800, na piec się potem dozbiera, a narazie będę pożyczał od kolegi.
coś takiego:
http://www.thomann.de/pl/epiphone_les_paul_standard.htm
http://www.thomann.de/pl/ibanez_rg370dxz_bk.htm

2,873

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Hejka, gram już ok kilku lat na akustyku, a teraz chciałbym sobie sprawić możliwie jak najtaniej nie urągające sztuce lutniczej wiosło elektryczne wink. Za akustyka dalem 500 zł, bo wyczytałem, że to rozsądna kwota z taką gitarkę (Marris D220M) i tyle samo +/- chciałbym wydać na elektryka. Jakieś propozycje? Znalazłem cosik takiego, ludzie w necie chwalą, ale nie znam się na tyle, żeby ocenić, czy to porządny sprzęt:

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … xm-natural

2,874

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Więc tak gram na gitarze około roku. Gram Blues coś w stylu Dżemu. Podobają mi się Les Paul'e. I chciałbym się zapytać co najlepiej wybrać do 1000zł używkę? Myślałem nad Epiphone studio i 100 oraz nad vintage 99. Możecie mi doradzić coś w tym przedziale cenowym? Czy lepiej trochę uzbierać i zainwestować w Custom Epiphone?

2,875

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Jeśli masz szansę dozbierać i kupić coś lepszego, to ja na Twoim miejscu bym się nie zastanawiała i zaczekała na troszkę większy budżet smile

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

2,876

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

A z podanej wyżej trójki Epiphone 100, Studio,Vintage 99 co najlepsze?

2,877

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Witam! Bardzo chciałabym spełnić swoje marzenie i zacząć uczyć się gry na gitarze elektrycznej. Jestem w tym temacie kompletnie zielona, nie wiem, która gitara sprawdzi się na początek. Szukam czegoś na czym mogłabym śmigać utworki rockowe. Czy doradzicie mi jakiś konkretny model? smile Ah, jeżeli chodzi o budżet to nie mam konkretnych ograniczeń, ale nie chcę też na pierwszy sprzęt wydać horrendalnej kwoty.

2,878

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Czyli gitara elektryczna? Powiedz jeszcze, czy chcesz nówkę, czy może da radę kupić używaną? To wiele zmienia wink To jak?

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,879

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Może być używana, jak najbardziej smile

2,880

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Do rockowej możesz spróbować upolować w dobrej cenie używanego Epiphone'a z case'm. Dobrą alternatywą dla Epiphone'a jest Vintage. Ewentualnie zaszaleć i spróbować do 1500 zł dorwać używanego Fendera z przetwornikami H-S-S tongue Kurczę, łatwiej doradzić jak się ma konkretniejszy przedział cenowy.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421