2,561

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ale jeżeli mógłbyś sobie sprawić tego Line'a to naprawdę bierz go.

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2,562 (edytowany przez mikel1994 2012-05-19 23:47:27)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Slassh napisał/a:

Żeby mieć taki wystarczający pierwszy piec, to trzeba dać 450-600 zł,

Bo co? Bo świat wybuchnie? Bo wojna atomowa będzie? Bo mi wywali korki? Czy bo gitara mi się zepsuje?

Znowu walnę historyjkę o tym jak było kiedyś i znowu osoba o trzyliterowym nicku i ponad 1000 postów (za nic nie mogę sobie przypomnieć jakie to był litery big_smile) powie że nie mam racji.

Kiedyś martwili się żeby się podłączyć do czegokolwiek i nikogo nie przejmowało to, czy jego piec brzmi super extra full wypas, czy ledwo gra i jakoś uczyli się na tym grać. Jeżeli nie masz możliwości dozbierania w najbliższym czasie tych trzech stówek do normalnie brzmiącego pieca to bierz jakąś używkę za 150zł i się rozwijaj.

A osoby które piszą żeby do gitary dozbierać, do pieca dozbierać, do efektu dozbierać, do dupy dozbierać widocznie mają za fajnie w życiu i nie rozumieją nie wszyscy w ciągu miesiąca są w stanie sobie załatwić dodatkowe 300zł na piec bo wszyscy mówią że "taki musi być conajmniej, bo inne pierdzą".

A z pierwszym piecem to tak jak z pierwszą gitarą, pierwszym basem, pierwszym wszystkim - jest się z tego zadowolonym do momentu w którym nie dostanie się lepszego sprzętu, więc spokojnie można się nacieszyć tym, co się ma.

No ale z drugiej strony kupienie 15 watowego piecyka na głośniku 6.5" to lekka przesada. Ale grałby? Grałby.

I wiem też że teraz grający od wielu lat mogą sobie pomyśleć że to niedopuszczalne granie z brzmieniem przypominającym... Nawet nie wiem co przypominającym. Ale myślicie że jak ktoś zaczyna to to jest naprawdę takie ważne? Taki piec zniekształca dźwięki? Zmienia częstotliwości? Sprawia, że gitara brzmi jak pianino? Nie. Więc dlaczego początkujący ma nie grać na jakimś słabszym sprzęcie?

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

2,563

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Świete słowa mikel1994 wink Ja też nie mogłem sobie pozwolić na super sprzęt i kupiłem laneya lx12 za dwie stówki i chociaż wiem że to pierdziawka i powoli zaczyna mnie irytować przester, to po odpakowaniu go i podłączeniu gitary pierwszy raz radość była nie do opisania big_smile Do grania w domu i ćwiczenia nie trzeba większego pieca, na początek takie są dobre. Z czasem gdy nabiera się doświadczenia i ma się coraz to większe wymagania, kupuje się lepszy sprzęt.

2,564

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Oczywiście, że święte słowa, ale po prostu osoba x może się zniechęcić po usłyszeniu pierdzenia z pieca i stracić motywacje i chęci do grania.
Ja sam nie mam jak to powiedziałeś "A osoby które piszą żeby do gitary dozbierać, do pieca dozbierać, do efektu dozbierać, do dupy dozbierać widocznie mają za fajnie w życiu i nie rozumieją nie wszyscy w ciągu miesiąca są w stanie sobie załatwić dodatkowe 300zł na piec bo wszyscy mówią że "taki musi być conajmniej, bo inne pierdzą". - fajnie w życiu i na piec będę zbierał prawie rok, ale tak jak mówię ten Fender Go spokojnie zaspokoi.

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2,565

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Tanie piecie są nic nie warte, lepiej brac tani multiefekt, a nie wydawac kase na coś czego i tak nie będzie się używac.

2,566

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Rames - podzielam Twoje zdanie, lecz dla takiego Alcatraza Fender wystarczy na początek, później musi kupić coś lepszego.

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2,567 (edytowany przez Alcatraz 2012-05-20 13:34:27)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

ja narazie chce sobie kupić serio coś tańszego, mam 17 lat i za bardzo nie stać mnie na dobrze brzmiące piece czy inne takie (nie wiem nawet jakie to jest te ''dobre brzmienie'' tongue) o graniu na gitarze mysle dość poważnie, nie żeby jakieś koncerty czy coś (choć niewiadomo smile) ale od zawsze chciałem się nauczyć grać i tego się trzymam smile
P.S można też podłączyć gitare do kompa nie? jak z tym jest?

2,568

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Można podłączyć ale musisz mieć jakiś przedwzmacniacz etc. Nie wiem dokładnie.

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2,569 (edytowany przez Slassh 2012-05-20 13:42:55)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Alcatraz - Znalazłem coś dla Ciebie.

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2,570

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

cały czas dajesz linki do Dean'a, ja czytałem że za te cenę najlepsze są Washburny i wgl jakoś one mi się bardziej podobają z wyglądu  tongue

2,571

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ja polecam to zamiast pieca:

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/e … /zoom-g1xn

Bierzesz mini-jack z przejściówką na dużego jacka, podłączasz do kompa i gra gitara. Dosłownie i w przenośni. wink

2,572

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Daję linki do Dean'ów bo słyszałem, że są najlepsze w tej cenie. A o Washburn'ach nie słyszałem nic.

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2,573

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

chyba pomyślę nad tym zoom'em co podał Lobo smile

2,574

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

To pomyśl i to poważnie wink

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2,575

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Alcatraz warto sprobwac wyrwac cos uzywanego. Z piecy poluj na peavey rage 158(150zł max za wiecej nie ma co kupowac), crate 15r, vox pathfinder 15r (sam mam i polecam ja zaplacilem za uzywke 250zł), Hughes&Kettner Edition Blue 15R (moze gdzies za 300zł wyrwiesz)

Hiwatt Mwatt G15.8R nowka 300zł gdzies czytalem bardzo pochlebna recenzje o nim ale nie slyszalem go na zywo wiec tylko mowie ci ze warto sie zainteresowac.

Gitara: takze polecam kupic uzywana gitare, wszystkie defekty juz dawno wyszly a nie jak w przypadku nowki dopiero po pewnym czasie wychodza rozne mankamenty a to nie stroi itp.  mozliwe ze byla u lutnika czyli kolejny +, wioslo jest rozegrane. Ryzko prawie zadne zawsze mozesz sam podjechac i obczaic czy gitara jest w dobrym stanie itp. Wiec warto kupic uzywany sprzet nie mowie ze wszystko co nowe jest zle ale jak sie ma mniej kasy to zawsze warto zastanowic sie czy warto placic za cos co mozesz kupic duzo ale to duzo taniej a tym bardziej gdy nie ma sie kasy smile

2,576

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

CORT G110 BKS co myslicie o tej gitarze? wink

Gitarzysta – osoba na ogół pod wpływem używek, obsługuje gitarę. Gitarzystę można zrobić mieszając odrobinę zapału, odrobinę talentu i odrobinę gówna, ale nie za dużo, bo wyjdzie basista.   ;]

2,577

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Sweet polookałem troche na urzywkami, co powiesz o http://allegro.pl/gitara-elektryczna-de … 24441.html ? tongue

2,578 (edytowany przez Sweet 2012-05-21 13:15:30)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

oj z tym wioslem nie mailem nidgy doczynienia ale raczej w takich gitarkach ruchomy most nie jest dobrej jakosci i gitarka szybko sie rostraja po wajchowaniu . Nasuwa mi sie jedno pytanie ile mozesz kasy przeznaczyc podaj kwote a poszukam ci czegos dobrego w danej cenie smile Warto takze poczekac i czasem dozbierac troche kasy smile

2,579

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

no w sumie to nie wiem, ale gdzieś między 500 a 600 zł max tongue

2,580

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Alcatraz - uważam, że najlepszym wyborem będzie wstrzymanie się i uzbieranie jakichś dwóch stów i zakup np. Cort'a Zenox'a 42. Naprawdę będzie to najlepsze, co będziesz mógł zrobić wink

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2,581

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

już sam nie wiem co kupować...

2,582

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Jeżeli aż tak Ci się nie pali i masz możliwość zebrania jakiejś większej kwoty to naprawdę uzbieraj i kup coś lepszego.

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2,583

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

A ja będę trochę nieobiektywny i doradziłbym Squier'a Affinity układ SSS. To że ma tremolo nie znaczy że będzie się rozstrajać. Mój Squier, nie rozstroił mi się ani razu ! (nie używam wajchy). Ogólnie to polecam akurat ten model bo sam mam do sprzedania w komplecie z piecem i duperelami, dlatego możecie mnie zjechać tongue, ale prawda jest taka, że nigdy na niego nie narzekałem.

2,584

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Nikt nie ma prawa Cię zjechać, ktoś może tylko wyrazić swoją opinie na ten temat. smile
@Slash może i mi się nie pali ale już przed wakacjami chciałbym mieć wszystko by móc już grać smile
więc już teraz myślę nad kupnem. Radzisz mi że by zebrał większą kwotę czyli ile, 800-900zł? jestem zielony do tego jak już pewnie zauważyłeś, ale dawać prawie 1k na wiosło dla początkującego to dobry pomysł? Nie lepiej wpierw coś tańszego i gorszego(?), żeby potem mieć satywe że umiem coś grać i kupić coś lepszego? Mi się przynajmniej tak wydaje. smile pozdro i dzieki za wszystkie rady tongue

2,585 (edytowany przez Sweet 2012-05-21 21:50:48)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Spoko rozumiem nie rozstraja sie bo nie wajchowales ale gdybys zaczal to chwila zabawy wajcha i z dzwieku byla by kicha.  Alcatraz mowisz ze na gitare mozesz przeznaczyc 500-600 za ta cene kupisz juz konkretne uzywane wiosla ale zawsze lepiej jest dozbierac te pare stow bo za np. 800zł mozna kupic dobra uzywana gitare vintage v100 ustawiona u lutnika i gotowa do gry smile. Jednak naprowadz nas na dobry tor myslenia jaki styl muzyczny lubisz jaki ksztalt gitary ci sie podoba, czy miales juz jakas gitare elektryczna w lapie jesli tak to jaki model ?? Warto przejechac sie takze do jakiegos sklepu muzycznego i sprawdzic jakie wioslo bedzie dla Ciebie idealne jednym lezy lepiej w lapie gryf ala gibson drugim gryf fenderowaty kazdy ma inne preferencje smile

2,586

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Elektryka miałem w łapie, ale to było w budzie i tylko tak 4fun tongue co bym chciał grac? konkretnie nie wiem, wszystko big_smile
Co do używki to wiem że byłby to dobry pomysł, tylko że nie wiem czego szukać tak na prawdę, pojechać do sklepu muzycznego tak jak już mówiłem wcześniej za bardzo nie mogę niestety sad

2,587 (edytowany przez Sweet 2012-05-21 22:06:17)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

hmm szkoda ale moze kiedys jakis znajomy bedzie gdzies jechal lub ktos z rodziny warto sie dopytac i przejechac zawsze bedziesz wiedzial jakie wioslo ci podpasowalo. Jednak nawet gdy nie bedziesz mial takiej mozliwosci gdy kupisz uzywane wioslo i ci nie spasuje sprzedajesz je po tej samej cenie lub wiekszej i niczego nie tracisz czyli kolejny wielki + dla uzywek. Naprawde nie podobaja ci sie zadne konkretne modele nie masz jakis ulubionych gitarzystow itp. co prawda gitara nie ma wyglad lecz brzmiec ale od tego mozna zaczac smile

2,588

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

mi się zdaje że gitarzyści nie mają za bardzo znaczenia, ale specjalne ulubionych nie mam. Z modeli to hmm... jakoś nie wiem, wiem że ma być w miarę porządna i żeby to był stratocaster bo najbardziej mi się on podoba tongue

2,589

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

podpowiadali mi żebym wziął jakiegoś Cort'a albo Dean'a, fajne są tylko że dalej nie jestem zdecydowany jakiego wziąć tongue

2,590

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

i jeszcze mi osobiście podobają się Washburn'y smile

2,591

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

aha to wiesz co naprawde bardzo dobre opinie ma gitara YAMAHA Pacifica 112 mysle ze uzywke do 500zł nawet wyrwiesz a za 600zł to na bank. Kontaktu z tym wioslem nie mialem ale duzo osob w tym pewien lutnik mowil ze z tanich panienek jest to naprawde dobry sprzet, podobno najlepszy w swojej klasie cenowej smile Pamietaj jest pare modeli 112 roznia sie przetwornikami a takze pewnie drewnem itp. poszukaj ktory model ci bardziej spasuje a potem poluj na niego smile

2,592

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

ja wiem że to co powiem jest głupie, wiem że gitara powinna brzmieć a nie wyglądać, ale ta yamaha jakoś specjalnie mi się nie podoba sad

2,593 (edytowany przez Sweet 2012-05-21 22:22:32)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

kolego to forum nie stajnia wiec zamiast pisac posta pod postem lepiej jest uzyc opcji edytuj bo tak to jeszcze dostaniesz warna albo co gorsze bana na to forum. Sam mowiles ze podobaja ci sie wiosla ale Stratocaster wiec nie wybrzydzaj smile aha jeszcze jedno zamiast wzmaka moze lepiej jak kupisz sobie line 6 pod studio gx brak opuznien dobra aplikacja pod farm bezproblemowe nagrywanie gitary z efektami czyli kolejny + bedziesz mogl wrzucac covery na forum i bedziesz mial motywacje do dalszej pracy bo albo cie ktos opieprzy albo pochwali smile mysle ze takiego poda za 250zł kupisz bez problemow tylko bedzie musial polowac na niego na allegro lub szukac po roznych forach w dzialach "Sprzedam"

2,594

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

chodzi Ci o takie coś? http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/e … /zoom-g1xn

2,595

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

nie o to http://guitarcenter.pl/catalog/studio/s … -studio-gx

2,596

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Alcatraz napisał/a:

chyba pomyślę nad tym zoom'em co podał Lobo smile

Nie pożałujesz. Sporo zabawy i możliwości. smile

2,597 (edytowany przez GeNeX 2012-05-22 13:52:31)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Alcatraz napisał/a:

ja wiem że to co powiem jest głupie, wiem że gitara powinna brzmieć a nie wyglądać, ale ta yamaha jakoś specjalnie mi się nie podoba sad

Ta w kolorze natural jest piękna ^^
http://allegro.pl/yamaha-pacifica-112j- … 47532.html

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

2,598

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

może jestem dziwny ale ja jakoś nie przepadam za tym tongue

2,599

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Jeżeli dasz radę dozbierać wspomniane osiem, czy dziewięć stów, to zbieraj i kupisz coś naprawdę ekstra !

BTW : Wszyscy piszą : "Na początek to nie trzeba dawać dużo. Lepiej kupić słabe, gorsze ale tańsze". Ja tej zasady nie wyznaję i generalnie, jeżeli coś kupuję, to wiem, że np. będę coś porządnego z tym robił i to ma być porządne. Pierwsza gitara (nie licząc klasyka 3/4, którego otrzymałem na szóste urodziny) kosztowała mnie 900 ,- i to na niej się uczyłem grać (sam) i lepiej się uczyć na lepszym, bo wiesz, że coś nie wyjdzie etc. Takie jest moje zdanie wink

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2,600 (edytowany przez Bezimienny 2012-05-22 16:18:16)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Alcatraz a ile na piec wykladasz bo sam sie przekonalem ze od pieca wieeele zalezy.


Slassh podzielam twoje zdanie ale jak kupisz sobie super wyczes gitare za 2 kawalki i za 2 miesiace ci sie znudzi? To wtedy 2 kawalki w bloto.

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]