241

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

waldi1988_111-ja mam taką gitarkę i muszę szczerze powiedzieć że jak na klasyka to jest naprawdę porządna gitara warta swojej ceny.

Brzmienie idzie z łapy.

242

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

dzięki za odpowiedź,hmm mam jeszcze pytanie co tych trzech akustyków moze ktoś grywał na którymś... zgóry dzięki za info:)
Stagg SW203 VS
Durango  MG-014 C
Morrison SJ-20M przy czym najbardziej interesuje mnie ten ostatni

243

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam. Wiem, że dobre elektroakustyki podchodzą pod 1000zł. Jednak, co myślicie o http://www.rnr.pl/p10378.899_cort_ad_85 … yczna.html
Miał ktoś okazję pograć, słuchać? Możecie polecić coś jeszcze z tego rodzaju gitar do 700zł? Czy nie ma sensu bawić się z takimi cenami i kupić zwykłego akustyka ?

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."

"Egoisutikku na oretachi ni cheers!"

244 (edytowany przez wonder 2009-08-10 22:10:48)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

cześć. zdecydowałem się na Marrisa (wybór pomiedzy  T.Burtonem) gdzie mogę kupić go w Warszawie(w grę wchodzi oczywiście przetestowanie" go) na stronach sklepów internetowych w warszawie go nie widzę, moze wy pomożecie:)

nigdzie nie mogę znaleźć. w warszawie zero.. ktokolwiek?

245

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam. Poczytałam wcześniejsze posty tak więc wiem, że chcę gitarę akustyczną firmy T.Burton, Stagg albo Marris. Trochę również poszperałam w internecie, popatrzyłam i zastanawia mnie, to, że przy opisie gitary sklepy bardzo zwracają uwagę na ilość progów czy rodzaj drewna z którego jest wykonana gitara. Jaki ma to praktyczny wpływ na grę?

246

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Drewno ma wpływ na brzmienie(w 90% płyta wierzchnia),ale i tak akustyki i klasyki są wykonywane przeważnie ze świerku albo lipy. A to czy będziesz mieć 2 progi więcej czy mniej nie ma wielkiego znaczenia, bo na ostatnich(24 np.) rzadko kiedy się gra. Daruj sobie Staggi bo to kiepskie gitary.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

247

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

http://www.maxvolume.pl/MAXsklep/produc … ts_id=3387

dobry wybór jak na pierwszą gitarę? Czy wybrać wersję bez Cut.?

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."

"Egoisutikku na oretachi ni cheers!"

248

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Wszyscy ją tu polecają : )

"Va'esse deireádh eap eigean..."

249

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Pojechałam po Burtona, ale nie mieli go na skladzie..
gość zaproponowal http://www.maxvolume.pl/MAXsklep/produc … ts_id=4205 w tym przedziale cenowym.. co myslicie o wash'ach?

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."

"Egoisutikku na oretachi ni cheers!"

250

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Washburny są ok.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

251

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Mam pytanie którą z tych gitar byscie mi polecili:

- GITARA AKUSTYCZNA T.BURTON GREENGO
http://allegro.pl/item708191040_gitara_ … _cena.html

- Gitara elektro-akustyczna Stagg SW-203 z tunerem
http://allegro.pl/item710635348_gitara_ … nerem.html

Pozdrawiam big_smile

252

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

mikiek ja bym osobiscie bral Burtona , bo nie potrzeba mi gitary elektroakustycznej. Strojenie to nie problem gdy nabierze się wprawy.  Jeżeli koniecznie chcesz elektroakustyka to celuj raczej w jakieś Epiphony albo w inne firmy które są tu polecane.. Popytaj Dawidsek'a jak mu się jego Epiphone sprawuje smile

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

253

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

A akustycznoelektryczna Burtona w przedziale cenowym 700zł?

254

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

W tym przedziale, to chyba tylko Greengo elektroakustyka znajdziesz smile

255

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

yhym, sam akustyk wiem, ze dobry. ale czy elektryka trzyma poziom?

256

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

właśnie, właśnie.. co z elektryką? niby o 200zl drożej - warto?

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."

"Egoisutikku na oretachi ni cheers!"

257

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Czyli T.Burton Greengo (akustyk) byłby dobrym wyborem i bym nie żałował ?

Kolega też mi polecił:

Epiphone DR 200
http://rnr.pl/p5205.1721_epiphone_dr_20 … yczna.html

258

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

a co myślicie o Epiphone AJ 100 CE NA ?? gitara sama w sobie chyba porządna ale co z elektryką ??

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

259

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

odpowie ktoś?? smile bo zastanawiam się nad jakimś epiphonem bo jak na razie nie będę miał niestety elektryka ....

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

260 (edytowany przez mpx 2009-08-17 16:28:15)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Bez ogrania nie bierz, bo nawet w drogich(LP Standard) modelach Epiphonów zdarzają się źle nabite progi. Poza tym jeden z tutejszych userów po pół roku ma już progi do wymiany w swoim Epi wiec, jakość tych gitar stawiam pod znakiem zapytania.

I za tą cenę 1000x bardziej opłaca się wziąć Yamahe F-310

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

261 (edytowany przez lis1994 2009-08-17 22:15:03)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

nawet mi do łba by nie przyszło żeby kupować w ślepo xD wolałbym coś z wycięciem ale na pewno spróbuje ograć tą yamahę gdy będę już kupował swoją "pierwszą" własną gitarkę ;]

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

262

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Zdecydowane. Kupuję Burtona bez elektryki. Nauczę się grać, a dopiero wtedy pomyślę o czymś z wyższej półki

@lis1994, zapytam z ciekawości, czy to nie przypadkiem BECK utwierdziło Cię w przekonaniu, że 'TAK, gitara to jest właśnie to!'? ; D

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."

"Egoisutikku na oretachi ni cheers!"

263 (edytowany przez RunMan 2009-08-18 13:39:15)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

A.J: ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że z mojego Burtona Greengo jestem niesłychanie zadowolony smile

Kupowałem przez Allegro, bo w sklepie muzycznym gitara kosztowała 250zł drożej niż na aukcji neutral

264 (edytowany przez lis1994 2009-08-18 18:12:41)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

ja sie pytałem o tego Epi dla siebie ale niech będzie że mógłbyś na tym skorzystać xD

@A.J, Beck miał na to wpływ ;] ale oprócz tego K-ON i NFS U2 ( Track: Rise Against - Give it All ) ;] te 2 anime i ta 1 gra na pewno się przyczyniły do tego że teraz uczę się grać na gitarze ale sadze że i bez tych "rzeczy" bym zaczął ale na pewno miały one na to duży wpływ ;]

P.S : chyba skopiowałeś sobie ode mnie Sygnaturkę big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

265

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

@lis1994, nie skopiowałAM - to raz (również oglądałam anime i czytałam mangę stąd ten sam tekst)
dwa, można powiedzieć, ze i mnie BECK 'popchnął' do przodu i zmotywował (a zbierałam się z zakupem b.długo)

@RunMan-znalazłam z wycięciem(lub bez) za 399 w sklepie stacjonarnym, więc nawet z moimi umiejętnościami(których notabene nie posiadam) spróbuję ograć gitarę i wybrać model. jednak jestem bardziej przychylna ku gitarze Cutawayem

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."

"Egoisutikku na oretachi ni cheers!"

266

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam
Nigdy wcześniej nie grałam na gitarze, ale planuję to zmienić. Znajomy polecił mi Jasmine S34C firmy Takamine. Kosztuje ona ok. 500zł. Czy to dobra decyzja? smile może lepiej troszkę dołożyć na elektro-akustyk?

267

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Dobra decyzja. Po co ładować kasę w elektroakustyka, jak i tak zabraknie Ci na wzmacniacz?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

268

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

zawsze można kiedyś dokupić wink

269

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

w przypadku e-akustyka brak wzmacniacza nie robi jako-tako problemu ale trzeba wydać więcej kasy żeby ta elektryka do czegoś się nadawała wink

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

270

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

czyli ile trzeba wydać mniej więcej, żeby mieć e-akustyka pokroju Jasmine S34C?

271 (edytowany przez mpx 2009-08-19 11:25:21)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Dobre E-a to jakieś 1000zł, ale przecież nie ma różnicy w dźwięku miedzy EA i zwykłym akustykiem, jedynie, że na EA można zagrać sobie głośno na wzmacniaczu i dodać jakieś efekty...

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

272

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Jestem początkującym gitarzystą, chce sobie kupić pierwszą w życiu gitarę
Jaką gitarę doradzilibyście na początek?
T.burton Greengo WC
PRIMEWAVE C
EPIPHONE DR 100
EPIPHONE AJ 100
Najbardziej jestem przekonany do t.burtona, ale chcę poznać waszą opinię.

273

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Bierz Burtona, z tych co wymieniłeś jest najlepszy imo.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

274

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ja tez jestem za burtonem ;]

275

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

ok, dzieki, tak myslalem ze tak powiecie, ale teraz mam inne pytanie:
do gitary potrzebny jest rowniez kamerton lub stroik gitarowy, chcialbym sie nauczyc stroic przez kamerton, ale ja wogole nie rozrozniam tych dzwiekow, kiedy jest gitara rozstrojona, a kiedy nastrojona. Czy nie lepiej byłoby kupic jakis tani stroik gitarowy np. http://allegro.pl/item713944365_tuner_s … ukcja.html , -da sie tym nastroic dosyc przyzwoicie gitare, czy lepiej kupic juz ten kamerton?
z gory dzieki wink

276

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

na pewno się da ale szkoda wydawać kasę według mnie już lepiej pobrać aptuner i nastroić przez mikrofon ja gdy pożyczyłem gitarę od kuzynki na naukę była ona rozstrojona i musiałem ją nastroić ale w tedy szukałem filmików na youtube i trafiłem na taki na którym było nagrane brzmienie wszystkich strun i tak właśnie nastroiłem gitarę pierwszy raz tongue teraz wystarczy mi tylko już nawet w przybliżeniu nastrojona struna E i w tedy ja już sam dostroję a reszta pójdzie gładko ;] dlatego polecam ci filmiki takie jak ja znalazłem żeby ćwiczyć słuch zamiast stroić tunerem

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

277

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

no bede sie musial jeszce zastanowic bo za 10 dni kupuje gitare i wszystkie niezbedne do tego rzeczy ;]

278

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

WItam! Jestem tu nowa i chcialabym kupic gitarke dla poczatkujacych. Na pewno klasyka ale jeszcze nie wiem jakiego. Zaliczylismy narazie dwa sklepy w jednym gosc sie uparl na jakas hiszpanska( nie pamietam producenta) ale cena natychmiast mnie odrzucila( jeszcze mi sie znudzi i co z nia zrobie). W drugim pani pokazala nam Hohnera http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=712943369 cena 350 zl calkiem mila w dotyku tylko tyle moge ocenic. Czy mozecie mi powiedziec cos o tej marce ?

Czy moze lepiej kupic uzywana Yamahe na allegro http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=722369055 odbior osobisty.

Doradzcie cos bo przeciez juz sie zgubilam smile

279

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Bierz Yamahe smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

280

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ok Yamaha ale to używana fakt mamy kogoś kto gra i może rzucić okiem ale nie lepiej nową ??? Co z tym Hohnerem jest to niemiecka gitara nowa nie ma jej na liście badziewnych ma dobre opinie w necie ale mimo to chcemy wiedzieć coś więcej.