Temat: Jak utworzyć power chord h5?

PIsałem o tym w innym dziale i mi go zamknęli bo myslałem że wszytko wiem a ja dalej jestem ciemny jak stworzyć power chordsa h5??? Pomóżcie  bo ja z tego ciemny jestem hmm

"Live To Play Live"

2 (edytowany przez lis1994 2009-12-22 19:44:35)

Odp: Jak utworzyć power chord h5?

wszystkie akordy z 5 wyglądają tak samo ^^ tylko palec wskazujący pokazuje ci jaki to jest power chord's np.

x|---|---|---|---|---|---|
x|---|---|---|---|---|---|
o|---|---|---|---|-3-|---| C5
o|---|---|---|---|-2-|---|
o|---|---|-1-|---|---|---|
x|---|---|---|---|---|---|

tutaj jak widać palec wskazujący jest na dźwięku c czyli power chord's H5 będzie wyglądał tak

x|---|---|---|---|---|---|
x|---|---|---|---|---|---|
o|---|---|---|-3-|---|---| H5
o|---|---|---|-2-|---|---|
o|---|-1-|---|---|---|---|
x|---|---|---|---|---|---|
"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

3

Odp: Jak utworzyć power chord h5?

Mam wrażenie, że nie przeczytałeś i nie przećwiczyłeś jeszcze wszystkich elementów kursu...

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

4

Odp: Jak utworzyć power chord h5?

Tzn przećwiczyłem wszystko to co mi jest potrzebne, a power chordsy i budowę akordów dość długo analizowałem ale nie mogłem wszystkiego zrozumieć

"Live To Play Live"

5

Odp: Jak utworzyć power chord h5?

Wystarczy wziąć normalny akord tyle że barowy i jeśli pochodzi od E-dur(lub też e-moll, nie ma to znaczenia), to trzeba wyrzucić 3 struny wiolinowe, jeśli pochodzi od A-dur to wyrzucamy basową E i dwie wiolinowe. I tak oto powstaje chocapic albo powerchordy

Tu daje przykład

C-dur           Wyrzucamy           C5
e---3---         e---X---         e-------
H---5---         H---X---         H-------
G---5---  --->   G---5--- --->    G---5---
D---5---         D---5---         D---5---
A---3---         A---3---         A---3---
E---3---         E---X---         E-------

EDIT:
Jak komuś bardzo nie pasuje trójdźwięczny power chord to zawsze może skasować sobie jeszcze jedną strunę z dołu lub z góry i wtedy to już będzie jedyny tru Power chord

e-------
H-------
G-------
D---5--
A---3---
E-------

lub

e-------
H-------
G---5---
D---5--
A-------
E-------
Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

6

Odp: Jak utworzyć power chord h5?

w sumie to też dobry sposób big_smile dzięki przy okazji sam się czegoś pożytecznego dowiedziałem ^^

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

7

Odp: Jak utworzyć power chord h5?

Ogólnie power chord to dwudźwięk, który przy normalnym strojeniu łapany jest:
na prymie jako pierwszym dźwięku i bodajże siedem półtonów (kwinta czysta) niżej (czyli struna niżej i dwa progi bliżej mostka).
Można zagrać także power chord rozszerzony, wtedy łapiemy pięć półtonów niżej od tego drugiego dźwięku (czyli kwartę czystą od tamtej kwinty)- w praktyce dokładamy palec na strunie pod naszym drugim palcem i wtedy jest to już normalny akord.
Power chordów używa się w cięższych odmianach muzyki, gdzie przy dużym przesterze wysokie dźwięki zaczynają paskudnie brzmieć.

mpx podał wyżej akord C5, power chord C5 będzie wyglądał bez przyciśnięcia trzeciej struny na piątym progu (trzeci schemat).

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

8

Odp: Jak utworzyć power chord h5?

WiedźMatt napisał/a:

Można zagrać także power chord rozszerzony, wtedy łapiemy pięć półtonów niżej od tego drugiego dźwięku (czyli kwartę czystą od tamtej kwinty)- w praktyce dokładamy palec na strunie pod naszym drugim palcem i wtedy jest to już normalny akord.

Nie jest to normalny akord, ciągle jest to dwudźwięk, dołożony dźwięk jest z kolejnej oktawy.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

9

Odp: Jak utworzyć power chord h5?

lol jakie to wszytko skomplikowane tongue

"Live To Play Live"

10

Odp: Jak utworzyć power chord h5?

@Darek: A rzeczywiście, dzięki za poprawienie mnie wink

Ogólnie: Power chord to taki "akord", z którego poucinano wysokie dźwięki bo na przesterze piszczały.
Power chord nazywa się od pierwszego dźwięku. Np. E5 tworzy się od dźwięku E.
Drugim dźwiękiem power chordu jest dźwięk wyższy od pierwszego o stałą odległość (Na strunie niżej i dwa progi bliżej mostka).
Czasem dodaje się dźwięk z kolejnej oktawy poprzez dołożenie palca na strunie niżej pod tym drugim palcem.
Cóż... przeczytaj wszystko trzy razy całe- a potem każde zdanie trzy razy.
No i jeśli uczysz się z tej strony o zakładam że wiesz coś już o interwałach i akordach.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

11

Odp: Jak utworzyć power chord h5?

teorie rozumiem bo wiem ocb ale  w praktyce to zastosować to co innego;)

"Live To Play Live"

12

Odp: Jak utworzyć power chord h5?

Możesz grać jak barre, wtedy możesz trzymać jeden albo i dwa palce na prymie, a pozostałe dwa palce trzymają drugi i ewentualnie trzeci dźwięk.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

13

Odp: Jak utworzyć power chord h5?

Przecież mój sposób jest najbardziej łopatologiczny, prościej się nie da.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95