1 (edytowany przez iamvirus 2010-01-24 13:36:22)

Temat: Grajcie z Metronomem to bardzo wazne

http://www.metronomeonline.com/

tempo 60

i nie ma zmiluj, nie szybciej, przy tym nalezy tupac noga na kazdy bit, grac nalezy w tym tempie starajac sie trzymac w rytmie,a bedzie ladnie rowno i i grajac utwor ktory opracujecie z pomoca metronomu bedzie mial rytm co jest jedna z najistotniejszych kwestii, i bedziecie z siebie zadowoleni. Grajac bez metronomu jestescie narazeni na niedokladnosc rytmiczna, niespojnosc utworu brak jego sensu doslownie, tempo jest bardzo wazne.

Jesli juz to dobrze rowno ogracie i zrozumiecie sens rytmiczny utworu, mozna grac w tempie wlasciwym dla utworu, a bedzie o wiele lepiej brzmial.

2

Odp: Grajcie z Metronomem to bardzo wazne

Troche nie rozumiem sensu tego tematu bo wszystko jest na stronie.

Vintage V100+Marshall VS100

3

Odp: Grajcie z Metronomem to bardzo wazne

Gitara dla poczatkujacych tak ? wiem ze nie kazdy uzywa choc powinien, temat ogolny, chce dac rade, aby pomoc, bo potrafie chce. Wiec o co Ci K... chodzi? Jesli powiem, ze to cholernie wazne i jesli dzieki temu ktos wbije to sobie do glowy zamiast zabobonow ludzi bez szkoly, to bedziesz zadowolony?

Grajcie z metronomem, bedzie lepiej, to naprawde dobra rada, bo niby skad macie wiedziec, cos tam slyszeliscie, jak idziesz na ryby to bierzesz wedke czy palcami?oj ludzie zal...

4

Odp: Grajcie z Metronomem to bardzo wazne

iamvirus... ale tak w sumie to o co chodzi?

...

"Va'esse deireádh eap eigean..."

5

Odp: Grajcie z Metronomem to bardzo wazne

Jak jestem poczatkujacy i ide na ryby, to prosze ze mi ktos wytlumaczyl co i jak, co mi da wiedza ze ryby lowi sie na wedke jak nieumiem jej obslugiwac?. Moglbys wytlumaczyc co i jak z tym metronomem ;p

6

Odp: Grajcie z Metronomem to bardzo wazne

Panki napisał/a:

Jak jestem poczatkujacy i ide na ryby, to prosze ze mi ktos wytlumaczyl co i jak, co mi da wiedza ze ryby lowi sie na wedke jak nieumiem jej obslugiwac?. Moglbys wytlumaczyc co i jak z tym metronomem ;p

hehe

ale powiedz, zartujesz czy jestes taki glupi? hehe
mysle, ze to pierwsze, jakzeby inaczej wybacz hehe

7

Odp: Grajcie z Metronomem to bardzo wazne

Par napisał/a:

iamvirus... ale tak w sumie to o co chodzi?

...

Dołączam się do pytania...

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

8 (edytowany przez Panki 2010-01-24 13:42:10)

Odp: Grajcie z Metronomem to bardzo wazne

ale z czym zartuje ~~ ze kaze ci wytlumaczyc ocb z metronomem? Ja wiem, ale co da jakiemus laikowi
''http://www.metronomeonline.com/

tempo 60

i nie ma zmiluj, a bedzie ladnie rowno i bedziecie z siebie zadowoleni.''
[LOL widze takie cos normalnie na forum ale jak staram sie ciebie zacytowac to pisze zupelnie cos innego o_0 ] -hmm edytowales post w trakcie gdy ja pisalem to ^^

iamvirus napisał/a:

chce dac rade, aby pomoc, bo potrafie chce.

jezeli chcesz pomoc to wytlumacz co i jak. co da powiedzenie malemu dziecku ze ma wiazac buty bo to bardzo wazne, jezeli nawet niewie jak wyglada sznurowka ;p

9

Odp: Grajcie z Metronomem to bardzo wazne

Myślę że iamvirus chciał po prostu napisać jakiś artykuł z którego skorzystają początkujący, a może i doświadczeni userzy^^:P Tylko postaraj się złożyć treść posta w bardziej zrozumiały sposób:)
Btw. dzięki, skorzystam z Twojej rady:]

10

Odp: Grajcie z Metronomem to bardzo wazne

iamvirus jeżeli chcesz pomagać to pomagaj bez obrażania użytkowników forum, gdyż w ten sposób odniesiesz efekt przeciwny do zamierzonego i jeszcze ktoś z przekory nie będzie korzystał z metronomu, a tego byśmy nie chcieli.

Rzeczywiście pewnie sporo osób nie korzysta z metronomu, więc dobrze, że zwracasz na to uwagę, takim sam metronom online jest na mojej stronce.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

11

Odp: Grajcie z Metronomem to bardzo wazne

Masz racje big_smile lecz jeszcze warto by liczyć nuty w takcie.  Mój nauczyciel wpija mi do głowy: "Graj z liczeniem bo to bardzo ważne" Szczerze nie wiem po co ale zdaje się na jego doświadczenie smile

"...to nie sztuka zabić kruka tylko gołym tyłkiem jeża."
Schecter Omen Extreme Floyd Rose
Line 6 Spider IV 75

12

Odp: Grajcie z Metronomem to bardzo wazne

Jak to po co?! ... żeby później grać równo, z dobrymi wartościami nut, nie przyspieszać, nie zwalniać. To bardzo ważne.

13

Odp: Grajcie z Metronomem to bardzo wazne

Nie tempo jest ważne, tylko granie w tempie... Bo mówiąc, że tempo jest ważne, ktoś może pomyśleć, że szybciej = lepiej.

14

Odp: Grajcie z Metronomem to bardzo wazne

A ja od siebie dodam, że nie koniecznie zawsze gram w określonym tempie, tylko zmieniam je, żeby utwór brzmiał ciekawiej smile szczególnie jak gram intro do "stairway to heaven" zawsze na początku wolniej, delikatniej, później przyspieszam. Można w ten sposób wyrabiać sobie swój styl gry i wykazać kreatywnością, a nie tylko tzymać sie sztywnych nauczycielskich schematów. Odrobina fantazji koledzy i koleżanki smile

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

15

Odp: Grajcie z Metronomem to bardzo wazne

@iamvirus to, że Ty używasz to nie znaczy, że każdy to musi robić (i jeszcze w tempie 60 LOL). Zauważyłeś, że to takie pomocne i chcesz udzielić "dobrej rady" tak?? Jeśli ktoś czytał kurs to wie do czego służy metronom.
@dancio101 liczenie nut jest swego rodzaju metronomem. Gdy go włączysz słyszysz takie "pikanie" czy coś. To pikanie jest oczywiście do rytmu. Zamiast tego można właśnie liczyć, czyli: raz, dwa, trzy, cztery (metrum 4/4). To jakby zastępuje właśnie ten dzwięk z metronomu i sam podajesz sobie rytm smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

16

Odp: Grajcie z Metronomem to bardzo wazne

I w sumie to jest nawet lepsze bo wchodzi Ci w zwyczaj i później gra się w dobrym rytmie. Np. gdy gra się z kimś innym to się nie przyśpiesza.

17

Odp: Grajcie z Metronomem to bardzo wazne

A jak sie gra akordami i jak z tym metronomem?? Jak go ustawić ?? Utwór może mieć różną rytmikę więc co wtedy i co z tymi nutami>??

"Live To Play Live"

18

Odp: Grajcie z Metronomem to bardzo wazne

Jak masz nuty to proste, ustawiasz sobie tempo przykładowo 70 i jedziesz... np metrum 4/4 i ci stuka do 4 jak masz np półnute no trzymasz dźwięk aż dwa razy uderzy, z akordami natomiast już jest troche trudniej, to trzeba jakoś z bicie zsynchronizować, ale tego już nie wiem:(