Temat: Co dalej?

Mam następujący problem.
Przeczytałem cały kurs na tej stronie.
Nie licząc nut, których niestety niespecjalnie rozumiem i interwałów czy budowy akordów przy których musiałbym posiedzieć i pomyśleć, ale wiem o co w nich chodzi- teorię znam.

No i zastanawiam się co dalej.
Same akordy zdecydowanie mi nie wystarczą, a przyznam że chciałbym (może nie od razu, ale za kilka lat) dojść do takiej wprawy aby stać się dość dobrym gitarzystą- najpierw rytmicznym, później prowadzącym.

Prosiłbym o poradę, bo nie wiem czy wziąć się teraz za naukę nutek i gam, czy szukać nowszych rzeczy w sieci.

I jeśli ktoś zna jakieś piosenki których łatwo się nauczyć, to prosiłbym o podanie ich tytułów.

Pozdrawiam- WiedźMatt.

(I proszę moderację o ewentualne przeniesienie wątku, jeśli jest w złym miejscu.)

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

2

Odp: Co dalej?

potrafisz zagrac np akord C-Dur w 5 pozycjach? (i wszystkie inne akordy^^) wiesz jak sie tworzy akordy septymowe etc? potrafisz zagrac patatonike tych wszystkich akordow na calym gryfie? jezeli nie, to jazda do roboty ! big_smile

3

Odp: Co dalej?

Wiem jak się tworzy akordy septymowe (bo to banał), C-dur zagram w przynajmniej trzech, a jak chwilę pomęczę palce i pomyślę trochę to pewnie i w sześciu ;p.
Pentatonikę to już niespecjalnie, ale gamę durową/molową zaczynając od prymy zagram (z tym że nie będę pewien dźwięków po kolei). ;p

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

4

Odp: Co dalej?

Ćwicz technikę, artykulację, bo właśnie to czyni dobrego gitarzystę, a nie znajomość gam czy skal.
http://gitara.pl/cwiczenia.html

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5

Odp: Co dalej?

Arpeggio,legato,Sweeping,chociazby.Cwicz tez nadal akordy.

Vintage V100+Marshall VS100