Temat: Pierwszy dzień

Wróciłem z pracy, gitara już na mnie czekała. Szybkie wejście na stronę. Coś nie mogę jej nastroić... No nic, poćwicze narazie tak, jutro dam koledze w pracy to mi nastroi. Nothing else matters na pusto... Super, umiem to grać! Ok, jedziemy dalej, po 2 godzinach gram bez patrzenia na palce. Teraz Sun of the blue sky. Jak to było? 4,3,2,4.. Godzina 21, umiem połowe wstępu tej piosenki. nie czuje już palca wskazującego lewej ręki. pierwszy dzień uważam za udany:)

Pozdrawiam

2

Odp: Pierwszy dzień

Ściągnij AP Tuner i stroisz ;]

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Pierwszy dzień

dzień drugi. wstałem o 6 rano, przede mną stała gitara. nie mogłem się powstrzymać, wziąłem ją do ręki i zacząłem grać. cholera, już siódma, trzeba sie zbierać do pracy. wziąłem ją ze sobą żeby mi kolega nastroił. ok, gotowe. gitara stoi obok mnie. nie moge się powstrzmać zeby co jakiś czas nie zagrać jakiegoś dźwięku.

Wy też tak mieliście na początku?

4

Odp: Pierwszy dzień

Ja przez pierwsze dwa tygodnie z niej oka niespuczszałem wink

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

5

Odp: Pierwszy dzień

Schowaj do pokrowca jeśli takowy masz i nie kładź na środku pokoju tongue

6

Odp: Pierwszy dzień

Ostrzegam ze to zostanie do końca ;p i pokrowiec nic nie pomorze tym bardzej dziala jak magnez bo przypomina prezent - rozpakuj i zagraj ^^ Czesto przez to spozniam sie do szkoly.

7

Odp: Pierwszy dzień

Mam dokładnie tak samo czasami nie moge wytrzymac jak nie dotknę strun xD
Jestem uzależniona od gitary i dobrze mi z tym big_smile

8

Odp: Pierwszy dzień

Tak. Mi pierwszego dnia nocą, a gitarę dostałem w ciągu dnia, pękła struna. W roli ścisłości G3. Grać się chce, a sklepy pozamykane. Trzeba czekać do następnego ranka. Więc co zrobiłem? Improwizowałem. Po przeczytaniu, że struny naciskane na odpowiednich progach wydają takie same dźwięki strun pustych, nauczyłem się grać bez G kilka utworów. Chociaż słowo nauczyłem to dość duże słowo smile. Po prostu ćwiczyłem, uprzednio w TABie zmieniając co nie co.
Teraz oczywiście na strunce G już mam znów zdzierane palce, bo już kupiłem cały komplet na wszelki wypadek i po nastrojeniu nic nie pęka wink
Pozdrawiam.

P.S. Ze względu na naukę, nie grałem ostatnie 30 h :<, ale opuszków w dwóch palcach nie czuje do tej pory smile

Nie taki ze mnie idiota, na jakiego wyglądam - rzekł Platon do uczniów swych.

9

Odp: Pierwszy dzień

Ja dostelem swoją gitarą na ogranie (kupowałem od znajomego) bez struny e1 smile I co? Oczywiście grałem bez tej struny... przez 2 dni-pamiętam ze to byla sobota po 15:00- sklep muzyczny zamknięty. Nauczylem sie pierwszych utworów AC/DC bez tej struny... :')

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

10

Odp: Pierwszy dzień

Widzę, że nie tylko ja mam takiego świra ;P Odkąd pożyczyłam gitarę (czyli jakieś półtora miesiąca temu) chyba nie było takiego dnia żebym nie zagrała sobie czegoś. Dzień bez gitary, to dzień stracony! big_smile

11

Odp: Pierwszy dzień

Myślicie, że innym to przechodzi? Ja już gram 5 lat i nie było takiego dnia zebym nie miał gitary w rękach smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

12

Odp: Pierwszy dzień

u mnie był....chociaz nie...nawet jak jestem chora to cos pobrzdąkam... chociaz tak xD jak wyjechałam to nie miałam chyba przez 4 dni;(

13

Odp: Pierwszy dzień

Ja gram codziennie wink
Nawet do szkoły gitarę ciągam ze sobą bo boję się jej w domu zostawić jeszcze by ją ktoś ukradł ;*)

GG 34093870 wink
Piszcie jeśli chcecie ;*)