Temat: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

Mam olbrzymi zapał, gitarę juz kupiłem (T.Burtona Greengo JCBK). Pobawiłem się pustymi strunami (Nothing else ......), zagrałem Son of the blue sky. Czego uczyć się dalej, tak aby nie zaczynąc od d...y strony. Pytanie pewnie lamerskie, ale nie znam nikogo, kto by mi podpowiedział. Nad czym na początku skupić najwięcej uwagi. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

2

Odp: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

Cześć. Też jestem początkujący, gitarę mam.. od jakiegoś tygodnia. Zaczynałem tak, jak Ty. Doszedłem do "najprostszych akordów gitarowych" i tu troszeczkę poprzestałem, co chciałem nauczyć się chociaż jednej kolędy na Święta smile Ucz się zgodnie z kursem, jest on ułożony tak, żeby od początku do końca, wszystko pięknie wyćwiczyć.

Tzn. wykonuj wszystkie ćwiczenia- w "Pierwsze ćwiczenia II" do nauczenia się oprócz "Son of the blue sky" jest jeszcze "Gdy nie ma w domu dzieci", "Wlazł kotek na płotek", "Tata dilera", więc ćwicz te właśnie piosenki, a później jedziesz dalej, równo z działami w kursie smile

Pozdrawiam i życzę owocnej nauki!

3

Odp: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

Spróbuj pierwszy rif ,,enter sandman,, jest w miare prosty, naucz się dalej ,,nothing else maters,,; ,,highway to hell,, też jest proste i intro do ,,one,,. To tak na początek, w razie jakichkolwieg pytań to pisz tutaj. smile Miłej nauki.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

4

Odp: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

Witam! Mam pytanie. Jak jest ten początek "Nothing else matters" to dlaczego na jednej strunie są 2 kółka zaznaczone? To znaczy, że mam szarpnąć tą strunę w 2 miejscach? Niestety nie znam nikogo znajomego kto potrafiłby grać na gitarze.

5

Odp: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

A kurs gitarowy na tej stronie w ogóle czytałeś?!

"Va'esse deireádh eap eigean..."

6

Odp: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/tabulatura.html

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

7

Odp: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

Witam wszystkich,jestem tu nowym uzytkownikiem i nie wiem czy dobrze tarfiłem,gdyz mam gitare od paru miesiecy,niby znam 8:podstawowych chwytów,zagram 2 piosenki proste na chwytachi pare krótkich melodyjek ,jednak nie wiem za co sie wziasc czy za cwiczenia techniczne typu rozciagania palców i szbkosci przechodzenia miedzy chwytami którymi znam (8)chwytów,czy  uczyc sie reszty chwytów ponad 150,kumpel mi mówił ze wszysktie w tydzien ogarnął cos jednak nie chce mi sie w to wierzyc gdyz chyba nikt nie zna wszystkich chwytów,czy uczyc sie piosenek z tabów i wkówac cyferki na strunach jak leca po kolei to  jednak tez jest ciezko uczyc sie piosenki 3 minutowej z tabów,prosze o odpowiedz gdyz nie wiem za co sie wziasc

8

Odp: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

Ok. Już rozumiem smile Tak czytałem już wszystko, najwyraźniej niezbyt dokładnie. Nie mam jeszcze gitary ale uczę się zawczasu. Dzisiaj kupuję Yamahę F310. Jeszcze nigdy nie miałem styczności ale bardzo lubię muzykę smile

9

Odp: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

okinawa1897, wszystkich dźwięków jest 12, chwyty są durowe i molowe czyli podstawowych chwytów jest 24, a jedynie co trzeba zapamiętać to jak się tworzy udziwnienia dla E i A i jak je zapamiętamy to dla kolejnych dźwięków jest łatwo bo wystarczy zrobić chwyt barowy od danych dźwięków. Można dorzucić Power Chordy ale je też tworzy się schematycznie więc to nie jest jakiś problem.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

10

Odp: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

udziewienia?

11

Odp: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

A może ktoś podać tab do całego nothing else matters?

12

Odp: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

http://www.guitaretab.com/m/metallica/22035.html

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

13

Odp: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

udziwnienia sorry,piersze słyszęo takim czyms,a wracajac do tych chwytów kumpel mi mówił ze jest tzw podstawowych 8,zebym, reszty sie nie uczył bo same z czasem przyjda

14

Odp: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

Ucz sie jak najwiecej mozesz i bierz sie od razu za barowe,ja obecnie gram 4-5 miesiecy i umiem z 30 chwytow(oczywiscie nie liczac power chordsow),no i przy takim zasobie mozna juz cos ciekawszego zrobic.

Vintage V100+Marshall VS100

15

Odp: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

Udziwnienia czyli np. Asus4, czy C7 i takie tam.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

16

Odp: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

to tych udziwnien jest sporo i wes tu wykuj sie tych kombinacji

17

Odp: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

okinawa1897 napisał/a:

to tych udziwnien jest sporo i wes tu wykuj sie tych kombinacji

ja osobiscie znam tylko chwyty podstawowe a jesli jakas piosenka wymaga tych udziwnien zagladam do jakiegos spisu akordów np na chords.pl i juz mam;)

18

Odp: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

hmmm ja na początku znałem 8 podstawowych czystych chwytów (nie barowych) potem doszły barowe z obu strun czyli w sumie 32 chwyty a jak gdzieś trzeba było zagrać jakiś A7 czy coś to się go po prostu uczyłem i obecnie znam A7 G7 H7 E7 C7 D7 czyli 6 "siódemek" ;] trzeba dodać jeszcze do tego 24 power chordsy (hmm niby jest ich 12 ale biorę z obu strun ;]) czyli wychodzi mi na to że znam 62 chwyty ^^' a i tak jest to zapewne tylko kropla w morzu ... big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

19

Odp: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

lis1994 napisał/a:

hmmm ja na początku znałem 8 podstawowych czystych chwytów (nie barowych) potem doszły barowe z obu strun czyli w sumie 32 chwyty a jak gdzieś trzeba było zagrać jakiś A7 czy coś to się go po prostu uczyłem i obecnie znam A7 G7 H7 E7 C7 D7 czyli 6 "siódemek" ;] trzeba dodać jeszcze do tego 24 power chordsy (hmm niby jest ich 12 ale biorę z obu strun ;]) czyli wychodzi mi na to że znam 62 chwyty ^^' a i tak jest to zapewne tylko kropla w morzu ... big_smile

oczywiscie bary i power chordsy to podstawa wink) akordy semptymowe znam zasady wiec to nie problem wink

20

Odp: Na czym na początku skupić najwięcej uwagi?

aha to trochę mam rozjasnione w głowie za co sie teraz wziasc