41

Odp: Dawisiek21

Myślę że chodzi o Red Hot Chili Peppers;)

"Za każdym razem osiągaj jedno.
Za każdym razem ucz się jednego.
Do chwili, gdy nauczysz się wszystkiego."

42

Odp: Dawisiek21

o uprzedziłeś mnie;]

"Za każdym razem osiągaj jedno.
Za każdym razem ucz się jednego.
Do chwili, gdy nauczysz się wszystkiego."

43

Odp: Dawisiek21

To jakies propy na Red hot?

Angus Young The Best

44

Odp: Dawisiek21

cabron ^^

45 (edytowany przez Lamsi 2009-10-24 16:18:33)

Odp: Dawisiek21

Red Hot Chili Peppers ;D

Eee: Californication, Tell Me baby, Under The Bridge, Road Trippin',Can't stop, Desecration Smile,Dani California. Wybierz cos ;P

Red Hoci sa genialni, jak i Nirvana. Odsluchaj ich piosenki i zagraj tą ktora przypadnie ci do gusty xd Choc mi wszystkie przypadly ;p

"I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not." Kurt Cobain.

46 (edytowany przez Dawisiek21 2009-10-24 17:24:40)

Odp: Dawisiek21

Dobra coś z tego co mi podałeś sie naucze, ale teraz pora na Shoot To Thrill

[video]http://www.youtube.com/watch?v=pgtuDFm8aGM[/video]

No... więc, eee jak zauważycie nie łatwo jest grać na akustyku w obrębie 15progu i jeszcze przy takim tempie jakie preferuje tutaj Donington.

NEWS:

21 stycznia mam urodziny wiec mój budżet sie powiekszy, narazie jest to okolo 55zł. Bedzie jeszcze Boże Narodzenie, mikołaj i wszelkie pieniądze bede odkładać by w styczniu/lutym zakupić gitarę elektryczną.

Angus Young The Best

47

Odp: Dawisiek21

Zgadzam sie z Lamsi RHCP ma swietne piosenki ja polecam "snow". Ale nie graj piosenek jakie Ci sie nie podobaja. Teraz kiedy juz zagralaes tyle piosenek AC/DC nie mogę sobie wyobrazić Ciebie w innym repartuarze, to tak jakby santana mial grac metal ;p A co do ostatniej pisoenki no troche chyba gorsze nagranie od poprzednich ale i tak mi sie podobalo. Solowka na poczekaniu sklecona?^^

48 (edytowany przez Dawisiek21 2009-10-24 17:55:52)

Odp: Dawisiek21

Niektorych solówek nie ucze sie z dużą dokładnością, bo gdybym mial grać z tzw feelingiem (nie wiem czy dobrze to napisałem) to poprostu nie byłbym sobą tylko myślał i truł głowę jak tu teraz grać, że tak powiem gram to sobie po swojemu, zeby miec z tego przyjemność a nie męke. Angus tez nie gra solówek idealnie jak na wersjach studyjnych, zawsze jest cos o siebie lub pozmieniane. A co do piosenki to właśnie wd mnie jest to lepsze nagranie od poprzednich ponieważ (nie wiem czy zauważyliscie) nie trzymam juz ręki na mostku, teraz tylko małum palcem podpieram ręke lub wcale jak przy normalnych chwytach, i w ogóle lepiej i lzej jest mi teraz cokolwiek grac

Angus Young The Best

49

Odp: Dawisiek21

Nie napisalem ze solowka ma byc taka sama tylko spytalem sie czy na szybko bo widzialem ze troche przebajerwales na dalszych progach ;p rzeczywsicie nie zwrocilem uwagi gdzie trzymasz reki ale nic dziwnego zazwyczaj nie ogladam filmiku tylko go slucham robiac cos przy okazji.  Angus moze grac jak gra i robi to swietnie ale nie mozna grac solowki bez wyczucia bo to tak jakby grac 2 rozne piosenki, zawsze musi byc jakis schemat nie koniecznie musisz nad nimi myslec dluzej ;p i nadal uwazam ze lepsze sa wczesnijesze nagrania sugeruje sie tutaj tym jak grasz a nie jak trzymasz reke ;p

50

Odp: Dawisiek21

Nie przebarwiałem na dalszych progach tylko na tych na ktorych gra sie to solo, a i mialem dodac ze jesli nie ucze sie solówy z duza dokladnoscia to improwizuję ją na tej skali na ktorej jest ona grana.

Angus Young The Best

51

Odp: Dawisiek21

Taaak, o Snow zapomnialam xd eh xd Dorzucam do listy ;p O widze ze ze stycznia ktos tu jest xd ja 26 ^^ ;p

"I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not." Kurt Cobain.

52

Odp: Dawisiek21

Moja podpowiedź, jak grasz nie machaj prawa ręka w całości tylko pracuj samym nadgarstkiem bo szybko będziesz męczył rękę:)) Po za tym pozytyw dla Ciebie:)

53

Odp: Dawisiek21

Ja jestem z 21.

Chodzi ci o chwyty czy pojedyncze struny a moze jedno i drugie.

Angus Young The Best

54

Odp: Dawisiek21

haa ;P

"I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not." Kurt Cobain.

55 (edytowany przez Dawisiek21 2009-11-07 20:12:16)

Odp: Dawisiek21

Rock'n roll train

[video]http://www.youtube.com/watch?v=DPJh1U1CKJA[/video]

Hell Ain't A Bad Place To Be

[video]http://www.youtube.com/watch?v=hcbftE3ABFQ[/video]

Angus Young The Best

56

Odp: Dawisiek21

grasz to cholernie równo i ładnie ale AC/DC nie jest jakoś cholernie trudne do grania

57

Odp: Dawisiek21

Tak AC/DC nie jest za trudne, ale myśle ze zajebiste

Angus Young The Best

58

Odp: Dawisiek21

jeśli lubiłbym hard rocka, to na pewno lubilym ac-piorun-dc

59

Odp: Dawisiek21

Fajnie wyszlo chyba jedno z lepszych nagran ;p ja polecam grac to co sie lubi i nie dawac na sile czegos trudniejszego. A jesli juz trudniejsze to dalej w tym samym duchu AC/DC jak juz napisalem nie wyobrazam sobie Ciebie w innym repertuarze;]

60

Odp: Dawisiek21

Jak zwykle wszystko idealnie zagrane smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

61

Odp: Dawisiek21

Jedno pytanie..! Czy ty uczyłeś się jakis skali kiedyś?? albo pentatoniki?

62

Odp: Dawisiek21

Dzięki wszystkim.


polusia93 napisał/a:

Jedno pytanie..! Czy ty uczyłeś się jakis skali kiedyś?? albo pentatoniki?

Oczywiście, inaczej nie mógłbym improwizować. Najczęściej używam Pentatoniki.

Angus Young The Best

63

Odp: Dawisiek21

Najlepsza do improwizacji skala chromatyczna wink

64

Odp: Dawisiek21

z tym, że niekażdy będie od razu umiał na takiej "głębokiej wodzie" pięknie zaimprowizować smile

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

65

Odp: Dawisiek21

Najbardziej podobalo mi sie w Hell Ain't A Bad Place To Be od 2:40 do 3:10 no poprostu genialne ;D
Nie to ze calosc byla zla czy cos. ale ten fragment bezbledny ;d

"I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not." Kurt Cobain.

66

Odp: Dawisiek21

Fajnie ci to wyszło,może w niektórych miejscach trochę inaczej bym próbował zagrać,ale tak trzymać wink

Ja już się zbieram jakies 1,5 miesiąca żeby nagrać kilka piosenek ale jakoś mi się nie chce i czasu brak. ;p

Vintage V100+Marshall VS100

67

Odp: Dawisiek21

Dawisek21 ja mam takie pytanie: czy efekty, a raczej efekt, którego używasz pochodzi z jakiegos programu komputerowego?? Jesli tak to jak ten program się nazywa?? smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

68

Odp: Dawisiek21

Nie uzywam zadnych efektów, dzwiek leci czysto z pieca.

Angus Young The Best

69

Odp: Dawisiek21

Czysto na pewno nie.. np. 2 ostatnie wykonania... Chyba ze masz Overdrive'a przy piecu bo tak czesto jest smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

70

Odp: Dawisiek21

Mój piec to soundking AK30A nic wielkiego

Angus Young The Best

71 (edytowany przez grzesiek2805 2009-11-16 21:54:04)

Odp: Dawisiek21

Overdive to taki efekt gitarowy, ktory czesto jest razem z piecem. I to sie po prostu słyszy, bo w Twoich ostatnich nagraniach gitara na czystym brzmieniu nie gra, tylko jest jakis efekt do tego (w tym przypadku Overdrive).
Czyste brzmienie... z reszta nie musze tlumaczyc jakie jest, a z tym efektem hmm.. takie ostre??
Pozdro smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

72

Odp: Dawisiek21

Postanowiłem zagrać coś rytmicznie (Malcolma), Polecam zagrać sobie tego riffa osobą ktore uwazają ze mają słabą prawą ręke. Szybki riff i po pierwszej zwrotce bedzie was boleć mięsien kolo łokcia. Mimo ze gram 11miechów to tez czulem ból (przynajmniej mi sie ręka wyrobi)

[video]http://www.youtube.com/watch?v=4PtdJsdmnf4[/video]

Angus Young The Best

73

Odp: Dawisiek21

Świetnie !

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

74

Odp: Dawisiek21

Dawisiek podziwiam Cię naprawde fajnie grasz wink

75

Odp: Dawisiek21

Dzięki Dzięki smile

Angus Young The Best

76

Odp: Dawisiek21

Możesz powiedzieć z jakiego taba korzystałeś ?

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

77

Odp: Dawisiek21

Guitar Pro:

http://www.911tabs.com/link/?4326608

Guitar Tab:

http://www.911tabs.com/link/?5850366

Przykładowo

Angus Young The Best

78

Odp: Dawisiek21

NEW SONG: KALORYFER

[video]http://www.youtube.com/watch?v=Ykr07S9rg2o[/video]

Angus Young The Best

79

Odp: Dawisiek21

te piosenki to w 100 % wasze są ?? bo genialne to jest big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

80

Odp: Dawisiek21

100%nasze, Dzieki big_smile

Angus Young The Best