1

Temat: Gitara dla leworęcznych...

Witam, kto widział temat ten domyśla się na czym polega mój problem... Bardzo bym chciał nauczyć się grać ale nie wiem jaką gitarę powinienem kupić... Czy osoby leworęczne mogą nauczyć się grać na zwykłej gitarze? A może konieczna jest przekładka strun? Jeśli jest tu ktoś leworęczny kto gra, bardzo proszę o konsultację smile Co generalnie o tym myślicie? A może moja leworęczność to znak że nie powinienem dotykać instrumentów strunowych? ;D

"Va'esse deireádh eap eigean..."

2

Odp: Gitara dla leworęcznych...

Poruszałem ten temat w dziale Trzymanie gitary.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3

Odp: Gitara dla leworęcznych...

Ja jestem leworęczny. W przypadku gitary akurat zacząłem grać jak leworęczni, a potem przeszedłem na prawą rękę i nie miałem z tym problemu, chociaż oczywiście musiałem się praktycznie uczyć od początku. Na szczęście zrobiłem to dość wcześnie. Także wybór zależy od ciebie ja jako leworęczny nie odczuwam żadnych niedogodności grając (a właściwie to ucząc się grać) tak jak praworęczni, a nieco problemów można w ten sposób uniknąć wink .

4

Odp: Gitara dla leworęcznych...

Dzięki za wskazówki, brzmi to wszystko całkiem rozsądnie... No ale tak czy inaczej przed udaniem się na zakupy wolałbym pożyczyć od kogoś gitarkę i przekonać się czy wogóle umiem ją trzymać... wink

"Va'esse deireádh eap eigean..."

5

Odp: Gitara dla leworęcznych...

Ja tak zrobiłem. Pożyczyłem od ciotki klasyka i po 3 tyg kupiłem elektro-akustyka

Angus Young The Best

6 (edytowany przez MSkoczu 2009-01-25 22:00:33)

Odp: Gitara dla leworęcznych...

Lepiej się uczyć na "normalnych" gitarach ponieważ w większości gitary są praworęczne

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

7

Odp: Gitara dla leworęcznych...

Tak też zrobiłem. A w każdym razie próbuję...

"Va'esse deireádh eap eigean..."

8 (edytowany przez kłosiu 2009-07-12 21:32:13)

Odp: Gitara dla leworęcznych...

Jestem leworęczny, ale gram na gitarze dla "prawusów". Teraz nawet bym na taką lewą gitarę nie spojrzał big_smile Gra mi się świetnie, a początki trudne nie były.

System
of a             <3
down

9

Odp: Gitara dla leworęcznych...

Hehe no moj kolega jak zaczynal a jest tez leworeczny to sobie po porstu przestawil struny na odwrot i gral lewa reka o ile mi wiadomo nadal gra lewa reka ale juz z (chyba) przystosowanym to tego sprzetem ^^

10

Odp: Gitara dla leworęcznych...

ja tez jestem leworęczny i gram normalnie na prawą rękę bo stwierdziłem że jest to coś nowego dla moich rąk i nie mam wyrobionych nawyków co do gitary

11

Odp: Gitara dla leworęcznych...

Ja tez jestem leworęczny i gram na zwyklym akustyku

Music it's my live

12

Odp: Gitara dla leworęcznych...

ja jak pierwszy raz wziąłem gitarę do ręki to zamiast gryf mieć po lewej stronie miałem po prawej big_smile i dopiero starszy mi powiedział że źle ją trzymam xD

13

Odp: Gitara dla leworęcznych...

ja jestem leworeczny i gram jak przystalo na porzadnego lewusa lewa reka i nie mam zamiaru grac prawa bo po to mam lewa xD

14

Odp: Gitara dla leworęcznych...

jestem leworęczna i bardzo chciałabym nauczyc sie grac na gitarze. nie wiem jaka kupic sobie gitare na poczatek ; D probowalam kiedys grac jak praworeczni ale kompletnie mi nie wychodzilo, chociaz chwyty umialam prawa reka ale gorzej grac lewa ; D zostaje mi tylko grac jak leworeczni ; P
pomozcie mi wybrac gitare taka do 300 maksymalnie i jeszcze nie wiem jaki mam miec rozmiar gitary wiec tez licze na pomoc ; ]  jak cos to mam 14 lat ; D

15

Odp: Gitara dla leworęcznych...

a jak Ci wychodzilo jak próbowalaś grać jak leworęczni?? big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

16

Odp: Gitara dla leworęcznych...

Też jestem leworęczny , ale od samego początku gram na "normalnej" gitarze. Tak czy siak musimy nauczyć się lewą i prawą dłonią ruchów których na codzień nie wykonujemy, więc obie dłonie zaczynają od zera.
A jeśli ta przewaga miała by coś dawać to ja się cieszę, że mam tę sprawniejszą dłoń na gryfie wink

www.hobosonwheels.wordpress.com - blog z moich podróży

17

Odp: Gitara dla leworęcznych...

nie próbowalam bo nie miałam gdzie ; P
ale probowalam sobie tak grac odwracajac od gitare od mojej kolezanki  i moze by i wyszlo ale mialam za dlugie paznokcie i mi haczyło ; ]

18

Odp: Gitara dla leworęcznych...

Pozwolę sobie zacytować pewien tekst o Jacku Kaczmarskim:

Wikipedia napisał/a:

Technika gry na gitarze

Jacek Kaczmarski trzymał gitarę odwrotnie niż większość gitarzystów: struny szarpane lub uderzane były palcami lewej ręki, zaś struny na gryfie przyciskały palce dłoni prawej; ułożenie strun pozostawiał jednak niezmienione. Pozwalało mu to łatwiej osiągać niektóre rozwiązania brzmieniowe niż w przypadku gitary trzymanej w sposób klasyczny.

Rzekoma leworęczność Jacka Kaczmarskiego

Dość powszechnie uważa się, że Jacek Kaczmarski był osobą leworęczną. Przeświadczenie takie wynika zapewne z faktu odwrotnego trzymania przez niego gitary, był on jednak praworęczny. Wątpliwości rozwiewa sam poeta w wywiadzie:
"– Nie jest trudno zauważyć, że grasz na gitarze lewą ręką, chociaż ułożenie strun jest typowe dla gitarzysty praworęcznego. Jednak autografy rozdajesz ręką prawą. Czy to znaczy, że jesteś oburęczny?
– Jacek Kaczmarski: Rzeczywiście, równomiernie mam rozwinięte obie ręce. Jeśli chodzi o grę na gitarze lewą ręką to wynika ona z mojej niewiedzy, zwykłej ignorancji. Od samego początku grałem odwrotnie nie wiedząc, iż można się tak posługiwać tym instrumentem tylko wystarczy zmienić kolejność strun. Zanim się jednak zorientowałem, umiałem się już całkiem nieźle poruszać na kilku akordach. Potem, dla żartów, nauczyłem się grać prawostronnie kilku funkcji po to, aby podczas koncertów trochę się zabawić: raz grać lewą, a raz prawą ręką. Następnie, gdy już moja twórczość zaczęła się krystalizować dostrzegłem, iż trzymanie na odwrót daje mi pewną przewagę nad praworęcznymi. Przede wszystkim inaczej brzmią akordy oraz pochody basowe, które w razie potrzeby imitują gitarę basową, tym bardziej, że gram je palcami: wskazującym i środkowym"

Impossible is nothing big_smile

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

19

Odp: Gitara dla leworęcznych...

a jak najlepiej by było w moim przypadku jestem leworęczny ale jak byłem mały to mnie w przedszkolu przestawili na prawo i teraz od tamtej pory pisze prawa ręką ale np. inne czynności na przykład młotek łapę w lewą rękę itd. jak w moim przypadku z robić ???

20

Odp: Gitara dla leworęcznych...

Uczyć się tak jak praworęczni. Bo przecież nigdy nie miałeś styczności z gitarą, więc będzie Ci bez różnicy. Przede wszystkim nie będziesz też miał problemów z kupnem gitary.

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337