Temat: Wzmacniacz - pytania

Witam,
otóż niedawno mój tata znalazł w swojej szkole jakiś stary wzmacniacz do gitary, a że ja wcześniej grałem bez wzmacniacza, po szybkim odkurzeniu go postanowiłem go wypróbować. I tu zaczynają się moje pytania: wzmacniacz działa, ale nie wiem do czego służą pokrętła bass i treble, kręcenie nimi nie przynosi zamierzonego efektu(być może nie działają), a chciałbym wydobyć z gitary takie bardzo ciężkie, heavy metalowe brzmienie i nie wiem jak to uzyskać. Jeżeli chodzi o sprawy z gitarą elektryczną jestem jeszcze zielony, także proszę forumowych gitarzystów o pomoc i wyrozumienie smile

2

Odp: Wzmacniacz - pytania

basy czyli tony niskie o częstotliwościach od 20 Hz do ok. 300 Hz
tony średnie od ok. 300 Hz do ok. 3000 Hz.
soprany czyli treble czyli tony wysokie o częstotliwościach od ok. 3000 Hz do 20 kHz. Masz tam jescze jakies pokretła

Angus Young The Best

3

Odp: Wzmacniacz - pytania

Przede wszystkim zanieś wzmacniacz do jakiegoś elektronika, bo może faktycznie coś tam nie działa. Jeśli chodzi o ciężkie metalowe brzmienie, to musisz mieć przester i prawdopodobnie ten stary wzmacniacz nie posiada wbudowanego przestera, więc musisz kupić jakąś kostkę. Napisz  w ogóle, jakiej firmy jest wzmacniacz i czy jest lampowy, czy tranzystorowy.

4

Odp: Wzmacniacz - pytania

Możliwe, że mogą nie działać.
A pokrętłami bass, middle i treble nie uzyskasz heavy metalowego brzmienia. Tak jak master napisał, możliwe, że będziesz potrzebować kostki, gdyż stare wzmacniacze raczej nie mają wbudowanych efektów.
Myślę, że kolega ma raczej wzmacniacz tranzystorowy, ale poczekajmy na to, co napisze.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421