2,121 (edytowany przez Panki 2012-06-16 22:11:04)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

mają elektronikę zamontowaną w innych miejscach, i tyle

+ten z gc nie ma zaczepu na pasek

2,122

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Słuchajcie potrzebuję NATYCHMIASTOWEJ POMOCY!!!!
Chcę się nauczyć grać i już nawet od miesiąca oglądam różne rodzaje gitar akustycznych, bo taka mnie interesuje....w najbliższej miejscowości gdzie są "jakieś" gitary samo badziewie.....może uda się w internecie za (jak na początek) drobną sumkę do 400zł kupić coś co mnie może nie powali na kolana ale umożliwi spełnienie chociaż jednego z marzeń:)
T. Burton Greengo bardzo fajna podejrzewam ale nie na moją kieszeń.....może coś odrobinkę tańszego ale też wartego uwagi??

2,123

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Brałbym używkę. Zobacz to . Lepszej oferty nie znalazłem tak na szybko smile

2,124

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Cort do 400 jest

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … t-ad810-ns

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

2,125

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Wszystko fajne....ciężko się zdecydować;)
A co to za firma Spread Music?? widziałam taką gitarę u koleżanki ze studiów ale ona się nie zna tylko tak brzdąka .....nie wiem... Cort niezły??

2,126 (edytowany przez Kitek5 2012-06-19 16:04:19)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

A właśnie gitara z lipy a gryf z klonu......dziwne połączenie....


Edycja żeby nikt na mnie nie warczał:)

dla mnie może być z byle jakiego badyla byle by mnie zauroczyła...nie ma chemii, nie ma grania:) koleżanka chce mi opchnąć swoją Spread za stówkę. podstrunnicę i mostek ma z palisandra....długość chyba 102cm, 20 progów...i ma Cutaway:)co mi się podoba nie ukrywam....
a i mówiła coś o menzurze 65..o co chodzi??
wiem że Was rozśmieszam ale jestem uparta i świadomie dążę do celu jakim jest ONA:)

2,127 (edytowany przez Bezimienny 2012-06-19 15:41:43)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Cort jest ok polecano go kilka stron temu tego watku

Spread -zaleta to duza wartosc energetyczna sklejki

@Eddit

Kitek uzyj opcji edytuj  bo dostaniesz warna lub cos gorszego
I to nie jest dziwne polaczenie
W Omenie mam z lipy korpus, ale gryf z palisandru

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

2,128

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Menzura standard. Cutaway rozumiem podoba się wizualnie?
To wycięcie zabiera jakiś 1dm sześcienny objętości pudła, przez co gitara jest cichsza i gorzej brzmi niż pełne pudło.
Jeżeli masz te 4 stówki to wydaj je na coś pokroju tego cort'a, bądź lag'a, a nie pożałujesz.
Nie bierz czegoś co koleżanka chce się najpewniej pozbyć, żerując poniekąd na twoim zainteresowaniu.

bezimienny napisał/a:

Spread -zaleta to duza wartosc energetyczna sklejki

Znaczy dobrze się pali? wink

2,129

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Byłem dzisiaj w sklepie muzyczneym w warszawie w celu znalezienia gitary. Sprzedawca polecił mi Corta MR 710 F. Co o niej sądzicie? a może ktoś posiada? bardzo proszę o opinię

Pozdrawiam

2,130

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Słuchajcie, poczta pantoflowa w mojej rodzinie działa z prędkością światła:)
Właśnie niedawno odwiedził mnie mój tata i przyniósł mi gitarę ze swoich młodzieńczych czasów (napewno ślęczał nad nią parę godzinek bo błyszczy się niemiłosiernie:)) Z tego co wybadałam to DeFIL Jazz z Lublina. Identyczne "efy" po obu stronach pudła rezonansowego:)
Może to nie jest jakiś rarytas ale na naukę od zera może być??
Wolałabym nazbierać na coś lepszego niż śmiecia za 4 stówy......

Powiedzcie mi tylko jakie to struny trzeba bo nie ma, no i chyba motylki słabej bardzo jakości.... doradźcie coś...

2,131

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

@ Soldier : Wiosło wydaje się całkiem sympatyczne, tyle że musisz wiedzieć czego szukasz.
Potrzebna ci elektryka, cutaway? To ma być pierwsza gitara? Ile chcesz na to przeznaczyć?
Jakiego brzmienia szukasz?  Kilka podstawowych pytań.

@Kitek: Kręcisz jak cholera, sama nie wiesz czego chcesz, typowa dziefczynka tongue
Do nauki na początek może być. Klucze do akustyka i struny kupisz za ok. 50zł (łącznie).
Ciekawe tylko czy nastroisz to cudo.

Za cztery stówy można dostać już coś naprawdę ciekawego (ten lag powyżej jest bardzo ok).
A ten defil znudzi ci się dużo szybciej niż myślisz, jeśli tylko usłyszysz jakąś przyzwoitą gitarę.
Gitara to nie chleb, nie kupujesz codziennie,tylko raz na kilka, kilkanaście lat.

Zakładam, że czas w którym rzucisz w kąt defila będzie tak, krótki że nie zdążysz nic odłożyć i dalej zostanie 4 stówy i chęć zakupu nowego wiosła. (350zł bo 5 dych na pierdolety do defila) wink )

Aha i tak na koniec daj znać gdzie masz zamiar zbierać te pieniądze to też pójdę i "pozbieram" tongue

2,132

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

ZiEMi4N napisał/a:

@Kitek: Kręcisz jak cholera, sama nie wiesz czego chcesz, typowa dziefczynka tongue
Do nauki na początek może być. Klucze do akustyka i struny kupisz za ok. 50zł (łącznie).
Ciekawe tylko czy nastroisz to cudo.

Za cztery stówy można dostać już coś naprawdę ciekawego (ten lag powyżej jest bardzo ok).
A ten defil znudzi ci się dużo szybciej niż myślisz, jeśli tylko usłyszysz jakąś przyzwoitą gitarę.
Gitara to nie chleb, nie kupujesz codziennie,tylko raz na kilka, kilkanaście lat.

Zakładam, że czas w którym rzucisz w kąt defila będzie tak, krótki że nie zdążysz nic odłożyć i dalej zostanie 4 stówy i chęć zakupu nowego wiosła. (350zł bo 5 dych na pierdolety do defila) wink )

Aha i tak na koniec daj znać gdzie masz zamiar zbierać te pieniądze to też pójdę i "pozbieram" tongue

Kurde, wyluzuj człeku. Prawem zupełnie początkującego jest się wahać i nie wiedzieć jeszcze czego się do końca chce.

@Kitek5
Za 4 stówy ja wyhaczyłem swoją Yamaszkę i nie żałuję, dobry sprzęt.
Teraz co do tego defila - trzeba by zobaczyć czy stroi, czy akcja strun jest odpowiednio niska. Jeżeli nie, to sporo tu regulacji, a Ty, jako początkująca, nie poradzisz sobie z tym imo. Masz jakiegoś znajomego gitarzystę który zna się na rzeczy?
Jeżeli chodzi o nową gitarę, to ile jesteś w stanie dozbierać? Ile chciałabyś wydać?

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

2,133

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

ZiEMi4N tak dobrze sie pali smile

Kitek5 z twojego posta wnioskuje ze twoj tata cos tam umie przyciac, wiec moze on Ci pomoze?

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

2,134

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

ZiEMi4N: DZIĘKI za wsparcie;P to się nazywa podtrzymanie zapału do gry:) ale chęci może były...

Struny kupiłam jeszcze tylko klucze i będzie ok. Gitarzystów znam i napewno się do nich zgłoszę, gdy będę kupowała gitarę czy stroiła tą....tylko wiecie, jak to baba: sama chce najpierw spróbować, najwyżej potem zrobię Kitkowe oczka do kolegi i na 1000% mi pomoże:)

Na gitarę jestem w stanie nazbierać sporo...myślę, że z 1tys. nie będzie kłopotu:) a gdzie zbierać?? myślę, że najlepiej podnieść 4 literki z wyrka i wziąść się do roboty bez ociągania:) u mnie w miejscowości jest np. bardzo dużo starszych ludzi, którzy nie radzą sobie z sianokosami co sprzyja pracy zarobkowej, zabawie i oczywiście kopulacji w niektórych przypadkach:) ja tam się pisze:):):):)

2,135

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

@Gienek : A może ty troszkę wyluzuj, bo ja się tylko droczyłem z naszym kotem tongue
Jak widać ona załapała, a ty na mnie naskakujesz smile

@up: Skoro tak dobrze idzie ci uwodzenie facetów, to dasz sobie radę z tym defilem z czyjąś lekką pomocą smile

Jeśli uda ci się go tylko w miarę nastroić, podstawy możesz na nim opanować.

2,136 (edytowany przez Kitek5 2012-06-21 13:12:49)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

MIau:):)
Uwodzenie nie idzie wcale, bo nie mam tego w planach......właśnie zamieniłam "chłopaka" na gitarę i wcale nie żałuję:) może ona mnie pokocha bezwarunkowo:) ja zaczynam coraz łaskawiej na nią patrzeć:) pomóżcie mi dokupić jakieś klucze ładne (w sumie brakuje jednego, ale są stare może lepiej będą stroiły nowe) no i ten mostek jakiś ładny....struny kupiłam brązowe..takie złote 10 i myślę że będą boskie:)

2,137 (edytowany przez Bezimienny 2012-06-21 17:22:22)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Klucze to moze te

http://allegro.pl/rockson-gm-105-klucze … 79009.html

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

2,138

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

a po co tam dwie dziury??:)
nie wystarczy jedna??

2,139

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Pewnie producent miał powód... może żeby można było solidniej założyć? Do tego Defila nic więcej - tylko te kluczyki. A jak dozbierasz do 1000 to kupuj używane wiosło wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,140 (edytowany przez Bezimienny 2012-06-22 16:51:51)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Sprawdz jeszcze czy masz takie klucze:

Klucze
czy inne jak masz te co wyzej to chyba nie spasujo te z allegro

2 dziury klucz bedzie stabilniejszy

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

2,141

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

ZiEMi4N napisał/a:

@Gienek : A może ty troszkę wyluzuj, bo ja się tylko droczyłem z naszym kotem tongue
Jak widać ona załapała, a ty na mnie naskakujesz smile

A sory, byłem w nieciekawym humorze, nie wiedziałem też, że się znacie wink

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

2,142

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Nie znamy się:)
tzn. jeszcze nie;P
narazie muzę odłożyć naukę bo mam takie weselicho, że grzech było by się dobrze do tego nie przygotować....przez co troszeczkę "nie mam głowy" do gitary:)
ale obiecuję poprawę jak tylko się opanuję:)kiedyś...:)

klucze mam takie a nie inne w każdym razie mus jest wymienić:)

2,143

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Co myślicie na temat kupna gitar firm o których się mało wie? Sprawdzałem ostatnio gitary firmy Sigma
http://www.mxmusic.pl/sigmaguitars-000m-1st.html
Wrażenia pozytywne ale firma mało znana, sprzedawca zachwalał jako klon Martina. Internet nie obsypał mnie opiniami na jej temat. Myślicie, że warto się nad nimi zastanawiać czy raczej zwrócić się w stronę czegoś bardziej znanego?

2,144

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

jeżeli TOBIE grało się na nim wygodnie, wygląda w miarę solidnie, nie rozstraja się po 20 minutach brzdąkania, to czemu nie

2,145

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

witam witam wink

mam pytanie do Was,
mam okazje kupić gitarę klasyczną Stagg model C542.

dodam, że to będzie mój 1 kontakt z tym instrumentem, dlatego kompletnie się nie znam a mam okazje odkupić nawet tanio i w końcu zacząć swą przygodę z tym cudownym instrumenem, dlatego proszę Was o pomoc wink

2,146

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Dzień dobry smile
Ja też tu nowy, też z pytaniem.
Męczę teraz coś produkcji ZSRR zmodyfikowane przeze mnie (brzęczy, trzeszczy, pudło rozeschnięte, ale gra)...
Szukam czegoś taniego, zastępczego, GITARY. Wymagania: lepsza od obecnej, żeby się nie rozpadła po 2 latach (obecna ma więcej ode mnie i działa - mogłaby być taka długowieczna ta nowa!)
Wiem, że po 200zł gitaropodobne soundery są - ich nie chcę.
Chcę w miarę porządne pudło po taniości.
Cort AD810 NS - jakieś 340zł
Crafter HD24 NT - ten mi się podoba (315 zł)
Squier SA 105 SB -270

Do muzycznego nie pójdę, bo ceny kosmos, nie stać mnie. Jedyne co zostaje to zakup przez internet...
Co polecacie? Co odrzucić? Podzielcie się swoimi opiniami na ten temat...
Z góry dzięki smile

2,147

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Moim zdaniem Cort  to najlepsza opcja

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

2,148

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Bezimienny napisał/a:

Moim zdaniem Cort  to najlepsza opcja

Crafter dużo mu ustępuje?
Pod jakim względem?
Nie musisz pisać z własnych doświadczeń jeśli ich bezpośrednio nie porównywałeś... Zasłyszane opinie?

Bo mi osobiście najbardziej odpowiada (przez internet tongue ) Crafter, bo jest i tak już w troszkę wyższej cenie niż bym chciał i jest chyba fajny.
Co ewentualnie innego?
Dziękuję smile

2,149

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ja bym ci polecił Epiphone DR-100 osobiście się na nim uczyłem, choć może nie jestem doświadczonym gitarzystą(10 miechów), ale jestem z niego bardzo zadowolony smile

2,150 (edytowany przez Bezimienny 2012-07-10 15:03:51)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

rafal sam planowalem kupic corta ale dostalem kawal sklejki

cort firma "slawniejsza" i moim zdaniem z lepszego drewna zbudowany

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

2,151

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam. Od niedawna myślę o kupnie gitary. Chcę grać na gitarze akustycznej Dreadnought. Jumbo odrzuciłam ze względu na wielkość, może mi być niewygodnie ją trzymać. Mam na oku 2 gitary:

1. T.BURTON GREENGO - przeczytałam, że bardzo dużo osób chwali sobie tą gitarę, że jest bardzo dobra dla początkujących no i jest w przystępnej cenie, co jest dla mnie bardzo ważne.

linki: http://allegro.pl/t-burton-greengo-wc-b … 36112.html
http://allegro.pl/gitara-akustyczna-t-b … 68926.html

2. MORRISON SW-12 - również bardzo zachęcająca cena i wygląd, nie wiem czemu, ale ciągnie mnie do czarnych gitar big_smile moim zdaniem ta Morrison jest ładniejsza od Greengo, ale nie ma cutaway, chociaż nawet nie wiem, czy to mi się przyda. Na temat Greengo jest naprawdę dużo dobrych opini na internecie, na temat tej Morrison niestety nie ma. Brać sprawdzoną Greengo, czy śliczną Morrison? Z góry dziękuję za pomoc! smile

link: http://allegro.pl/super-gitara-akustycz … 46534.html

2,152

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

t.burtona. Amen, miłego śniadania:P

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

2,153

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Aj o t.burtonie też chodzi ostatnio wiele nieciekawych opinii. Ja tam jak zawsze za Yamaszką F310 smile
A dzięki. Tobie również.
Kawaaa yikes

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

2,154

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Dzięki za rady smile Poszukam w sklepach muzycznych Greengo i Yamahe i zadecyduje co wybrać zależnie od ceny i wygody trzymania.

2,155

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam. Chciałbym nauczyć się grać na gitarze, nigdy nie grałem, jestem kompletnie zielony. Prosiłbym o polecenie mi gitary akustycznej dla kompletnego laika. Budżet: 250zł. Tak zdaję sobie sprawę, że to nie dużo jak na gitarę akustyczną, jednak myślę, że coś się powinno znaleźć. Jakieś wymagania? Byle się nie rozleciała po chwili użytkowania i za szybko nie rozstrajała, zresztą, wy chyba będziecie wiedzieli, co dla początkującego najlepsze. Z góry dziękuję. Miłego dnia wink

2,156

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Jeśli faktycznie to twój max. budżet to zostaje ci szukać używki. Nic nowego, przyzwoitego w tych pieniądzach nie znajdziesz.

Zobaczyłem allegro tak na szybko i jedyne co mnie nie odstraszyło na starcie to to

2,157 (edytowany przez Dest 2012-08-06 13:05:57)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

A  ile najmniej pieniędzy bym musiał mieć, żeby kupić coś nowego i przyzwoitego?

2,158

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

hmm obstawiam ze 350zl (Cort Ad810)

Znalazlo by sie cos do tych 250 (wiem bo sam mam taki wyrob) tylko ze gitare stroilem codziennie

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

2,159

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Hm, a czy strojenie gitary jest trudne dla początkującego? Możesz mi podać markę i model tej gitary? Pozdrawiam.

2,160

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Zadnego loga na glowce nie ma

W pudle pisze "mpm Intruments Model No. 101014"

Odrazu mowie ze to tylko brzmi jak gitara, jak ktos uparty to sie nauczy. Ale Chyba lepiej do zbierac 100zl do tego corta

Strojenia to sie nauczylem z przymusu bo nie chcialo miu sie latac z gitaro do kompa codziennie xd

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]