2,321 (edytowany przez Marlena 2014-01-17 17:16:41)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ok wink dzieki wielkie za odpowiedz. A czy z tych dwoch wymienionych przez Ciebie ktoras wyprzedza ktoras pod jakims wzgledem? czy to juz osobiste odczucia musza zawazyc na wyborze? a moze jeszcze Cort ad 880 ? czy juz skupic sie tylko na Fenderze badz Yamaha ?

2,322

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Jaki jest najtańszy sensowny akustyk ? ;d

2,323

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

@Marlena. Skupiłbym się na tych dwóch opcjach. Z tego co mi wiadomo akustyczne Czorty są kiepskie. A wybór? Tak, zależy tylko od osobistych preferencji wink Musisz koniecznie ograć te wiosła i sama dojść do wniosku, które Ci się bardziej podoba brzmieniowo.

@krifcok Epiphone DR100. Troszeczkę droższe te 2 modele, o których mówi Marlena post wyżej.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,324

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam.
Mam pytane odnośnie gitar klasycznych. Do kwoty 700 zł co byście polecili? Jestem początkującym gitarzystą, który wraca po 15 latach do gry.

Yamaha C70, C40
Hofner HC 502, HC 206
Admira Paloma, Rosario,
Alvaro 20, 25,
Ibanez G100 NT

Najbardziej przekonany jestem do yamaha c70 i Hofnera 502.
Oczywiście chodzi o zakup gitary nowej.

Dziękuję z góry za wskazówki i opinie.

2,325

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Jaką gitarę polecacie na początek. Ja chciałbym grać na akustycznej, ale czy nie będzie za ciężka na początek (metalowe struny). Chciałbym się zmieścić w budżecie do 350 zł. Co myślicie o gitarach durango:
http://gitarownia.pl/product-pol-1818-D … yczna.html lub http://gitarownia.pl/product-pol-1822-D … 5-SB-.html . Podajcie też swoje propozycje, ale chciałbym poznać wasze opinie na temat durango. Pozdrawiam

2,326

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Powiem tak, z gitarami Durango jest różnie. Jedne lepiej, drugie gorzej wykonane. Ale z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że więcej jest tych gorszych egzemplarzy. Także nie polecam kupna w ciemno.

Jeśli o samą gitarę, to koniecznie musi być nowa? W tej kwocie na Twoim miejscu szukałabym właśnie używanej Yamahy F-310, Marrisa D-220M lub Laga T66D.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

2,327

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

@Rouge Ty tutaj? Powitać znowu wink

Dorzucę jeszcze swoje 34 grosze - Fender CD60 - warto wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,328 (edytowany przez GeNeX 2014-03-05 17:08:13)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ellon napisał/a:

@Rouge Ty tutaj? Powitać znowu wink

Dorzucę jeszcze swoje 34 grosze - Fender CD60 - warto wink

No w końcu moderatorka tongue
Fakt, Beatko, ostatnio ostro się lenisz jeżeli chodzi o postowanie na forum xP

Do 350zł - żadna nowa.
Nie mam zaufania do Durango ani trochę, mimo, że pewna osoba wciąż mnie namawia bym jedną z jej sklepu ograł big_smile

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

2,329

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

@Ellon - Ano powoli wracam smile staram się przynajmniej częściej wchodzić i patrzeć, co się dzieje, m.in. dlatego, że zaczęłam pracę w sklepie muzycznym smile

@GeNeX - oj no wiem, często mi o tym przypominasz tongue

Co do Durango - chcę, żebyś ograł model MG-900, bo jest zadziwiająco dobry, jeśli chodzi o tak niską półkę cenową. I wolę ten model polecić, niż Skajłeja, czy (N)EverPlaya. I myślę, że po ograniu choć po części się ze mną zgodzisz tongue

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

2,330

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

No to witam jeszcze raz. A mogę zapytać gdzie się sklep mieści? ;> Może bym wpadł razu jednego - jeżeli Mazowsze, to może się udać wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,331

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Sklep mieści się w Ostrołęce wink Czyli praktycznie północna granica województwa mazowieckiego tongue

Dobra, ale dość tego offtopu! smile

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

2,332

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Rouge napisał/a:

@GeNeX - oj no wiem, często mi o tym przypominasz tongue

Uważasz, że za często, Kochanie? tongue
A co do offtopu... ciii big_smile

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

2,333

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Chciałbym kupić sobie gitarę elektroakustyczną. Jaką wybrać:

http://muzyczny.pl/134764_Pablo-Romero- … shman.html

Miał ktoś kontakt s produktami tej firmy?

Lub:

http://muzyczny.pl/121954_Epiphone-AJ10 … yczna.html
http://muzyczny.pl/148613_Morrison-MGW3 … yczna.html
http://muzyczny.pl/128888_Morrison-MGW3 … yczna.html

O gitarach tej firmy nie słyszałem.
Otwarty jestem także na inne propozycje.
Budżet do ok. 600 zł.
I jeszcze potrzebuje kabel, ale nie wiem jaki kupić.

2,334

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

A Ja nie będę się o nic pytać, tylko napiszę wprost: TANGLEWOOD

Sprawdziłem dwa modele i byłem nimi oczarowany. DBT-DLX-D śmiało może konkurować z Yamahą F310, a brzmienie TW-28 rozłożyło mnie na łopatki, w stosunku cena/jakość. Gdyby ktoś pytał, śmiało ogrywać i się tego nie bać smile

2,335

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Gitara akustyczna/klasyczna? Tak troche z innej strony.. Poleccie mi dobre ukulele dla poczatkujacego tak do ok 200-250 zl.

2,336

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam
Zastanawiam sie nad kupnem gitary klasycznej firmy msa. Czy moze mi ktos doradzic czy sie oplaca a jesli nie to dlaczego.

2,337

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Nie opłaca się, bo to nie jest gitara, tylko wyrób gitaropodobny. Istnieje zagrożenie, że ta gitara:
a) zrazi Cie do dalszej gry,
b) wpoi Ci złe nawyki,
c) wydłubie Ci oko gryfem, który złamie się pod wspływem naprężenia strun,
d) wszystkie powyższe.

Właśnie dlatego. A teraz powiedz ile masz kasy, zaraz coś znajdziemy wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,338

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam,

Czy ktoś z Was miał może okazje ograć Takamine GD10? Ktoś mógłby co nie co na temat tej gitary powiedzieć? Warto kupować?

2,339

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ogrywałem ją kiedy przymierzałem się do kupna swojego Fendera i muszę Ci powiedzieć, że mi się nie podobała. Nie chodzi o wykonanie, bo jak na tę cenę było niezłe, ale o brzmienie. Zdecydowanie w tej cenie Fender CD60 wink Nawet trochę taniej, a jednam IMHO ma więcej duszy w brzmieniu. Myślę, że chyba nawet bardziej warto kupić Yamachę F310 (mimo tego, że też mi nie przypadła do gustu...). I tak będę dalej twierdził, że Fender rządzi w tym przedziale cenowym i kładzie wszystkie inne wiosła na łopatki wink I o. ;D

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,340

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Zależy czego oczekujesz. Koledze do gustu przypadł Fender CD60, a Ja ogrywając tę Takaminę miałem pozytywne wrażenia. Kiedyś szeroko polecana była G320, ale chłopaki zrobili reorganizację i teraz takim podstawowym modelem jest GD-10. W moim odczuciu gra ona fajnie. Najlepiej jak skonfrontujesz to z fenderem i sam ocenisz.

Pozdrawiam

2,341 (edytowany przez piesek02 2014-06-09 14:13:01)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Jaką gitarę akustyczną kupić do nauki na początek? Nie za drogą, do max.600 zł, ale to już zupełne maksimum. Tak sobie przeglądałam i wpadły mi dwie w oko. Yamaha f3 10 oraz Cort 70 NS. Na obydwóch grałam i podobają mi się, dobrze mi leżą. Co sądzicie? Którą lepiej wybrać?

2,342

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Lepiej kupić T.Burton Greengo W czy Yamahę F3 10? Chodzi mi o taką gitarę na początek.

2,343

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Yamachę

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,344

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Czy lepiej jeszcze kupić Corta 70 NS? Co o nim sądzicie? Jak coś to i Yamahę i Corta ograłam, która lepsza w wykonaniu, strojeniu itp.

2,345 (edytowany przez piesek02 2014-06-20 11:13:27)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Co sądzicie o akustyku Cort 70 NS? Dobry jest? Dopiero zaczynam, ale chcę jednak, żeby ta gitara trochę mi posłużyła. Warto go kupić? Jak coś to poszłam do sklepu muzycznego i mi pasuje, ale zastanawiam się jeszcze nad Yamahą f310. Jak sądzicie, którą gitarę lepiej zakupić?

2,346

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Byłbym za Yamachą, ale jeżeli Czort jest lepszy dla Ciebie - kupuj Czorta, Ty na nim grasz, nie ja wink no, i zły temat, ten post powinien się pojawić w temacie "jaka gitara akustyczna na początek"...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,347

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam!
  Mam  pytanie, którą gitarę lepiej wybrać. Epiphone DR 100 czy AJ, obydwie w sklepie w moim mieście są w tej samej cenie, aczkolwiek nie bardzo wiem czym się od siebie różnią poza dostępnością kolorów.
  Jestem początkującym gitarzystą, grałam 2 lata na gitarze klasycznej, teraz postanowiłam się przenieść na akustyczną.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam!

2,348

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam serdecznie wszystkich, mam pytanko odnośnie sprzętu na początek. Jaka gitara nadaje się na początek przygody życia?

Zależy mi by wydać mało kasy, bo wychodzę z założenia, że na początku mam się uczyć "kocich ruchów", wiec to pewnie gry raczej nie będzie przypominało. Widziałem na allegro jakieś tanie drewno, ale kompletnie się na tym nie znam...jakieś dixony... cater...echo...wilsony... np. tutaj koleś gra na gitarze za 209 zł i mi się to podoba albo tak kocham dziwięk gitarki, że nie jestem obiektywny.

http://www.youtube.com/watch?v=V9_w8aik … e=youtu.be

Jeśli ktoś by mi mógł pomóc zaiste bym był bardzo wdzięczny i proszę o bez komentarzy typu... "kup sprzęt za 1000 zł bo to to nawet do pieca się nie nada".

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam smile

2,349

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Jeśli chodzi o akustyka:

http://muzyczny.pl/137959_Fender-CD-60- … yczna.html
http://muzyczny.pl/128490_Yamaha-F-310- … yczna.html

Jeśli chodzi o elektryka:

http://muzyczny.pl/124652_Vintage-V100C … burst.html
http://www.artmusic.pl/offer/22/2086/ya … #tab=tab-1

Szukaj używek, to wyjdzie taniej. A jeszcze wcześniej pojedź do muzycznego i ograj. Sprawdź, która Ci pasuje. Jeśli chcesz narzekać, że za drogo, to mówię - to rozsądne minimum. Zaufaj smile

Fender Stratocaster MiA + Marshall VS 8080
poradnik teorii gitarowej - http://www.sendspace.pl/file/ec10e24565 … za-ver-2-0 wink

2,350

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Bierz AJ wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,351

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

!!!matiW
Mam do kupi-enia gitarkę akustyczną do 450 zł i nie chcę pytać jaką wziąć, ale chciałem się zapytać o różnice, ew problemy z gitareczkami typu modelastego:
- oczywista Yamacha F310
- T.Burton Greengo
- Fender CD60
- Marris D220M
- Lag T66D
- i nie oczywista Epiphone DR 100
Chodzi mi o jakieś różnice w dźwiękach typu jedna jest smutniejsza od drugiej czy coś, i problemy, np w strojeniu, wszędzie gdzie czytam recenzenzje ale dużo się z tego nie można dowiedzieć, pytam bo raczej mam zamiar kupić jakąś używaną gita.. z allegro i nie chciałbym się naciąć. Nie znam żadnego sklepu muzycznego w okolicy i nie mam jak spradzić, a i na gitarach się nie znam.
aha i jeszcze jedno, jak czytałem że Jamaszka się zwiększa pod wpływem ciepła to szczerze nie wiem o co chodzi, czy to jakoś przeszkadza? czy moglibyście podawać ew, konsekwencje wad, czy coś jakoś tak w tym stylu big_smile
Pozdrawiam, Pan Krzysztof (16)

2,352

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

A i jeszcze jedno, pasowało by mi do tego jakieś s(trunki) kupić, co byście polecili Adriano czy (finlandia) coś? chodziło by mi o piękne wysokie, czyste dźwięki i w miarę łatwe do nauki, (na razie nawet brzdąknąć sensownie nie umiem) tongue

2,353

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Fender CD60, albo Yamacha F310 - to jest już do wytypowania przez Ciebie. Na pewno mogę Ci powiedzieć, że Fender brzmi górą, Yamacha trochę bardziej środkiem na EB 2003. Ja wziąłem swojego czasu Fendera i nie żałuję, ale innym bardzo często bardziej podoba się Yamacha. Kwestia gustu na pewno wink

Jeżeli chodzi o struny to Ernie Ball z serii Earthwood. Może na początek Medium Light? Albo Medium? 12-54 OFC wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,354

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Są jakieś wady? czytałem że od rozgrzania przy jamaszce się rozstrajają strunki, przy fenderze też tak jest? jest może coś jeszcze, może lakier matowieje lub coś (<<< wyssane z palca big_smile) ?

2,355

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Każde struny metalowe - jeżeli się je rozgrzeje - rozstroją się, bo niestety prawa fizyki są nieubłagane wink Lakier nie matowieje. Z tego co wiem, lakier w połysku jeszcze bardziej się błyszczy wink To w przypadku gitar w macie lakier zaczyna błyszczeć w miejscach,w których stykał się często z ręką - tutaj tego problemu nie ma.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,356

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Drogię są Fendery i Yamachy obecnie, co sądzicie o tym Burtonie?
http://allegro.pl/gitara-akustyczna-t-b … 54095.html

2,357

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Pytanie z którego roku jest to wiosełko? Jeżeli młode to nie brał bym. Jeżeli jest starsze, to ok - jeszcze kilka lat temu Burtony były o niebo lepsze wink Dopytaj sprzedawcy.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,358

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Tylko że nie wiem jakiego mniej więcej wieku musi być to wiosełko aby było dobre sad
W sklepie muzycznym można taniej kupić gitarki?

2,359

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Posiadam gitarę T.Burton Forestriver i chciałbym przesiąść się na coś lepszego... tylko na co?
Jest to gitara elektroakustyczna aczkolwiek zwykły akustyk też ostatecznie przejdzie.
Marzy mi się Martin - ale cena robi swoje.

2,360

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Jeżeli masz 600 zł, to nie inwestuj, tylko zbieraj dalej, bo nie kupisz o wiele lepszej gitary... Myślę, że za 1000 będzie dużo lepiej. Od siebie polecę Fendera:
http://www.thomann.de/pl/fender_f_1020s … nought.htm
http://www.thomann.de/pl/fender_f_1000c … nought.htm
http://www.thomann.de/pl/fender_cd280s.htm

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X