1

Temat: Odrywać czy pozostawić palec podczas zmiany akordów?

Witam wszystkich. Jestem na samym początku mojej przygody z gitarą i mam takie może nieco dziwne pytanie. Czy w czasie zmiany chwytów jeśli palec pozostaje na tej samej strunie tylko  trzeba go przenieść o próg dalej (np. A na d) można go przesunąć po strunie czy trzeba oderwać i docisnąć jednocześnie z pozostałymi.

2

Odp: Odrywać czy pozostawić palec podczas zmiany akordów?

a w kiedy masz taką sytuację ? bo się jakoś nie spotkałem z takim czymś xd

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

3 (edytowany przez Chemik 2010-01-25 01:30:28)

Odp: Odrywać czy pozostawić palec podczas zmiany akordów?

graj póki co tak jak tobie wygodniej. jeśli "szorując" palcem wychodzi ci to co grasz, to niech tak będzie. potem jak już będziesz łapała akordy przez sen to pewnie będziesz odrywała wszystkie palce i wszystkimi dociskała na raz. ale to samo przyjdzie. oczywiście mówię to przez pryzmat własnych doświadczeń. tylko ćwicz sobie na spokojnie i się nie poddawaj.
pozdrawiam

//edit
sorry, nie spojrzałem na nick i odpowiedziałem jak facetowi. już się poprawiam...

4 (edytowany przez Panki 2010-01-24 23:43:32)

Odp: Odrywać czy pozostawić palec podczas zmiany akordów?

lis1994 napisał/a:

a w kiedy masz taką sytuację ? bo się jakoś nie spotkałem z takim czymś xd

np.G - A   A - G   D - A   A - D   A - d  d - A  palec serdeczny moze sobie szurac ;p
i do tego barre ;p

5

Odp: Odrywać czy pozostawić palec podczas zmiany akordów?

aaaa zależy jeszcze jak kto łapie bo jeśli ktoś łapie A wskazującym, środkowym i serdecznym to owszem może sobie szurać ale ja łapie środkowym, serdecznym i małym a w takiej sytuacji nie jest to już możliwe dlatego się pytałem tongue

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD