161

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

czyli rozumiem, że nie warto... a jak duża jest różnica między klasykiem a akustykiem? czy gitara akustyczna będzie brzmiała dużo lepiej? nie chciałabym kupować drugiej "podobnej" gitary skoro nie jestem doświadczonym graczem.

162 (edytowany przez Pearl 2009-07-07 23:09:11)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Heh lepiej to pojecie względne jak chcesz zagrać teras in heaven zagraj na klasyku jak chcesz zagrać layle to na elektryku a jak cos na akustyka to na akystyka. Akustyk ma swój dźwięk i nie będzie brzmiał jak klasyk ani na odwrót dlatego musisz przemyśleć co chcesz grać. Akustyki sa glośniejsze niz klasyki maj węższe gryfy czyli mniejsze odstępy miedzy strunami itp ogólnie akustyki raczej stworzone sa do bluesa ale da się grac na nich wszystko, a klasyki to takie gitary do ogniska nie są już tak głośne i chyba są mniej ostre. Jedno jest pewne akustyki to nie klasyki a klasyki to nie akustyki i oba instrumenty brzmią innaczej wiec nie martw się że nie będzie różnicy ;]

163

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Klasyki są stworzone do grania palcami. Akordy trzepie się, a oczywiscie, ale w większości wypadków na ogniskach. Jesli swoją przyszłość wiążesz z gitarą, to klasycznej szukają w zespołach muzyki flamenco bodajże, albo w filharmoniach. Akustyczna jest wykorzystywana w POPie, rocku. No i na niej się lepiej łapie akordy. Dobra do grania na ognisku. Ponadto, z tego, co słyszałem, na elektroakustyku da się uzyskać dobry przester, jeśli podłączysz do pieca. Poszukja w Coverach na naszym forum Highway to Hell, wersji piecem. Dzięki temu nagraniu sam myślę o eakustyku ^^

Jeśli coś pokręciłem, to nie bój się, jest cały sztab ludzi od poprawiania moich błędów. Prawda, Pearl?

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

164

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

smile Nie, dobrze wszystko napisałeś, a nawet przypomniało mi się coś. Widziałem gościa który na przesterze uzyskał całkiem niezły dźwięk na klasyku ^^ ale mój styl to bardziej akustyk albo elektryk chociaż nie napisałem jeszcze że paluszki trochę bardziej Ci się pocharatają na akustyku ^^

165

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

dzięki za dobre rady, chyba zdecyduję się na gitarę akustyczną, bo jak napisał raphael jest wykorzystywana w popie i rocku i myślę, że będzie mi odpowiadać, no i oczywiście będzie to dużo mniejszy wydatek niż gitara elektryczna czy choćby elektro-akustyczna. jeszcze raz wielkie dzięki;)

166

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ha! moja koleżanka ma klasyka Defil z przesterem! Mostek jest praiwe oderwany, przy grze trzeszczy jakby była podłączona do pieca big_smile

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

167

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

^^ widze ze sobie radzi zdolna kobitka tongue tylko niech ja nie ustrzeli ten mostek kiedys tongue

168

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

No, nie tyle radzi... ta gitara wiele lat na szafie przeleżała.... z metalowymi strunami. Tak jak moja, ale w mej akurat trzech strun brakowało, więc żyje.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

169

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Co myślicie o tych gitarach (mogę wydać maxymalnie 300 zł, a używane mnie nie interesują): http://www.gitary.com.pl/index.php/cata … id%5D/640/
http://www.gitary.com.pl/index.php/cata … id%5D/636/

170

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ta druga to bardziej jak klasyczna niż akustyczna yikes

171

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ja bym żadnej nie wybrał tongue Ale skoro musisz to bierz tą pierwszą.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

172

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Szczerze? Mam klasyka, na którym były metalowe... Nie polecam. Wygląda teraz tak:
http://i27.tinypic.com/29zr7lt.jpg

Gryf wykrzywiony w lewo, mnóstwo pęknięć, głowy nie dam, czy mostek się dobrze trzyma. Podstrunica ma głębokie rowki, klucze musiałem wymienić. Moja koleżanka miała podobnie, tyle że jej mostek odpada. Nie wierzę w klasyczne, które moga mieć metalowe struny. Nie bez powodu akustyki maja inną budowę.
Rzekłem.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

173

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam. Zamierzam kupić akustyka do 450 zł/
T.Burtona ciężko dostać, co powiecie o tym:

http://allegro.pl/item677040233_gitara_ … ml#gallery

Szczerze to ilość dodatków mnie odstrasza. Jeśli to jest jakaś słaba gitara, to co bedzię odpowiednie (koniecznie czarna, gdyby był cutway byłoby miło)

174

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

T.Burton to bardzo dobry wybór jak na początkującego i troszkę bardziej zaawansowanego grajka.
Za tę cenę nic lepszego nie znajdziesz, a na tym forum jest wiele osób zadowolonych z tej firmy i modelu. Pozdrawiam smile
BTW: Możesz znaleźć nie-na-allegro Burtony nawet po 400 zł (Resztę - 50 zł - możesz przeznaczyć na kamerton i kostki lub pokrowiec)

175

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Okej, rozumiem, by nie pakować się w inne firmy. A jeszcze co do czarnego, to dybry wybór? Słyszałem, że wszystko na nich widać. Czy tak samo będzie np. z tzw podpalaną wiśnia (czy jak to się zwie wink)?

176

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Czy mi się wydaje, czy to z Allegro to gitara marki gitara? Jeśli chcesz, za 400 stówy przesyłkę licząc jest T.Burton bez loga i prawdopodobnie paru atestów. W sklepie obsługa jest dobra, nie sadzę, by oszukali cię co do stanu gitary. poza tym chętnie pomagają. To praktycznie T.Burtoniak, nawet wyszedł z tych samych zakładów.

http://www.skladmuzyczny.pl/p/pl/3162/g … e+cbk.html

http://www.skladmuzyczny.pl/photo/product_big/0/0/d/1_00d9de288120.jpg

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

177 (edytowany przez beatle 2009-07-11 00:22:00)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Poszukaj normalnego T.Burtona Greengo. Nie tylko na allegro. To cacko bez atestów może mieć jakieś wady - dlatego w końcu nie ma atestów.

Z kolei ta na allegro to jakiś no-name według mnie.

Co do koloru czarnego, ja taką posiadam - rzeczywiście wszystko widać, palce, nie palce - widać. wink
Ale wystarczy przetrzeć miękką szmatką (najlepiej taką do gitar, czy do okularów, monitorów LCD) i nie ma śladu.
Aha, widać też bardziej ryski, oczywiście, na to nie ma rady. hmm Dlatego trzeba dbać o swoje instrumenty! tongue

178

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Oprócz T.Burtona zastanów się nad Marrisem, też dobra gitara.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

179

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

No co do tego czrnego koloru to się zgodzę, trzeba uważać i dbać o instrument bo będą brzydkie rysy których nie da się zatuszować. Gdy gra się przy świetle słońca to porządnie się nagrzewa. Odbite palce tak jak wspomniał kolega, jakaś miękką szmatką można łatwo zetrzeć. Pozatym T.Burton Greengo ma lipowe pudło, a jak wiadomo lipa do miękkie drewno i trzeba uważać, bo łatwo się obija.
Z drugiej strony jednak śliczna jest taka czarna gitarka, i warto się troche pomęczyć, i uważać na nią wink Ja np lubię jak się od lakieru i od chromowanych kluczy odbijają plomienie ogniska ;PP

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

180 (edytowany przez beatle 2009-07-11 13:54:40)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ja mam czarną, nawet nie wiem jaką gitarę. Flażolety ładnie brzmią, strój długo trzyma. Ale nie wiem co to za firma i model. big_smile Żadnych naklejek w pudle, żadnego napisu na główce, nic.

181

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Hej jestem tu nowa ;]
Mam prośbę.. jestem kompletnie zielona co do gitar.. zdecydowałam się na kupno T. Burton by Venture W-C BK (oto link http://www.allegro.pl/item669505344_git … w_fv.html) tylko.. nie jestem w 100% pewna czy to dobry wybór.. to moja pierwsza gitara i nie wiem czy mam ja kupić, ponieważ tyle się tu naczytałam o tym że dobra gitara powinna być przystosowana do wzrostu grającego i stylu muzyki (bo przecież nie będę na gitarze akustycznej grała metalu ;]).. a moje koszta są ograniczone do (tak.. życie jest okrutne) 300zł. Jestem świadoma tego że nic naprawdę porządnego za tą cenę nie kupię, ale cóż.. mówi się trudno i żyje się dalej.. ale czy ta gitara będzie do mnie odpowiednią przy wzroście 152 cm i czy pogram sobie na na niej przynajmniej z półtora roku?

Proszę o odpowiedź naprawę mi zależy na waszej opinii ;]

Green Day <3

"..I hope you had the time of your life."

182

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Hehe big_smile to ze kupisz za 300 zl nie znaczy ze nie bedzie CI sluzyla pare lat. Sek w tym ze po paru latach(czesto wczesniej) patrzysz na taka gitare i widzisz w niej niezle nie dorobki. tak czy siak gitara Ci wytrzyma a to jak dlugo i czy Ty wytrzymasz z nia to juz twoja sprawa ;]

183

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Hejka wszystkim.
Postaram się wam w skrócie przedstawić moją krótką historię z gitarą i przejdę do sedna sprawy.
Gitarą zacząłem interesować się 4 lata temu. Właśnie wtedy kupiłem sobie gitarę klasyczną i poszedłem na pierwsze lekcje gry. Całkiem nie dawno zdałem sobie sprawę ,że gra na samych nutach (zero akordów :[ ) nie jest dla mnie. Po spędzeniu kilku dni na różnych forach dowiedziałem się ,że grać akordami można już zacząć na gitarze akustycznej. I tu jest moja prośba. Czy potraficie doradzić mi jaki model ,a przynajmniej jaką markę mogę sobie kupić (w granicach 500-600zł). Moi faworyci to :
=>T.Burton Greengo W-C-BK
=>T.Burton Greengo W-C-WRS.

System
of a             <3
down

184

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

A moze cos z yamahy widzialem ostatnio pare niezlych modeli w sklepie muzycznym tongue co do tych burtonow no coz w tym pierwszym to Jumbo i mi nie pasuja te duze pudla jakos ale maja duze zalety wiec nie bede odradzal ta druga no niby duzo sie nie rozni wiec dobrze wybrales swoich faworytow ale jak mowie zobacz jeszcze jakies yamahy albo Vintage ;p

185

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

myślałem o yamahy ale czytając fora nie mogłem znaleźć nic na ich temat big_smile ... Mam dużo czasu zastanowię się i poszukam.

System
of a             <3
down

186

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Nom a jaka muzyke chcesz grac? Fajne sa tez elektro akustyki ^^ chodzi mi tu o  gibsonki badz innaczej "efki" tez fajne gitary albo jakies z Ovation tylko te ostatni nie wiem w jakich sa cenach odrazu mowie tongue

187

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Raczej interesują mnie akustyki ,a muzyka jeżeli chodzi ci o gatunek to stanowczo bluss, rock'n roll. A odnośnie tych Vintage, to są strasznie drogie ;/

System
of a             <3
down

188

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Drogie  te ovation'y  xD

System
of a             <3
down

189

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ovationy tak no tanie nie sa ale Vintage widzialem za 600 ^^ jak bluessa to tez zalezy jakiego bo sa do bluesa gitary elektryczne i akustyczne i elektro akustyczne ^^ jak rock n'roll to oczywiscie elektryk ;] A i polecam sobie zobaczyc gitary lakewood najlepsze wedlug mnie gitary akustyczne jako ze wole dzwiek akustyka za paaare nascie lat moze sobie ktoras z nich kupie ;D chociaz narazie moje mysli zaprzata inny model na moja kieszen big_smile

190

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ajc sry masz racje za 700 pare one sa ale dobra podam pare gitarek w tym przedziale mniej wiecej co napisales i nie bede juz pisal tylko dam te przyklady ^^
http://www.musiccenter.pl/?mod=item& … mp;id=6372
http://www.musiccenter.pl/?mod=item& … p;id=10566
http://www.musiccenter.pl/?mod=item& … mp;id=5369
http://www.musiccenter.pl/?mod=item& … mp;id=7359

191 (edytowany przez kłosiu 2009-07-12 23:18:30)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Zacznę od tego ,że elektryk stanowczo odpada. Jestem jedynie ciekawy czym się różni gitara bluesowa akustyczna od zwykłej akustycznej. Tak jak już wcześniej wspomniałem mogę wydać max. 650zł sad. Podoba mi się Richwood RD16 ,ale chyba jak narazie zostanę przy tym T.Burton Greengo W-C-WRS. Oczywiście nie skaram jak podsuniesz mi jakieś inne modelki big_smile.

Ps. Wybacz ale gdybym chciał gitare elektryczną to nie pisałbym w tmacie pt "[Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?" big_smile.

System
of a             <3
down

192

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

No spoko to byla tylko porozpozycja a akustyczne miedzy saoba sie tak nei roznia ale sa akustyczne fdo bluesa i elektryczne do bluesa a to jzu sie rozni big_smile te burtony wydaja sie spoko mam nadzieje ze beda ok tez w praktyce powodzenia z moze niedlugo nowa gitara ;p A i napisalem ze moze jednak elektryczna w tym temacie bo jednak jesli chcesz grac roka i bluesa to bardziej te odpowiadaja tym kryteriom i bys sie jeszcze nawrocil na elektryki big_smile Ja tam lubie na kazdej pograc big_smile

193

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Warto kupować t.burtona greengo czy może trochę dołożyć na inną gitare?Co o tym myślicie?

Vintage V100+Marshall VS100

194

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Nie wybrzydzałbym elektrykiem ,ale nie mam forsy i miejsca na wzmacniacz hmm..... Ale dziki za rady na pewno się przydadzą. A co do ciebie nemoris to powinieneś znać moje zdanie big_smile. Zdecydowanie greengo'ryki big_smile.

System
of a             <3
down

195 (edytowany przez Totalq 2009-07-13 14:28:14)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

No więc tak:

Chciałbym się nauczyć grać na gitarze, ale najpierw jakąś trzeba kupić smile Znalazłem jakieś tam na allegro, niby się podobały, ale po przeczytaniu tematu ,,jakiej gitary lepiej nie kupować" (czy jakoś tak) postanowiłem, że nie będę się chwalił znaleziskami wink

Liczę na to że wy mi coś doradzicie. Najbardziej ogranicza mnie budżet - starsi budują dom i na gitarę znajdzie się może ze 300-350 +10zł i tej kwoty nie mogę przekroczyć. Jaką gitarę bym chciał? Zdecydowałem się w prawdzie na akustyka, bo jakoś jego brzmienie bardziej mi się podoba, ale jeśli będę musiał wziąć klasyka to przeżyję. Gitarę planuję użytkować jakieś max. 2 lata. Potem, kiedy nauczę się podstaw zamierzam przejść na elektryka*.

Uczył się będę grać prywatnie, lecz nie mam warunków, aby pójść z nauczycielem do sklepu muzycznego, bo najbliższy jest jakieś 50km od mojej miejscowości (mówię tu o normalnym sklepie muzycznym, a nie ,,budce"). 

*Jeśli chce się przerzucić na elektryka w przyszłości to teoretycznie lepiej zacząć grać na gitarze akustycznej, prawda?

Z góry dzięki.

196

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

T.Burton Greengo - poczekaj, odłóż, zbieraj, koszt tej gitary to ok. 400-450 (ekstremalnie) zł

197

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Za 360 może znalazł by używanego T.Burtona czy Marrisa.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

198

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ja zdecydowanie polecam już wcześniej proponowanego T.Burtona Greengo. Sam niedługo go kupuje i słyszę o nim same pozytywy big_smile, nie śpiesz się ,uzbieraj po mału i kup, możesz ew. od kogoś na ten czas gitarę pożyczać

System
of a             <3
down

199 (edytowany przez Totalq 2009-07-13 16:19:07)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

beatle napisał/a:

T.Burton Greengo - poczekaj, odłóż, zbieraj, koszt tej gitary to ok. 400-450 (ekstremalnie) zł

http://www.prorock.net.pl/Files/product/600/64.jpg

Chodzi o tą? A macie jakieś alternatywy (nawet w tej samej cenie, byle już nie drożej)?

200

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Marris D-220

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95