2,601

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

co myslicie o gitarach firmy Cort? Plecacie je ? wink)

Gitarzysta – osoba na ogół pod wpływem używek, obsługuje gitarę. Gitarzystę można zrobić mieszając odrobinę zapału, odrobinę talentu i odrobinę gówna, ale nie za dużo, bo wyjdzie basista.   ;]

2,602 (edytowany przez Bezimienny 2012-05-22 17:11:25)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Cort robi niezle gitarki sam mailem kupic ale akustyka

a co do CORT G110 BKS

Uklad SSH , gitara bardziej do uniwersalna

wajcha (spowoduje natychmiastowe rozstrojenie) jesli zablokujesz i nie bedziesz tykac to OK

podstrunnica klon moze byc

Wynik: Moim zdaniem na poczatek moze byc

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

2,603

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Bezimienny - wiesz, uważam, że nie możliwe jest znudzenie się gitarą, po graniu na niej wink Pisałem, że  jeżeli wydaję na coś porządne pieniądze, to na coś, czego jestem pewien i wiem na 100%, że mi się to przyda i nie są to pieniądze wyrzucone w błoto. A jeżeli ktoś się nudzi gitarą, to oznacza, że nie podchodzi do tematu z prawdziwym zapałem i chęciami. Kto tak robi ? Jakiś snobistyczny, rozpuszczony bachor.

oryginalna127 - Z pewnością Cort robi dobre gitary e-akustyczne i akustyczne. Mam Corta SFX-E BK i za 900 zł jest to po prostu miód. Prześwietna gitara. Co do elektryków - mój przyjaciel ma Zenox'a 42 i gra całkiem przyzwoicie i na Line'ie 6 Spider IV 15 brzmi naprawdę fajnie jak na wiosło tej klasy. A co do elektryków Corta ogółem, to np. Cort CR 250 jest oceniany tak : "Za tę kasę lepiej coś innego". Choć Katana KX5 jest polecana. Więc co do elektryków nie jestem dobrze zorientowany.

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2,604

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

dzieki wink
a Squier Bullet by Fender lub Dean Vandetta/Avalanche, Washburn x10,epiphone les paul special II ?

Gitarzysta – osoba na ogół pod wpływem używek, obsługuje gitarę. Gitarzystę można zrobić mieszając odrobinę zapału, odrobinę talentu i odrobinę gówna, ale nie za dużo, bo wyjdzie basista.   ;]

2,605

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

- Squier - odpuściłbym
- Dean Vendetta - jeżeli chodzi o tego to uważam, że jest to najlepszy wybór
- Washburn - odpuściłbym, aczkolwiek nigdy nie grałem, aczkolwiek stanowcze nie ! Głównie ze względu na wzgląd mostka tremolo
- Epi Les Paul Special II - ten to w ogóle kicha - podobno są robione ze sklejki i ogólnie strasznie kiepskie.

Oczywiście post jest maksymalnie subiektywny i generalnie nie mam pojęcia nt. gitar tego typu - cała "wiedza" jest oparta na recenzjach i opiniach z internetu.

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2,606

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Używany Squier z lat 90 nie jest zły, nowe owszem, nie są tak dobre. Dean Vendetta też chyba niezłe wyjście.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

2,607 (edytowany przez oryginalna127 2012-05-22 22:37:53)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

dean vandetta-chodzilo mi o model XM  lub Dean Evo XM ale moze zajrzyjcie tu -> www.ragtime.com.pl i z powiedzcie ktore z tych gitar(elektrycznych rzecz jasna) byla by dobra, granica cenowa do 650zł wink

Gitarzysta – osoba na ogół pod wpływem używek, obsługuje gitarę. Gitarzystę można zrobić mieszając odrobinę zapału, odrobinę talentu i odrobinę gówna, ale nie za dużo, bo wyjdzie basista.   ;]

2,608 (edytowany przez Alcatraz 2012-05-27 11:39:41)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

ja mam jeszcze pytanie, co myślicie o tej gitarze? http://allegro.pl/woshburn-wr-154-usa-d … 97632.html

2,609

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Witam. Czy ktoś kiedyś miał do czynienia z Fenderem Standard Stratocaster? Bo to są chyba Fendery robione w Meksyku. Zastanawiam się nad kupnem (trochę kasy się odłożyło tongue), bo widziałem na GuitarCenter po nie całe 2000 zł. Poniżej podaję linka:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … ster-mn-mw

Tylko, że trochę poczytałem i część opinii mówiła, że tremolo potrafi rozstrajać cała gitarę? Czy to prawda? W końcu to Fender, więc chyba logo zobowiązuje. Może lepiej wziąć Squier'a Standard Stratocaster? Trochę tańsze są.

Druga sprawa, to sklep Guitar Center. Czy ktoś zamawiał już w tym sklepie? Czy gitara po dotarciu jest gotowa do grania czy trzeba ustawiać mostek, itp.?

Z góry dzięki za info.

Epiphone Les Paul Standard Plus Transparent Amber / Fender Deluxe Players Stratocaster Crimson Red Transparent / Fender CD-100 CE / Marshall SL5 + MXR Carbon Copy Analog Delay + MXR FET Driver + Ibanez TS808DX Tube Screamer + Dunlop/CAE Wah MC404 Wah

2,610 (edytowany przez Bezimienny 2012-05-27 16:08:28)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Alcatraz

tu masz to gitare w sklepie

http://www.musicandmore.pl/gitary/elekt … 154--MGY-/

ale na twoim miejcu ja bym tego nie kupywał. Ta gitara wygląda jakby ją tasmo kleił...

NarsilSW

Potrafi rozstroic ale w gitarze za 2 kawalki raczej nie. Guitarcenter spoko sklep, polecam tez bigbeat. Kupilem tam schectera, byl zapakowany w 3 pudla chyba, nic nie kombinowalem przy nim wyjałem i grałem. Po zakupie dostałem rabat, ale niestety trzeba sie rejestrowac.

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

2,611

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Dzięki za info. No ona teoretycznie jest poniżej 2000, ale to chyba nie robi aż takiej różnicy tongue.

Epiphone Les Paul Standard Plus Transparent Amber / Fender Deluxe Players Stratocaster Crimson Red Transparent / Fender CD-100 CE / Marshall SL5 + MXR Carbon Copy Analog Delay + MXR FET Driver + Ibanez TS808DX Tube Screamer + Dunlop/CAE Wah MC404 Wah

2,612 (edytowany przez Alcatraz 2012-05-27 18:29:26)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

dzięki Bezi smile

poczytałem trochę i chce sobie kupić Washburna rx12, wpierw chciałem kupić sobie gdzieś na allegro, ale nie ma żadnych używek...pomyślałem więc o tym http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … x12-mb-bag
co o tym sądzisz/sądzicie?

2,613

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Moim zdaniem dobra opcja

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

2,614

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

dzięki za inf. smile

2,615

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

co sadzicie o gitarze Washburn RX 6 B  ?? wink

Gitarzysta – osoba na ogół pod wpływem używek, obsługuje gitarę. Gitarzystę można zrobić mieszając odrobinę zapału, odrobinę talentu i odrobinę gówna, ale nie za dużo, bo wyjdzie basista.   ;]

2,616

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

rx12 nie jest dużo droższa a ludzie gadają, że jest świetna za tą cenę

2,617 (edytowany przez Duel77 2012-05-29 15:49:10)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

To mój pierwszy post, więc: Cześć! wink Jak oceniacie gitarę PEAVEY Raptor Plus EXP SSS GB? Warto za nią zapłacić 349zł? Będzie dobra dla początkującego gitarzysty (brzdąkam na moim klasyku ok. miesiąc, ale chcę się przestawić na elektryka)?

2,618

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

cześć, patrzałem po sklepach i ona kosztuje lekko ponad 400 zł więc jeśli masz taką możliwość to dołóż te 200-300zł i kup sobie coś porządniejszego, ale może niech wypowie się ktoś, kto się bardziej zna smile a co do tego czy warto, jeśli masz możliwość kupić nówkę za te 350zł, to warto, ale jak już mówiłem lepiej by było kupić coś porządniejszego smile

2,619 (edytowany przez Bezimienny 2012-05-30 13:16:18)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Czytalem twoje posty w Ulubione zespoly, wiec strzelam, ze chcesz grac hard rock metal,
jesli tak to ta gitara odpada.
2 minusem jest wajcha, ktora rozstroi Ci gitare przy kazdym uzyciu.

Sprawdz to

Les paulo

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … xm-natural

Strat

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … etta-xm-bk

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

2,620

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Dziękuję za pomoc. wink Chyba jednak spróbuję uzbierać na tego LP. smile

2,621

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Cześć, jaka gitara i piecyk do max: 1200-1500 zł?
Gram na akustyku i teraz kupuje sobie elektryka

2,622

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ale na piec+gitara masz zamiar wydać do 1500 zł ?

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2,623

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

I co chcesz grac

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

2,624

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Tak , 1500zł max na wszystko . Grać? Grać chce wszystko co lubie. Głównie tu rock , punk rock , metal i coś w tym stylu .

2,625

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

A jaki typ korpusu Ci się najbardziej podoba ?

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2,626

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Nexis skąd jesteś?

2,627

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Jestem dość zielony w temacie elektryków i ogólnie . Nie wiem zbyt o co chodzi w korpusach o.o . Panki jestem z Janek , okolice Pajęczna . 50km od Częstochowy.;)

2,628

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

W sensie jaki kształt Ci się najbardziej podoba - czy :
- Stratocoaster
- Telecaster
- Les Paul
- SG
- ES
- Jazz
- Explorer
- Flying V
- Jaguar
- Moderne

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2,629

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Najbardziej to Starcoaster , Les Paul i SG

2,630

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Więc tak : jeżeli Les Paul, to ten jeżeli SG to ten a jeżeli Strat to ten
Co do Epiphone'ów to mógłbym z czystym sercem polecić, co do ST nie jestem pewien.

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2,631

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

A jakaś kwestia co do piecyka?

2,632 (edytowany przez Alley 2012-06-01 02:35:57)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Witam. Posiadam wspomnianą niedawno przez kogoś gitare Dean Vandetta XM i chciałem się zapytać czy w ogóle opłaca się zaczynać nauke gry na tej gitarze i jeżeli tak, to jaki piecyk w przystępnej cenie powinienem nabyć?

-edit-

Pytanie zadaje ponieważ dostałem ową gitarę w prezencie i moge ją zwrócić lub dołożyć 200-300zł i nabyć coś innego. A co do samego pieca ok 200zł mogę poświęcić. smile

2,633

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Nexis - polecałbym Ci ten jest to sprawdzony piec, mój kumpel go ma i fajnie się na nim gra, jak na takie pieniądze. Ewentualnie możesz rozpatrzeć jeszcze ten i ten

Alley - skoro już masz tego Dean'a to graj na nim. A pieca nie kupisz za 200 zł. Z resztą rób co chcesz, ale to jest dobra gitara i  nie raz za większe pieniądze będziesz mieć coś gorszego.

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2,634 (edytowany przez Bezimienny 2012-06-01 12:17:43)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Slassh

http://www.thomann.de/pl/line6_spider_iv_15.htm

i http://www.thomann.de/pl/marshall_mg15cfr.htm

to są pierdziawki z glosnikiem 8". Nexis jak c chcesz grac metal to glosnik jest wazny, wiec szukaj z 10" a najlepiej 12"

Kustom

http://www.bigbeat.pl/gitara/wzmacniacz … 2fx-11022/

Crate

http://www.bigbeat.pl/gitara/wzmacniacz … w-15-7300/

Jeszcze moze ten

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w … -prism-p35

ale lepiej jakbys w muzycznym ogral i zobaczyl czy ci pasuje

Mozesz tez obejrzec używki

http://allegro.pl/wzmacniacz-gitarowy-k … 23029.html -przydalaby sie kostka jakas

http://allegro.pl/wzmacniacz-gitarowy-h … 97118.html

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

2,635

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ale nie podał, co chce grać dlatego napisałem o tych piecach ogólnych, takich wystarczających. Wiadomo - metal etc. to musi mieć coś mocnego, z dobrym pier*olnięciem. Ten Crate jest dobry, tak czytałem.

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2,636

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Nexis022 napisał/a:

Tak , 1500zł max na wszystko . Grać? Grać chce wszystko co lubie. Głównie tu rock , punk rock , metal i coś w tym stylu .


Podal ;P Crate ujdzie sam go mam

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

2,637

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

A faktycznie, mój błąd smile Też sądzę, że ten Crate jest bardzo odpowiedni

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2,638

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Pomyśle nad Fenderem i Crate , dzięki wielkie wink

2,639

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

po długich tygodniach czekania i wybidrania gitary kupilam dzisiaj Washburn'a RX 10.  jestem bardzooo zadowolona z zakupu wink teraz tylko poradzcie mi jaki piec bylby dobry dla tej gitary- cena nie wiecej niz 350-400 zł. Narazie mam pozyczony fotel muzyczny od przyjaciolki wiec do niego podlaczam wioslo

Gitarzysta – osoba na ogół pod wpływem używek, obsługuje gitarę. Gitarzystę można zrobić mieszając odrobinę zapału, odrobinę talentu i odrobinę gówna, ale nie za dużo, bo wyjdzie basista.   ;]

2,640

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w … te-fw-15-r