1

Temat: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

W tym wątku zasięgamy porad co do zakupu wzmacniaczy i efektów gitarowych

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

2

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Dotarł do mnie ten Crate FW 15 R i powiem wam, że bardzo miło mnie zaskoczył big_smile Rockowy przester, ale jak się da na maksa gain to wychodzą sztany z głośnika(ale przydał by się Hellfire pod mostem to było by lepiej). Bardzo skuteczne EQ na czym bardzo mi zależało i mimo, że 15W to głośny jak cholera praktycznie nie rozkręcam go więcej niż na 1/4 potencjometru na cleanie i nie więcej niż 1/8 na przesterze, a jak rozkręciłem na maksa Volume na cleanie to brat z psem podskoczyli  big_smile
Rewerb też fajny ale na maksymalnym ustawieniu zaczyna sprzęgać z gitarą jak się blisko stoi.

Fotka http://i48.tinypic.com/oj4hdw.jpg

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

mpx co sie stalo ze kupiles "pierdziawke" tongue?

Vintage V100+Marshall VS100

4

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Jaką pierdzawię? On ma 12" głośnik więc to nie pierdziawa.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

No rzeczywiscie,nie zauwazylem.W kazdym razie wydawalo mi sie ze nie jestes zwolennikiem takich piecykow ;p

Vintage V100+Marshall VS100

6

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Zima jest, trzeba piecem ogrzać pokój.
A tak serio jako, że studiuje i zarabianie kasy przychodzi mi ciężko to postanowiłem, że nie będę kupował tranzystorowego wzmaka za 1,5k tylko kupie jakiś tani, a fajnie brzmiący, żeby sobie umilić czas zbierania na lampę, ale myślę, że z nim szybko się nie rozstanę, bo na prawdę mi pasuje i do tego fajnie się dogaduje z PODem więc żyć nie umierać. Prędzej sobie kupie jakieś pickupy od Merlina pod most.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Jestem ciekaw jak to brzmi,czekam na jakies probki.W sumie sie zdziwilem ze 12 w tak tanim piecu smile

Vintage V100+Marshall VS100

8

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Tani jest bo nie ma dużo wat, a transformatory dużej mocy kosztują sporo. No i wiadomo nasze ulubione Manufactured in China, ale przynajmniej Design in USA tongue

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

9

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

a ja mam pytanie czy takie coś wyjdzie

gitara akustyczna (przystawka)---> efekt gitarowy ---->(przejściówka z duży jack na mały)  głośniki 5.1 Creative.

Mógłbym wtedy grać z jakimś przesterem bez opóźnień i czy głośniki takie coś przyjmą ???JAk ktoś sie orientuje to będę wdzięczny za odp smile

"Live To Play Live"

10

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Zależy jaka przystawka i jaki efekt. Ogólnie do akustyków daje się przystawki piezo(czyli nie cewkowe jak w przypadku elektrycznych gitar), a całość podłącza się do wzmacniacza opartego na szerokopasmowych głośnikach, więc mogło by to działa, o ile przystawka była by dobra(czytałem o jakimś Dimarzio Piezo za 300zl, po prostu przyklejasz go do płyty wierzchniej i jazda) tyle, że musiał byś znaleźć jakiś efekt który zastępował by preamp.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

11 (edytowany przez stysiu15 2010-01-03 19:56:54)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Nie no 300 zł za przystawke??? heh troszkę za dużo tongue ostatnio w muzycznym grałem na przystawce mono podłączonej do pieca Fendera chyba 60W. Efekt nawet był ciekawy tylko że mono ma swoje wady ale na przesterze nawet fajnie było. A przystawka działała na zasadzie zbierania drgań ze strun więc spoko smile

a co do efektu to np http://allegro.pl/item861474869_efekt_g … olsce.html  overdrive

"Live To Play Live"

12

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

dimavery ?? chyba żartujesz XD

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

13

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

dałem tylko przykład o co mi chodzi ja przecież tego nie mam zamiaru kupować xD

"Live To Play Live"

14

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

no ja myślę ^^ bierz jakiegoś BOSS'a jak już z tego co mi wiadomo to robi dobre efekty etc. xD

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

15

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

jak narazie to ja musze wiedzieć czy coś takiego odpali jak opisałem bo na pieca dobrego mnie nie stać a głośniki i tak musze kupic więc bym zrobił taki myk ^^ big_smile

"Live To Play Live"

16 (edytowany przez lis1994 2010-01-03 20:16:27)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

to nie wiem jak z takimi efektami nożnymi ale wiem że na PODzie możesz pograć przez głośniki
^^' tyle że za tyle co kosztuje POD kupisz Crate FW 15 R xD

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

17

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

no właśnie a mi chodzi o coś w cenie niezbyt dużej . ALe zobacze jeszzce smile

"Live To Play Live"

18

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

a ja mam pytanie co do efektu zoom g2 http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/e … ty/zoom-g2 czy nie byłby on lepszy od poda ?? ma wbudowany footswich więc można grać bez przerw na zmienianie efektów np z clean na overdrive a w PODzie trzeba przestawiać ręcznie

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

19

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Zoomy nie dorastają do pięt produktom(pod względem jakości i wierności symulacji) Line6. Hmm, widziałem gdzieś artykuł jak zrobić footswich dla POD'a, wystarczy tylko umieć lutować koszt dość mały, ale nie wiem gdzie za bardzo tongue

Stysiu15, w sumie nie wiem jak rozwiązać twój problem tongue Najlepiej dobra przystawka + piec do gitary akustycznej.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

20

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

hmmm mpx gdybyś się na to natkną to napisz ;] może się przydać a lutować umiem big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

21

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

@mpx tak by było najprościej ale funduszy mi nie starczy gdyby wyjść z założenia że przystawka taka przeciętna ok 50 zł to za piec trzeba dać z 300-350 zł żeby pierdziawki nie kupić ale czym sie różni piec do elektryka od pieca do akustyka ???  szerokością przenoszonego pasma bo sie nie znam na tym

"Live To Play Live"

22

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

@stysiu15 ja też mam głośniki 5.1 creativa, ale nie bardzo zrobisz tak jak Ty chcesz, bo one maja 3 mini jacki na końcu (króre się wpina do kompa) więc jak wepniesz tylko jeden to będzie słychać tylko w dwóch głośnikach (+ subwoofer).
Ostatnio oddalem piec do gwarancji i nie mam na czym grać, to sobie podpinam gitarę prosto do głośników (przez przejściowkę), tylko jak mowie w glośnikach 5.1 są 3 końcówki, a możesz wpiąć tyklko jedną. Myślałem o tym żeby kupić jakąś przejściowkę tak, żeby można było wpiąć 3 na raz (no przynajmniej 2) ale nie wiem czy cos takiego istnieje tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

23 (edytowany przez stysiu15 2010-01-03 21:07:24)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

hmm no właśnie wiem że jest z mini jack na 2 chinch ale jak bede miał czas to popytam smile

"Live To Play Live"

24

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

@stysiu15, piece od elektryków mają głośniki gitarowe (czyli takie które przenoszą pasmo chyba 200-5000Hz), a od akustyków 16-40000Hz. Ogólnie przester z akustyka i tak nie będzie specjalnie dobry więc możesz kupić mały piecyk.  O ile w ogóle chce Ci się w to bawić.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

25

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

tzn czasami lubie jakiegoś riffa pociągnąć wink i wiem  że to nie to co elektryk no ale dawisek21 chyba na piecu gra  tylko ma elektro-akustyka i fajnie brzmi

"Live To Play Live"

26

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

ejjj mpx a coś takiego ?? ;] http://line6.com/community/thread/22858 http://cgi.ebay.co.uk/HID-usb-Foot-swit … 3356740891 footswitch na USB big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

27

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

ciekawe czy można to gdzieś kupić ;D

"Live To Play Live"

28

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

na ebay'u ;d podałem link drugi tylko tamto inaczej wygląda big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

29

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

a co to wogóle robi ?? bo sie nie łapie w tym ;P

"Live To Play Live"

30

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Nie to była ręczna samoróbka z instrukcją, tam był scalak w który wgrywasz program, a potem całość wpinasz w poda.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

31 (edytowany przez lis1994 2010-01-03 22:56:26)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

ja też nie ale to chyba jest to że jakby zmieniasz efekty nie schylając się i zmieniać ręcznie tylko naciskając nogą tongue może mało daje ale i tak chyba pomocne ^^

Edit: Czyli jednaj jest możliwość kupienia footswitch'a do poda ;]

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

32

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

a nie lepiej odrazu http://www.lauda-audio.pl/prod/7663/520.htm   ?
\

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

33

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

o kurdee to jest maszyna... http://www.lauda-audio.pl/prod/8795/520.htm big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

34

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Jak was stać big_smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

35

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

pfff ja jak już to bym brał POD 2.0 i do niego już można footswitch podobno podpiąć ^^ w sumie też dobra opcja ale POD 2.0 jest już dość spooory big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

36

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

haah http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=118086 tylko na razie stan magazynu jest równy zero ale porównując do tego http://www.allegro.pl/item850000147_lin … _odss.html to się opłaca i mając kase na to http://www.allegro.pl/item862513533_lin … mocja.html to chyba można dozbierać jeszcze 100 pln'ów i kupić coś lepszego big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

37

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Wątpię, żeby cena 500zł się utrzymała skoro w innych jest po 750, nawet na GC jest taka cena więc raczej niżej nie będzie tongue

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

38 (edytowany przez lis1994 2010-01-04 19:00:03)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

w sumie racja ^^ ale na razie i tak nie kupuje żadnego efektu to się zobaczy za jakiś czas  big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

39 (edytowany przez pawulinho17 2010-01-06 23:31:00)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

ja szukam czegoś w granicy do 200 zł. Jeśli łaska pomóc to będę wdzięczny ( tylko wzmacniacz aka. piecyk, nie efekty gitarowe)

40

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Do 200 złotych to ja nie znam niczego co byłoby zdatne do użytku (a przynajmniej nie nowe).

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!