Temat: Na co kierowac wzrok podczas gry?

Mam trochę dziwne pytanie. Otóż podczas gry zawsze patrze na moją prawą reke a nie lewą, łapiącą chwyty.

Czy mogę tak grać czy powinienem zmienić przyczajenie?

2

Odp: Na co kierowac wzrok podczas gry?

W sumie najlepiej nie patrz w ogóle na gitare;) tylko na tekst lub nuty;]

"Za każdym razem osiągaj jedno.
Za każdym razem ucz się jednego.
Do chwili, gdy nauczysz się wszystkiego."

3

Odp: Na co kierowac wzrok podczas gry?

Jeśli grasz palcami to nie trzeba patrzeć na prawą, a jeśli kostką to lepiej nauczyć się patrzeć na lewą.

4

Odp: Na co kierowac wzrok podczas gry?

Ja to tylko przy solowach patrze jak przez progi, a przy normalnych riffach to ostatnio z zamknietymi oczami jade

Angus Young The Best

5

Odp: Na co kierowac wzrok podczas gry?

Dawisek ale zauważ że grasz praktycznie najlepiej z wszystkich na forum ;]

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

6

Odp: Na co kierowac wzrok podczas gry?

Nie no akurat  gra bez patrzenia na progi nie jest taka trudna,mi się w sumie sama wyrobiła,no ofc zależy też od piosenki.Jedyna metoda to po prostu ćwiczyć.

Vintage V100+Marshall VS100

7

Odp: Na co kierowac wzrok podczas gry?

To kwestia wprawy. Jeśli ktoś juz jest obyty z gitara i w miarę umie na niej grac to spokojnie da sie grac bez patrzenia na ręce. Ja tez gram bez patrzenia, tyle ze ja gram 4 lata (jak juz mowilem, kwestia przyzwyczajenia) smile
Pozdro wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

8 (edytowany przez WiedźMatt 2009-12-08 23:37:45)

Odp: Na co kierowac wzrok podczas gry?

Ja akordowo to nie muszę widzieć w ogóle gitary żeby grać. Całkowity mrok nie przeszkadza, bo mam już taką pamięć mięśniową, że nie ma z tym problemu.
Przy grze solowej staram się nie patrzeć na podstrunnicę, tylko na taby.
To przychodzi z czasem, trzeba trochę ćwiczyć i mieć trochę "instynktu".

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!